Jak sterować wycieraczkami Astra H z czujnikiem deszczu?

mściwoj

Astro-maniak
Posty: 185
Rejestracja: 12 lis 2011, 1:04
Imię: arek
Auto: AJ
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

Re: Jak sterować wycieraczkami Astra H z czujnikiem deszczu?

#11

Nieprzeczytany post autor: mściwoj »

Lucky_luke pisze:E tam wycieraczki, czujnik wykrywa deszcz i tyle, może jest zbyt czuły. U mnie np. wycieraczki są nówki boscha.
jak przejdą wycieraczki po czujniku i zostanie mgiełka lub smuga to będą wariowały . wystarczy żeby coś podeszło pod pióro i pozamiatane . najlepiej to przede wszystkim zrozumieć zasadę działania czujnika a nie mówić ,że jest zbyt czuły . czujnik zbyt czuły ? :lol: dobre . to może wymień na mniej czuły :D sorry , nie mogłem ;)

Lucky_luke

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 21 sty 2013, 8:47
Imię: Marek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.6 16v Z16XER
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lubelskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Lucky_luke »

mściwoj pisze: to może wymień na mniej czuły
też jestem za! Tylko gdzie można taki kupić? :P
A może ma po prostu taka zasadę działania. Jak cały czas coś mrzawi na czujnik to chodzi i tyle, widocznie częstotliwość pracy dobiera sobie na podstawie ilości opadów, a smug po wycieraczkach nie zaobserwowałem.
You came along just like a song...

los_dawidos

Astro-maniak
Posty: 187
Rejestracja: 03 lip 2012, 0:19
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: dolnośląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: los_dawidos »

Czujnik jest bardzo fajny, bardzo rzadko zdarza się, żeby wariował, choć gdyby była jeszcze jakaś regulacja (w Vectrze chyba takowa jest) to byłoby idealnie.

mikiwerner

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 08 sty 2015, 16:40
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: CAL

#14

Nieprzeczytany post autor: mikiwerner »

Moj czujnik deszczu czasami pracuje idealnie, czasami wariuje. Ogolnie nie jestem raczej z tego zadowolony bo faktycznie zdarza sie, ze trzeba wylaczyc wycieraczki i zalaczyc jeszcze raz. Tylnia wycieraczka wlacza sie automatycznie jak mamy zalaczony 'automat' i wrzucamy wsteczny. Brak doboru wlasnej predkosci przednich wycieraczek jest raczej uciazliwy. Ojciec w swoim golfie cztery z epoki kamienia na pierwszym stopniu ma dobor trzech roznych czestotliwosci pracy wycieraczek i to rozwiazanie jest moim zdaniem lepsze.

Awatar użytkownika
kobe24la

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 14 sty 2011, 13:32
Imię: Marcin
Auto: Astra K
Silnik: 1.6 200KM
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

#15

Nieprzeczytany post autor: kobe24la »

No niestety, taki urok Astry. W Signumie jest możliwość regulacji czułości czujnika.
Jednak tutaj czujnik deszczu i tak chodzi rewelacyjnie, w porównaniu do tego w Citroenie C4. Tam jest dopiero mega porażka, wycieraczki żyją własnym życiem, do tego nie ma tej opcji jak w Astrze, że jak dasz gałke w dół to raz ci szybę przetrze. Tam musisz dać przełącznik raz do góry, a potem z powrotem na dół.

Awatar użytkownika
yahoda

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2018, 13:28
Imię: Szymon
Auto: astra h
Silnik: Z16XEP
Województwo: pomorskie

#16

Nieprzeczytany post autor: yahoda »

Odświeżę ten temat. Mam astrekę H 1.6 z 2006 roku z czujnikiem deszczu i nie umiem zaprogramować wycieraczek, aby włączały się w pożądanym czasie. Opisywane tu sposoby programowania (dźwignia w dół, odczekać, np. 5 sek i dźwignia w górę albo dźwignia w dół, przytrzymać ją tak np. 5 sek. i w górę) u mnie nie działają. Czy możliwe, że u mnie nie ma tej możliwości? Czy miał ktoś taki problem? Poradźcie, proszę.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Programowanie nie dotyczy astr z czujnikiem deszczu

ODPOWIEDZ