Chlapacze?

andkan

Astro-maniak
Posty: 623
Rejestracja: 15 sty 2011, 15:22
Imię: Andrzej
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z19DTJ
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomocny: 5 razy

Re: Chlapacze?

#41

Nieprzeczytany post autor: andkan »

Z wierceniem nie ma problemu bo podobnie jak na zderzaku do montowania czujników cofania tak i w tym przypadku na nadkolach są zaznaczone miejsca a na zderzaku i błotniku są miejsca na kołki w które wkręca się wkręty. Wszystko jest w komplecie z chlapaczami.
pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Tu kilka moich fotek po zamontowaniu chlapaczy: [External Link Removed for Guests]

Trochę było zabawy z założeniem. Przy przednim trzeba było włożyć coś by fragment dolnego nadkola się nie odginał przy wkładaniu zapinki. W przypadku tyłu uważać by te plastikowe podkładki nie wypadły, a że składają się z dwóch części to się rozpinały i blokowały.

Czy założyć? oczywiście że tak, dobrze to wygląda i widać efekty - przednie drzwi się nie niszczą i klapa bagażnika jest czyściejsza.

Jedno co mnie zastanawia to czy przypadkiem nie przewiercić jakieś dziury w chlapaczu od strony środka auta (by nie było widać) by woda i inne śmieci się nie zbierały w chlapaczu (wewnątrz jest pusty i z łatwością będzie się wypełniać).
Ktoś robił takie modyfikacje?
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Mam podobny do ciebie odcień ( ten kolor ale z przed face liftingu) auta i zastanawiałem się czy będą one pasować do niego. Ale z tego co widzę to jest OK.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Śmiało możesz zakładać, w astrze naprawdę dobrze wyglądają chlapacze - jakby były montowane standardowo.
W poprzednim samochodzie Fabia 1 (sedan) zakładałem oryginały na przód (tył już był), niezbyt były spasowane (zaleta taka że lusterka i drzwi były czyste).
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

marcinsu pisze:Tu kilka moich fotek po zamontowaniu chlapaczy: [External Link Removed for Guests]

Trochę było zabawy z założeniem. Przy przednim trzeba było włożyć coś by fragment dolnego nadkola się nie odginał przy wkładaniu zapinki. W przypadku tyłu uważać by te plastikowe podkładki nie wypadły, a że składają się z dwóch części to się rozpinały i blokowały.

Czy założyć? oczywiście że tak, dobrze to wygląda i widać efekty - przednie drzwi się nie niszczą i klapa bagażnika jest czyściejsza.

Jedno co mnie zastanawia to czy przypadkiem nie przewiercić jakieś dziury w chlapaczu od strony środka auta (by nie było widać) by woda i inne śmieci się nie zbierały w chlapaczu (wewnątrz jest pusty i z łatwością będzie się wypełniać).
Ktoś robił takie modyfikacje?
Jak się dokładnie przyjrzysz to zobaczysz że mają one dziurki (odwodnienia) na samym dole
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

W przypadku przednich nigdzie nie widać. Tylne u mnie są również bez, z tym że pozostał tam plastik z odlewu. Nie przebijałem zastanawiając się czy gdzieś w innym miejscu nie zrobić odwodnienia (np. od wewnętrznej strony).
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Tu zobacz, akurat ja mam kombi ale mam tak samo zrobione odpływy, oczywiście chlapacze mam ori GM
[External Link Removed for Guests]

EDIT:
Oczywiście na przednich też są odpływy
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Mam identyczne, kupowałem w sklepie oryginały. W sumie nie będę kombinował i lekko wytnę pozostały plastik.

Przednie również oryginalne takie same jak [External Link Removed for Guests] , odpływów nie wiedziałem tak samo na tych zdjęciach ze sklepu. Wprawdzie nie powinno się tam zbierać (zabezpieczałem dodatkowo sylikonem), ale lepiej jakby były z uwagi że przednie stykają do blachy.
Jutro się jeszcze lepiej temu przyjże.
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Popatrz, ja nie wiem czemu mam odpływy, a i jeszcze jedno proponuję nakleić przeżroczystą folię w miejscu styku chlapacza z błotnikiem, nie będzie rysować lakieru
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

19stasiu90

Astro-maniak
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2012, 21:01
Imię: Adam
Auto: Astra H
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

#50

Nieprzeczytany post autor: 19stasiu90 »

Witam. Od nie długiego czasu jestem posiadaczem Astry H (hatchback). Chciałbym założyć do niej chlapacze. Czy ktoś może orientuje się czy chlapacze są tylko dostępne w kolorze czarnym czy można również dostać w kolorze szarym/srebrnym, żeby pasowało mi do karoseri auta? Szukałem na allegro ale nie znalazłem koloru szarego/srebrnego.

Polączyłem z właściwym tematem.

/marwisn/

ODPOWIEDZ