predkosc v max w astrze h

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

predkosc v max w astrze h

#61

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Zafira 1.8 ma problem ze złamaniem 180 km/godz:
[External Link Removed for Guests]

Astra H 1,8 automat nie ma problemu z prędkością 180 km/godz:
[External Link Removed for Guests]
autor filmiku napisał:
Wypróbowując mojego 07 Astra H z Z18XER silnik i 4 - szybkość Aisin automatyczna transmisja.
2nd bieg idzie zupełnie sposób do 120 km / h i 3rd trzyma się nadzwyczajny 195km / h ( tryb sportu dalej).
Przyjęty prywatną drogę z bardzo silnym głównym wiatrem. Jazda jest stała z trochę hałasu wiatru.
Tłumaczył translator z angielskiego.

P.s. Auta nie są moje.Znalazłem przypadkiem na YouTube.
W automacie: obroty-prędkość identycznie jak w mojej.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2018, 22:54 przez Automat, łącznie zmieniany 3 razy.

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#62

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Ja odnośnie tego tematu pomiaru prędkości dużo osób sugeruje się GPS-em co w moim mniemaniu jest nie prawdą że jest tak dokładny przesył danych wartości bezprzewodowych odbywa się zawszę z opóźnieniem i taki wynik będzie zawsze zaklamany. Pracowałem w firmie co produkowała dużo podzespołów do właśnie liczników wielu znanych marek aut inżynierowie mówili nam że współczesne szybkosciomierze są bardzo bardzo dokładne. A dlaczego używa się do pomiaru np bicia prędkości często GPS-ów aby nie podważyć pomiaru tezą że producent danej marki sam sobie zawyzyl prędkość na jego korzyść

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#63

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Swego czasu jak kupiłem Corsę C, na trasie na obwodnicy Garwolina postanowiłem sobie sprawdzić, ile to to pójdzie. Zaskoczeniem była prędkość ok. 170 km/h, ale czuć już było każdą nierówność drogi i spore drgania więc więcej nawet nie próbowałem. I najlepsze, że to na LPG. 50 tyś. km później na LPG przy podobnej prędkości już zaczynało sypać checkami i auto wpadało w tryb awaryjny. Żeby nie było że jakiś tam silnik siedział 1.6. Zwykłe Z12XE z tym że akurat z górki bardziej było :D
Moją Asterką 170 km/h wykręcam z paluszkiem w nosie nawet na LPG ale więcej po prostu się cykam.
Też już swoje lata na karku mam, codziennie słyszę o wypadkach na drodze, auto 14 lat więc nie ma co ryzykować, że mu coś nagle pęknie, guma strzeli czy coś. Przy takich prędkościach a nawet dużo niższych to szans żadnych człowiek nie ma. Ale w Astrze tych prędkości tak się nie czuje jak w Corsie. Ciężar i lepsze zawieszenie robi swoje. A jeżdżę na 15' 185. Na mieście gdzie codziennie jadę do pracy przez dziurawe drogi i tory, duży balon się przydaje.
Oczywiście jak w Corsie C tak i w Astrze, GPS pokazuje kilka km mniej niż licznik. Tak na oko 7-8 km na GPS jest mniej niż na liczniku. Jakbym już miał sobie gdzieś Vmax mierzyć to chyba tylko na hamowni. Tam nie odlecę ;)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 8:10 przez topiq77, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MaTT

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2014, 21:17
Auto: Astra G 3.2 V6
Województwo: zachodniopomorskie

#64

Nieprzeczytany post autor: MaTT »

Z19DT, najwięcej 210km/h

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#65

Nieprzeczytany post autor: Automat »

topiq77 pisze:QR_BBPOST I najlepsze, że to na LPG. 50 tyś. km później na LPG przy podobnej prędkości już zaczynało sypać checkami i auto wpadało w tryb awaryjny.
W tej sytuacji sprawdziłbym przerwy na świecach.Przy LPG już nawet po 10 tys. km przerwa wzrasta,co przy większych obrotach może skutkować wypadaniem zapłonów.
topiq77 pisze:QR_BBPOST Moją Asterką 170 km/h wykręcam z paluszkiem w nosie nawet na LPG ale więcej po prostu się cykam.Też już swoje lata na karku mam, codziennie słyszę o wypadkach na drodze, auto 14 lat więc nie ma co ryzykować, że mu coś nagle pęknie, guma strzeli czy coś.
U mnie stan zawieszenia jest niemal idealny,ale nie sprawdzałem maksa.Zdarzyło się,że na liczniku było 190 km/godz (na LPG również).Czasami mając na liczniku 160,tak dla uciechy pytam pasażera z przodu jaką prędkością jedziemy (przypominam: automat),to najczęściej pada odpowiedź 120 km/godz i jak spojrzą na licznik,to nie wierzą, że faktycznie tak jest.Przedział prędkości 90-140 jest naprawdę komfortowy.

EDIT:
MaTT pisze:QR_BBPOST Z19DT, najwięcej 210km/h
..tak z "marszu" czy "bujane" ?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2018, 10:51 przez Automat, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#66

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Corsina już w innym garażu więc to już zmartwienie nowego właściciela.
Jak jadę sam mogę zaryzykować i przydeptać gaz, ale zazwyczaj jeżdżę z rodziną, więc ich życia nie będę ryzykował. Zresztą S17 z Lublina trochę im nie wyszła i jest strasznie pofałdowana. Nawet przy mniejszych prędkościach telepie autem. A na nowej S12 jeżdżą tajniacy :evil: Ale może się kiedy trafi okazja i długa prosta ;)

Badmichal

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 08 sty 2019, 15:20
Imię: Michal
Auto: Astra H Twin Top
Silnik: Z18XER
Rocznik: 2007
Województwo: śląskie

#67

Nieprzeczytany post autor: Badmichal »

Sprowadzając moja twintop 1.8xer automat ze Szwajcarii na niemieckiej autobanie i niemieckim paliwie 215 km/h. Teraz już w Pl i LPG trochę ponad 200 leci lecz nie duzo

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#68

Nieprzeczytany post autor: Automat »

A jak się to czuje ? Jakiś drżenia,bicia,"stękania" materiału,stabilność kierunku jazdy itp. ? Jaki hałas dla uszu :) ? Jazda na benzynie czy LPG ?(niemieckie paliwo to benzyna ?).Owe 215 to licznikowe czy według GPS-a ?Jakie zużycie wówczas pokazywał komputer ?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#69

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dzisiaj była fajna pogoda i miałem okazję nieco pogonić moją Aśkę,niestety załadowana 4-roma facetami i bagażem...razem ok.380 kg "żywca" plus ok. 70 kg bagażu.Na A1 rozpędziłem Aśkę do 190 km/godz według licznika i skontrolowałem wynik podawany przez GPS z komórki,a tym było 175 km/godz. Różnica 15 km/godz przy poziomie zbliżonym do 200 km/godz.Do maksa nie dochodziłem,lepiej chyba to zrobić samemu mając mniejsze obciążenie.Dodam,że jechałem na gazie.W sumie przez 2 dni zaliczyłem ok. 820 km.Komu na autostradzie najbardziej się śpieszyło ? W moim przypadku to były BMW i Skody.

Usunięty użytkownik 830064

#70

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

topiq77 pisze:
18 paź 2018, 8:09
Ale w Astrze tych prędkości tak się nie czuje jak w Corsie. Ciężar i lepsze zawieszenie robi swoje.
Ciekawe co konkretnie jest lepsze w tym zawieszeniu, bo nie zauważyłem. Oprócz rozstawu osi i kół to jest przecież to samo.

ODPOWIEDZ