Sportowy tłumik astra h 1.8 140 km

Awatar użytkownika
Kamekii

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2017, 13:07
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: A18XER
Województwo: pomorskie

Sportowy tłumik astra h 1.8 140 km

#1

Nieprzeczytany post autor: Kamekii »

Witam, od paru dni moja astra h (1,8 140 km, 5 drzwiowy hatchback) wydawała głośniejszy dźwięk przy wydechu, pojechałem do mechanika i okazało się że tłumik trzeba wymienić bo jest pęknięty w paru miejscach. Zacząłem się zastanawiać czy nie kupić jakiegoś "sportowego", wcześniej już myślałem nad zmianą tłumika a teraz jest okazja :lol:. I tu moje pytanie, czy polecacie jakieś tłumiki sportowe, ale tak do 350zł. Wiem że wszyscy polecają Ultera ale nie mam funduszu 700zł. Chciałbym tłumik który będzie wydawał lekki basowy dźwięk a nie darł mordę przy 3 tyś obrotów i czy taka zmiana tłumika może przysporzyć jakiś dodatkowych problemów?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Nie ma to sensu.

Kup dobry uklad wydechowy i dyskretna, ladna pasujaca do bryly auta koncowke jesli ma chodzic o aspekt wizualny.

Nie wiem ile masz lat, ale ja majac 19 lat mialem auto z ''przelotem'' dowod rejstracyjny raz w miesiacu odbieralem z wydzialu komunikacji pomimo tego,ze mialem TUV na wydech. Da sie zrobic przyjemne delikatne brzmienie,ale cudu sie nie spodziewaj, tym bardziej odrazu, ''sportowy'' wydech musi sie wypalic najpierw, w miescie to moze ok o ile nie bedziesz w nocy budzil sasiadow i wlaczal alarmow na osiedlu ( moj kolega mial 11 lat temu tak w CLIO 1.2 :lol: ) w trasie nie dalo sie tym jechac takie buczenie,ze koniec swiata...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Kamekii

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2017, 13:07
Imię: Kamil
Auto: Astra H
Silnik: A18XER
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Kamekii »

Dziękuję za odpowiedź. A gdzie kupie taki "dobry układ wydechowy" tzn potrzebuję końcowy i tą rurę ( nie wiem jak to sie nazywa :lol: ) Jeśli byłbyś w stanie podesłać taki o którym mówisz byłbym wdzięczny! ;)

Awatar użytkownika
Dido

Moderator Forum
Posty: 2616
Rejestracja: 15 sty 2009, 21:45
Imię: Jarek
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Pomocny: 8 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Dido »

Zarejestrowałeś się na forum więc wypadałoby się przywitać w odpowiednim temacie i zapoznać z regulaminem forum.
Polecam Art.4
Tematy podobne:
viewtopic.php?f=38&t=824987&p=1079642&h ... k#p1079642
viewtopic.php?f=38&t=2025&p=25877&hilit ... mik#p25877
Zamykam.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 20:38 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany