predkosc v max w astrze h

Usunięty użytkownik 830064

Re: predkosc v max w astrze h

#81

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Na zużytych oponach powinno być jeszcze dalej od wskazań dżipiesa, bo każdy prędkościomierz w aucie musi zawyżać. Przy założeniu, że opony mają homologowany rozmiar, rzecz jasna.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2020, 13:57 przez Usunięty użytkownik 830064, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Windgate

Astro-maniak
Posty: 226
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:32
Auto: Astra H Hatchback 2005
Silnik: Z17DTL
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 5 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: Windgate »

Ale test mode nie pokazuje tego samego co licznik, przynajmniej u mnie.
Według mnie jest tak że wynik w test mode to rozmiar koła * obroty koła z ABSu czy tam innego czujnika prędkości. Licznik zawyża znacznie nawet względem tego, a w samym test mode też mam nieco szybciej niż na GPS.
Mushasi pisze:
08 mar 2020, 13:00
@Windgate
Masz jakąś nawigację na pokładzie
Na stałe to nie, w dłuższe trasy tablet z androidem bo fajnie widać mapy na większym ekranie, a tak to najwyżej telefon.
Per aspera ad Astra

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#83

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

Pytam, bo ja mam CD 70 Navi więc i GPS co może robić różnicę.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#84

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Porównałem wskazania licznika prędkości ze wskazaniem prędkości w nawigacji i różnica (przy każdych prędkościach) wyniosła ok. 5km. na plus w liczniku samochodowym. W kwestii prędkości maksymalnej ( motor Z 14XeP, 2009r., kombi, nowe opony - Fulda ecocon. 205/55R16) to tak do końca nie wiem. W ubiegłym roku jechałem w Niemczech autostradą (samochód w 75% obciążony + pełny zbiornik paliwa + kufer na dachu, temperatura na zewnątrz ok. 28 stopni ) i w przypływie fantazji postanowiłem sprawdzić prędkość max swojego auta. Niestety a może ,,stety" w tym czasie ruch był dość duży, licznik wskazał ok. 175 km/h , na pedale przyśpieszenia jeszcze trochę rezerwy. Auto trzymało się drogi pewnie, pełna stabilność, nic szczególnego się nie działo. Myślę, że w tych warunkach i przy tym obciążeniu powinien bez większego problemu (wciskając pedał głębiej) osiągnąć prędkość ok. 185 km. Osobiście uważam, jak ma motor 1,4 to dobry wynik. Generalnie na autostradach utrzymuję prędkośc na poziomie 130km/h. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#85

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Kurde,jeszcze nikt nie napisał,że miał gaz wdepnięty do dechy...wszyscy mieli jeszcze zapas(ja też) :lol: .
Te próby z wdepnięciem do oporu widziałem jedynie na filmikach YouTube.

Awatar użytkownika
Mushasi

Astro-maniak
Posty: 532
Rejestracja: 16 kwie 2014, 12:40
Imię: Krzysztof
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

#86

Nieprzeczytany post autor: Mushasi »

:mrgreen: W pewnym momencie wciśnięcie do dechy nic nie daje :mrgreen:

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#87

Nieprzeczytany post autor: Automat »

No to nie wciskasz....i masz ten "zapas",który nic nie daje :lol: .

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5089
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#88

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Nie należę do osób lubiących dużą prędkość, już z tego dawno wyrosłem. To była moja zwykła ciekawość. Gdybym osiągną inną prędkość np. 155 km/h to bym tak napisał. Nie oczekuję żadnych pochwał, podziwu. Napisałem zgodnie z tematem: ,,prędkość max w astrze h " Może posłuży to komuś w celu porównania do własnego pojazdu, lub do zebrania danych do jakiejś tam statystyki. Pozdrawiam.

Dodano po 15 minutach 33 sekundach:
Nie należę do osób lubiących dużą prędkość, już z tego dawno wyrosłem. To była moja zwykła ciekawość. Gdybym osiągną inną prędkość np. 155 km/h to bym tak napisał. Nie oczekuję żadnych pochwał, podziwu. Napisałem zgodnie z tematem: ,,prędkość max w astrze h " Może posłuży to komuś w celu porównania do własnego pojazdu, lub do zebrania danych do jakiejś tam statystyki. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4511
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#89

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Henryku nie posądzam Cię o naciągnięty wynik.Skojarzyły mi się pewne fakty, a zwłaszcza ten: " był jeszcze zapas ". Próba na maxa jest tylko próbą a nie jazdą.Przykładowo moja stara Jetta 1 1,5l (lekkie auto) licznikowo wyciągnęła 200 km/godz a malauch 120 km/godz. Ile tam było nie powiem,bo wówczas nie miałem komórki z GPSem. Nie "martw się ", Twój wynik przyjąłem sobie do wiadomości.Przykładowo dla mojego motoru 1,8 l/125 km, to osiąganie 175 km/godz to żadna łaska, ale ten poziom to nie jazda jaką stosuję.Na moim automacie 140-160 jest całkiem znośnie, bo silnik nie wyje na wysokich obrotach(3,5-4 tys. obr/min).

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2101
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 82 razy

#90

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Taka wczoraj fajna pogoda była, więc wyskoczyłem z rodzinką na wycieczkę po "niemieckiej banie" tudzież "lotnisku" ;) Przy okazji badając równość nawierzchni, poprawność wyważenia kół i takie tam. Pusto, prosta, żal było nie przycisnąć na chwilkę. 195 km/h (odczyt z Torque podchodził pod 200) i byłoby więcej, ale prosta się skończyła. Na LPG to tylko. Ciekawe jak by wyszło na Pb? W każdym razie jak już łapnie momentu, to idzie jak dzik. Najlepsze, że żona nawet nie poczuła prędkości. Przynajmniej katalizator przedmuchany ;) Sprawdzone, nigdy więcej.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ