predkosc v max w astrze h

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

Re: predkosc v max w astrze h

#71

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Kolego @weuek jeżeli nie czujesz różnicy między zawieszeniem Astry H a Corsą C, to radziłbym zająć się zawieszeniem w Astrze. Najeździłem się Corsą C po polskich drogach kilka lat i przesadka do Astry to było przejście na wyższy poziom. Bo to jest wyższy poziom pod każdym względem. Po za tym Corsa ma skrzynkę F13 i przy wysokich prędkościach v-max silnik mało nie wyskoczy z sanek, kiedy 1.8 na F17 przy tej samej prędkości dopiero jest w 2/3 dostępnych obrotów. W Corsie na gazie 170 km /h wywalało już checka. Na prostej szła jak burza i nie strach było na eSce wyprzedzać oczywiście na pusto z kierowcą tylko jak się rozbujała. Jak najbardziej Astra, szczególnie z obniżonym sportowym zawieszeniem na szerszej feli prowadzi się bardzo dobrze i stabilnie, gdzie Corsą już bujało. I mówię tu o fabrycznym zawieszeniu a nie modach, gwincie itp. Możliwe, że Corsa D ma bardziej zbliżony zawias do Astry H i o tę Corsę Ci chodziło. Jechać CD nie miałem przyjemności. Zresztą nowsze Corsy mało już przypominają klasyczne małe Corsy. Najnowsza wygląda prawie jak Astra, tylko ciasnota w środku i wąskie tylne beznadziejne drzwi zdradzają jej pochodzenie.

Usunięty użytkownik 830064

#72

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Z przodu McPherson, a z tyłu belka. W obu autach to samo, jeno rozmiary inne. To są konkrety. "Klasa" zawieszenia ta sama. Dopiero w astrze J (i to nie każdej) jest jakaś namiastka lepszości.

Ikonicznym reprezentantem dobrego zawieszenia w tanim aucie jest focus (po 3 wahacze na stronę z tyłu) - do mk3 włącznie (potem się zeszło na psy, na rzecz kolorowych ekranów). Gdzie tam którejkolwiek astrze do niego po tym względem.

Często ludzie mylą jakość zawieszenia ze stopniem zużycia. I pewnie stąd biorą się mity o wspaniałości tegoż w aucie, do którego się własnie przesiedli.

PS Corsa D ma budę o 16 mm węższą niż astra H, więc skąd ta ciasnota?

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2105
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#73

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Pisałem o najnowszej ciasnej Corsie F. Szczególnie z tyłu. To, że zawieszenie ma punkty wspólne w budowie nie świadczy o tym, że w każdym aucie jest identyczne. I nigdzie nie wspomniałem o wspaniałości zawieszeń opla. O niebo bardziej komfortowe ma choćby Renault. Ale ja wolę sztywne i twarde zawieszenie, ale bez przesady. W Corsie C jechało się jak w wozie drabiniastym, każda dziura nasza. I to na 13" kółeczku z dość wysokim profilem. Astra o wiele lepiej wybiera dziury. Ale OT się robi a to temat o v-max. Nie ma sensu ciągnąć tego wątku tutaj.

Usunięty użytkownik 830064

#74

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

To w temacie o V-max napiszę, że tak mnie to bardzo interesuje, że od września 2018 jeszcze nie zdążyłem sprawdzić. ;-)

Astrą H najszybciej jechałem licznikowe 205 - bardzo lekko jej poszło przyspieszenie do tej prędkości (włoski 1.9).

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4536
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#75

Nieprzeczytany post autor: Automat »

weuek pisze:
06 mar 2020, 9:46
To w temacie o V-max napiszę, że tak mnie to bardzo interesuje, że od września 2018 jeszcze nie zdążyłem sprawdzić. ;-) Astrą H najszybciej jechałem licznikowe 205 - bardzo lekko jej poszło przyspieszenie do tej prędkości (włoski 1.9).
"Wujek" to Vmax nie musi Cię interesować,a najlepiej zaklej sobie te górne wskazania licznikowe :) .

Usunięty użytkownik 830064

#76

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Chyba dolne, stryjku.

PS Po kiego grzyba cały mój post zacytowałeś?

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#77

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Sprawdzał ktoś z Was V-max na Test-Mode?
Wiem, że pokazuje prędkość i jest taka jak z GPS ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić maxymalnej.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4536
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#78

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Wujek a ty rozumiesz wszystkie swoje decyzje ?-więc nie pytaj mnie dlaczego zamieściłem cały Twój post.Dla mnie tworzy logiczną całość,która mnie pobudziła :) .Skoro rodzinnie dogadaliśmy się, to możesz nadal mi mówić stryju, co wiekowo być może jest bliskie prawdy.

Dodano po 10 minutach 32 sekundach:
Mushasi pisze:
07 mar 2020, 11:51
Sprawdzał ktoś z Was V-max na Test-Mode?
Wiem, że pokazuje prędkość i jest taka jak z GPS ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić maxymalnej.
Nie robiłem.Teraz były okazje: wypad do Wawy i pod ręką komórka a pod nosem licznik.Rozpędziłem auto co nieco, utrzymałem prędkość i porównałem oba wskazania.Temat Maxa może i uruchomię ale latem,po: zmianie opon na przodzie i wymianie oleju w asb na świeży.Dodatkowo chcę być sam(NIKT nie będzie marudził :) ).
Świece będą już trochę podjechane w okolicy 20 tys. km.Przy przebiegu 10 tys. km miały doregulowywane przerwy (oryginalne jednoelektrodowe GM). Jak do tej pory żadnego komunikatu o wypadnięciu zapłonu.

Awatar użytkownika
Windgate

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:32
Auto: Astra H Hatchback 2005
Silnik: Z17DTL
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

#79

Nieprzeczytany post autor: Windgate »

U mnie licznik, test mode i GPS pokazują 3 różne rzeczy. Między test mode a GPSem to o ile pamiętam było z 5km/h różnicy przy 140km/h - GPS pokazywał 135 - to może wynikać z opon bo jeździłem wtedy na prawie zużytych których już chyba nie założę z powrotem. Licznik mi zawyża bardziej zauważalnie bo już przy 60km/h brakuje te 5km/h. Najwięcej jechałem ok. 150, mój astrolot przy takich prędkościach słabo się dalej rozpędza bo ma tylko 80 kuni, zresztą przy takiej prędkości obroty już są wysokie i hałas też.
Per aspera ad Astra

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#80

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

@Windgate
Masz jakąś nawigację na pokładzie?

ODPOWIEDZ