predkosc v max w astrze h

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

predkosc v max w astrze h

#41

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Nie posądzam nikogo o robienie w portki. I oczywiście nie wstyd się bać, wręcz przeciwnie. Jak pisze - każdy sam odpowiada za siebie i sam ocenia warunki jazdy itp. Pzdr

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Jedynie uświadomiłem ryzyko,trochę mi na tym zależało.Z wiekiem da się to zrozumieć :) .

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#43

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Hehe No :) ile masz lat ?

SKIBIC

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 24 maja 2017, 15:24
Imię: Robert
Auto: Astra H CARAVAN
Silnik: Z19DT 120KM & 190KM
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: SKIBIC »

Panowie spokojnie zrozumiałem przekaz... Każdy robi co uważa za stosowne a skutki tego mogą być rożne.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: Automat »

kijas pisze:QR_BBPOST Hehe No ile masz lat ?
Marcin...trochę się nazbierało :lol: . "Ścigaczom" życzę nieodzownego szczęścia.Zauważ,że nigdzie nie napisałem,że nie lubię szybciej pojechać ;) .Właśnie założyłem Profil Zaufany i znalazłem 6 punktów( 2 przekroczenia dozwolonej 50 km/godz).Jak byłem sporo młodszy,to starą Jetta 2(1,6; 70 KM) zaliczyłem niecałe 200 km/godz....a maluchem 120 km/godz :lol: .

sebasss84

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:44
Imię: seba
Auto: astra h
Silnik: 1.9 dth
Województwo: podlaskie

#46

Nieprzeczytany post autor: sebasss84 »

Automat prosze Cie nie wypowiadaj sie juz bo tylko denerwujesz ludzi. Jakby co to sa tu uzytkownicy astr i tez scigaczy, jezeli chodzi o mnie to smigalem motocyklem ponad 300kmh wielokrotnie i nadal zyje,nie wypominaj komus mandatoiw i punkow!!! Przypominam temat istnieje po to zeby podzielic sie informacjami ile smigaja nasze astry

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#47

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Seba spoko. Automat się właśnie pojednawczo wypowiedział ze tez lubi śmignąć. Myśle ze o ścigaczach to tez raczej pozytywnie bo jak latasz to przyznasz ze często szczęście się przydaje. Ty masz oczy naokoło głowy a kierowcy aut nje zdają sobie sprawy jakie możliwości ma moto. Ja nigdy nie jeździłem ale dawno temu miałem okazje na jedynce dociągnąć setki w 3 sekundy wiec wiem czym to pachnie. Dlatego jak widzę w lusterku moto, a ścigacz albo golasa tym bardziej, zjeżdżam i robię miejsce żeby pojechał szczęśliwie dalej. Wiem ze ja mam blachę której on nie ma :) także spoko. Wszyscy tu lubimy motoryzacje, nie traćmy czasu na jałowe przepychanki :)
Pzdr
Kijas

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Nie wszystko co smaczne,to zdrowe...nie wszystko co podnieca jest bezpieczne :) .Tak czy owak,przypuszczam,że każdy człowiek w życiu próbował tego co niezdrowe i tego co jest ryzykowne.Mnie zdarza się,że mam potrzebę podciągnięcia na maxa przyśpieszenia/prędkości na niższym biegu(D1,D2,D3) i chciałbym zrobić to bezpiecznie dla mojej asb.Skrzynia w/g danych fabrycznych powinna radzić sobie z momentem 170 Nm,czyli tyle ile ma w specyfikacji silnik.Bazowe pytanie,czy asb można dłużej(co to znaczy dłużej ?) ciągnąć na maksymalnym momencie(przydałby się bieżący pomiar temperatury oleju asb, szczególnie latem).Jakie są bezpieczne maksymalne prędkości na niższych biegach i przy jakich obrotach ? Zakładając, że na owych niższych biegach silnik da radę( i zaryzykujemy) pracować na obrotach bliskich maksymalnie dozwolonych (niech to będzie 6000 obr/min) , otrzymam prędkości(skrzynia AF-17):
- na D1 : 60 km/godz
- na D2: 120 km/godz
- na D3: 180 km/godz.......150 km/godz raz zdarzyło mi się mieć(5000 obr/min)
........jeśli na D4 da radę osiągnąć 6000 obr/min, to temu będzie odpowiadać prędkość 240 km/godz.
Wszystkie powyższe wyniki bez wciśniętego przycisku SPORT.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 11:31 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#49

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Na D4 nie osiągnie 6000 tak jak ja swojej na 6 nie dokręce do 6500

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Skoro piszą że max to jest 190-200 km/godz,to nie mogę tych obrotów mieć,nawet nie będę próbował się zbliżać.
Mocniejsza jest obawa o awarię skrzyni,aniżeli chętka na owe sprawdzenie...ile może.Wiem jak mają inne jednostki
i mogę swoją AH umieścić we właściwym miejscu w owym szeregu( nieproblematycznie do 180 km/godz).

ODPOWIEDZ