SPALANIE W ASTRZE H

Ralphj

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Ralphj »

Silnik 1.9 CDTI 150 KM

Spalanie miasto 8,5 l
Spalanie trasa 7,5 l z tym ze to jest spalanie przy srednio delikatnej jezdzie ;)
[External Link Removed for Guests]

norbi

#12

Nieprzeczytany post autor: norbi »

Joseph napisz prosze co dokladnie robiles z silnikiem i ile Cie to kosztowalo.
jak wplynelo to na osiagi? czuc wieksza moc? poleci 210? ;)

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: joseph »

zrobiłem to co napisałem uprzednio plus lepsze tarcze hamulcowe. Bez programu ten silnik jeździ zauważalnie słabiej. Kosztowało mnie to jakieś 1600 zł za wszystko plus trochę czasu na montaż IC. Radzę wybrać jakiegoś porządnego tunera. Jest kilka firm które lepiej omijać.

Ps możesz jak masz kasę oczywiście zamontować wtryskiwacze, turbo i IC od wersji 125 KM...

Archi-p

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 sie 2007, 18:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Archi-p »

Mam Astre 1.9 CDTI o mocy 100 KM.Przy wyłączonej klimie pali 5,5-5,8.Jest to cykl mieszany mniej-wiecej 50/50.Ale trzeba wziąć pod uwage ze teraz w miescie nie korkow bo sa wakacje.Po wakacjach przypuszcam ze spali do litra wiecej.pozdro.

Lorkovsky

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 31 lip 2007, 12:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska !
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Lorkovsky »

Astra H 1.7 CDTI, 2005 r (100KM) 6 biegowy.
Ja natomiast testowałem po mieście i jestem zaskoczony (niemile) po przejechaniu 200 km po mieście tylko i wyłącznie krótkie trasy około 3 km spala mi około 10l/100km jazda bardzo delikatna na wysokich biegach nie wiem czy komputer coś szwabi czy faktycznie tyle pali. w Trasie też delikatna jazda 4.1/100km wiec super ale martwi mnie miasto czy to możliwe czy coś z kompem nie tak co o tym myślicie?

Ralphj

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 30 cze 2007, 22:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Ralphj »

Archi-p pisze:Mam Astre 1.9 CDTI o mocy 100 KM
Astra 1.9 CDTI najmniej to chyba miała 120 KM ?

Mi ostatni zuzycie po miescie w 1.9 CDTI 150KM wzrosło do 9 l/100km
[External Link Removed for Guests]

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: joseph »

Opel w zeszłym roku wprowadził 1.9 cdti 100KM do sprzedaży, pali mniej a więcej wytrzyma coś jak 1.9 tdi golfa.

Co do spalania 1.7 cdti - nie przejmował bym się tymi 9 litrami - w tym roku latem przy włączonej klimie i korkach - raz wyszło 9.1L pod dystrybutorem a obecnie przy szybkiej jeździe w mieście średnia wynosi 7/100. Oczywiście da radę zejść na 6L przy spokojnej jeździe poniżej 3000 obr/min ale można takim stylem jazdy zapiec vtg w turbinie /wiem że tak bo mi astra dymi przez 20 sekund jak dam się w palnik po dłuższej jeździe w stylu emeryckim/.

Lorkovsky

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 31 lip 2007, 12:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska !
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Lorkovsky »

Nie wiem jak jesteś wstanie zrobić po mieście 7l ja mieszkam w pierdziszowie gdzie nie ma prawie korków i po mieście wypalam 9l. Mam nadzieje ze to nie jakaś awaria

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: joseph »

zmień styl jazdy /unikaj wysokich obrotów/ i krótkich odcinków /silnik nie dogrzany pali więcej/
[External Link Removed for Guests]

Lorkovsky

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 31 lip 2007, 12:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Polska !
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Lorkovsky »

Staram sie jeździć na obrotach około 1500 i nie wciskam jazda delikatna. Jedynie co jak dla mnie może mieć wpływ na spalanie tak duże to krótkie odcinki to prawda trasy 2km, ale czy to może powodowac aż takie spalanie

ODPOWIEDZ