Jaki silnik polecacie do Astry H?

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

Jaki silnik polecacie do Astry H?

#191

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

I na tym zakonczmy,bo silnikow nie przybywa w AH w wszystko juz chyba zostalo tu napisane.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3671
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#192

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Kod: Zaznacz cały

Czytajcie ze zrozumieniem.

Kod: Zaznacz cały

napisal ze minimum 2 tys
po prostu jeśli ktoś ma pojecie trochę o instalacji to wie ze do tak starej jednostki jak przekładowy z18xe minimum to 2800zł (plus minus 100zł) Jesli ktos z tym dyskutuje to zazwyczaj jego zdanie o LPG jest takie jak poniżej

Kod: Zaznacz cały

Akurat miałem styczność z zagazowanym autkiem i nie mogę powiedzieć o tym nic dobrego.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#193

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

do prostych jednostek to nei ma problemu. Teraz kolega sprzedaje swoja viki C Z18XER i ten nowy wlasciciel bedzie gaz zakladal. Powodzenia zyczyc i oby awarii nie bylo.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#194

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

xxvvcc pisze:QR_BBPOST Już nie będę się rozwijał co jest plusem a minusem gazu, temat rzeka, a nie chce mi się pisać książki
I dobrze, bo ten temat już jest dawno przerobiony. Nie obraź się, ale książki w tym temacie nie pisz, bo gdybyś miał w niej wykorzystać wiedzę, którą posiadasz prawdopodobnie z czasów LPG 1 generacji to nie byłby z tego bestseller.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
Trycekfan

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 1:03
Auto: Civic
Województwo: lubelskie

#195

Nieprzeczytany post autor: Trycekfan »

Mustaine pisze:Już to pytanie zadałem do Ciebie na moim poście ale był "nie na temat" więc jeszcze pytam, tzn robię "copy paste:
"dawid75
oglądałęm dzisiaj combi 1.8 125km i nawet spoko auto, tylko byłem zaskoczony że nie mogłem "wypedałować" błędów czy to możliwe?? auto nie miało komputera pokładowego i wtedy AH nie mają tej opcji?? ja mam wersję Cosmo i komputer pokazuje mi dosłownie wszystko a za pomocą "wypedałowania" gaz+hmulec pokazuje mi błędy.. myślałem że wszystkie AH mają tą opcję.
ps 16500 za ten motor 2005r to ok cena? auto 1,5 roku temu było sprowadzone ze Szwajcarii, przebieg 182 tys.. ładnie utrzymana, lakier ok jedynie prawe drzwi obydwa coś były malowane bo troszkę grubsza powłoka ale od środka już ok. "

będę wdzięczny za odpowiedź:)
Kolego, czyżbyś oglądał tą Astrę?

[External Link Removed for Guests]

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#196

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

dokładnie:)
były to oględziny "na szybko" bo byłem w trasie w pobliżu.. jak dla mnie toche goła, "bez fajerwerków" brak komputera pokł mnie zdziwił ale trzeba by zajrzeć do skrzynki w bagażniku. zaleta to combi no i silnik. środek zadbany, nie widziałem żadnych obtarć czy zniszczenia... tyllko że znowu mam kolegę który zna sie na autach i wg niego trzeba uważać na auta ze Szwajcarii, dlaczego to nie wiem:)
Sprzedający byl OK i raczej nie był handlarzem-cwaniaczkiem:) spokojnie możesz to auto obejrzeć.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4825
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#197

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Przy sprowadzaniu ze Szwajcarii do EU trzeba zaplacic clo, vat etc liczony od wartosci auta, czyli wartosciowego egzemplarza nie oplaca sie sprowadzac :)

Awatar użytkownika
Trycekfan

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 1:03
Auto: Civic
Województwo: lubelskie

#198

Nieprzeczytany post autor: Trycekfan »

Czarnypiotrek
Możesz zdradzić na co zwracać szczególną uwagę przy samochodach sciaganych ze Szwajcarii bo i u mnie w Chełmie jest jedną która mam ochotę obejrzeć.
[External Link Removed for Guests]

Mustaine
Dzwoniłem wczoraj na to ogłoszenie i nie ukrywał ze prawa str była malowana i generalnie gość sprawiał wrażenie że nie ma nic do ukrycia Ale samochodu nie ogladalem

Mustaine

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 02 cze 2014, 12:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#199

Nieprzeczytany post autor: Mustaine »

no to ciekawe bo auta ze Szwajcarii i z Niemiec sa w tej samej cenie:) z tym że ze Szwajcarii to zazwyczaj "full wypasy" ;)

Awatar użytkownika
Trycekfan

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2017, 1:03
Auto: Civic
Województwo: lubelskie

#200

Nieprzeczytany post autor: Trycekfan »

No i ta Astra z Chełma jest Full wypas. Na co zwrócić uwagę przy oględzinach?

Z drugiej strony miałem taką sytuację. Ok 3-4 tyg temu oglądałem fajnego Focusa kombi sciagniętego właśnie ze Szwajcarii. Cena adekwatna do stanu i rocznika ani za niska ani za wysoka. Na pytanie skąd u nas taka cena skoro musiał po drodze ponieść tyle kosztów. Kupił z zużytym sprzęgłem w odpowiednio niższej cenie, wymienił ję w Polsce. Więc może nie każdy handlarz to oszust ;)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 13:50 przez Trycekfan, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ