predkosc v max w astrze h

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

predkosc v max w astrze h

#11

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Dickies pisze:Moja ex 1.6 16v 115KM - 210kmh po dlugiej walce, powyzej 200 to mordega i spalanie kosmos.

Astra H w miare jedzie sie do 150kmh, pozniej nerwowo (mowa o zwyklej na felgach 16'')
240kmh to chyba licznikowe? Co tam za modyfikacje?
Z20LER czyli 2.0T 200 KM. Różnie internety podają vmax między 234 a 240. Moje to wg gps w telefonie ( IP, yanosik) 226 Max. Licznik pokazywał 240. Z modyfikacji - podtlenek cebuli (LPG :))
Edit. Jedzie się spoko. Ids pomaga :)

Pzdr.

Kijas
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 21:59 przez kijas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

realne 226kmh to juz bardzo szybko :)

IDS i wieksze kolo, napewno :)

Pozdr
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Wbrew pozorom nie. Mam strukturalne blachy 16. Miałem do niej oryginalne 17 225 ale pogonilem bo w połączeniu z ids i niższym zawieszeniem to trochę taczka.
226 Hmm. Szybko ale nje śpiewałem jeszcze "anielski orszak niech twa dusze przyjmie" ;). Jedyne co mi przeszkadza to wiatr przez uszczelki w drzwiach. Z czasem cos z tym pocznę. Normalnie trzymam przelotowa na autostradzie około 160 plus. Więcej korzystam z elastyczności i przyspieszenia niż z vmax. Aha. Najlepsza frajda ze to silnikowo GTC ale w budzie kombi bez żadnych oznaczeń. Niektórzy mogą się czasem zdziwić :)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: Automat »

kijas pisze:QR_BBPOST Moje to wg gps w telefonie ( IP, yanosik) 226 Max. Licznik pokazywał 240.
Wynika stąd,że licznik zawyżał prędkość o 6,195 %.Nadal nie wiem z jaką dokładnością GPS wskazuje prędkość.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

google mowi,ze ok 3%
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

kijas

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 03 lut 2017, 22:29
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z20LER
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: kijas »

Automat pisze:
kijas pisze:QR_BBPOST Moje to wg gps w telefonie ( IP, yanosik) 226 Max. Licznik pokazywał 240.
Wynika stąd,że licznik zawyżał prędkość o 6,195 %.Nadal nie wiem z jaką dokładnością GPS wskazuje prędkość.
Myśle ze te 3% to średnie jest. Może się zmieniać od warunków, opon, wiatru, profilu drogi wiec chyba nie ma co tego dzielić na setne promila :). Ten mój niby licznikowy odczyt to tez mogło być troszkę ponad, ale zasadniczo jednak skupiałem się na drodze. Katem oka tylko wyczailem chwilowe spalanie pod 40/100.
Natomiast zasada jest ze liczniki zawyżają żeby nikt się policji nje tłumaczył z przekroczenia - panie, pokazywało auto 50. Auto zawsze pokaże więcej.
A pomiar to już chyba musza być specjalistyczne sprzęty. Natomiast widzę ze gps w telefonie radzi sobie dużo lepiej niż dawno temu nawigacja na szybę. Myśle ze ma to związek z częstotliwością odświeżania pozycji (w starszych sprzętach - rzadziej ) i ogólnie z jakością odbiorników sygnału gps. Do moich potrzeb wystarczy. I tak jestem pod wrażeniem jak wskazania dystansu z gps pokrywają się z licznikiem dziennym.

Kijas
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 22:26 przez kijas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Dickies pisze:QR_BBPOST google mowi,ze ok 3%
Szukałem naprędce,ale danych nie znalazłem,więc zabazuję na Twojej informacji.Jeśli jest tak,jak napisałeś,to fotoradary strzelające fotki mają zdecydowanie mniejszą dokładność.Czy są jakieś aplikacje na telefon,które rejestrują chwilowe maksymalne prędkości ? Telefon z GPS kontra pomiar radarowy policji...zna ktoś taki przypadek ? Sądy nie rozważają niestety dokładności wskazań fotoradarów na fotkach,a powinny,bo to daje istotną różnię w punktach i kasie.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja niestety nigdy sie nie zaglebialem w ten temat.....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Bardzo często kierowca jest przyłapany w strefie prędkości rozdzielających wartości punktów karnych i wysokości mandatu. Przykładowo mogą to być prędkości przekroczenia dozwolonej o: 12, 21,32 km/godz...a faktycznie są o parę kilometrów niżej i kierowca by odpowiadał za przewinienie skutkujące niższą karą albo wcale(np. przy przekroczeniach prędkości o 11-12 km/godz).Irytują mnie sankcje oparte na nierzetelnych danych,czyli w tym przypadku nieuznawanie oczywistego błędu pomiarowego,który jest nieodłącznym elementem w technice pomiarowej czegokolwiek.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 23:14 przez Automat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

dawno dawno temu, jakies 17-18 lat do tylu jechalem z moim Tata i zlapala go policja na radar w strefie zabudowanej, wylot na trase, ale ograniczenie do 50ciu, 82kmh - wtedy bylo jakos tak,ze o te 31kmh czyli 81kmh mialby polowe mniejszy mandat, policjant nie dal sie uprosic, wbil wiekszy bo 1kmh to bylo dla niego duzo...

Co do tolerancji, tu gdzie mieszkam w miescie jest ograniczenie ( w wiekszosci) 30MPH czyli 50KMH, jadac w zasiegu radaru 34MPH nigdy nic nie przyszlo, za 35MPH tato dostal mandat. Te 4 mile byly tolerancja.

Jakis miesiac temu sie zmienilo za 71mph na autostradzie (dozwolone 70) maja zatrzymywac.... ciekawe jak to bedzie w praktyce bo poki co to moge sobie zyczyc nadal.... farta :D 8-)
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

ODPOWIEDZ