Czujnik poziomu płynu chłodniczego.

Awatar użytkownika
Janeczek26

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:23
Imię: Janek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH
Województwo: łódzkie

Czujnik poziomu płynu chłodniczego.

#1

Nieprzeczytany post autor: Janeczek26 »

Witam,
Kilka dni temu strzelił mi przewód układu chłodzenia, jechałem tak kilkanaście kilometrów po czym zauważyłem dym spod machy. Wymieniłem wszystkie przewody na nowe ale chce na przyszłość uniknąć takiej wtopy żeby silniczka nie zajechać.
I mój problem polega na tym, że nie zaświeciła mi się kontrolka od poziomu płynu chłodniczego. Poczytałem forum i ludzie wskazywali na pływak albo czujnik oba elementy kupiłem oryginalne i nowe. Zamontowałem i nadal jak nie ma płynu nic nie pokazuje. Odczepiłem kabelek od czujnika i dalej nic. Ma może ktoś jakieś pomysły czemu mi się to dziadostwo nie chce zapalić ? :?:

zigu18

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2011, 10:42
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET LPG
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: zigu18 »

A masz aktywna opcje pokazywania usterek na wyświetlaczu ?

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Sprawdź błędy na komputerze lub metoda "wypedałowania. Skasuj je .Zdejmij klemy z akumulatora na parę minut . To jest ten przeklęty CAN.

Awatar użytkownika
Janeczek26

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:23
Imię: Janek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: Janeczek26 »

zigu18 pisze:QR_BBPOST A masz aktywna opcje pokazywania usterek na wyświetlaczu ?
A jak tą opcje niby włączyć ?

zigu18

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 01 paź 2011, 10:42
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET LPG
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: zigu18 »

Techem lub op-com, tylko nie wiem czy nie jest jeszcze potrzeby wyświetlacz minimum GID

Awatar użytkownika
biniec

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 lip 2018, 15:24
Imię: DAREK
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: dolnośląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: biniec »

Witam, czy ktoś wie jak uaktywnić opcję wyświetlania usterek w wyświetlaczu BID ?

Miałem podobną usterkę z pękniętym wężem jak kolega powyżej, a nie włączyło się żadna usterka: ani na wyświetlaczu ani żadna lampka mimo, że temperatura była 110 stopni i w zbiorniku wyrównawczym w ogóle nie było płynu chłodzącego.
Temperaturę sprawdziłem po uruchomieniu w wyświetlaczu trybu diagnostycznego. I żeby było śmieszniej, tryb ten nie pokazał żadnych błedów. U mechanika, który wymieniał pęknięty wąż, pytałem się jak to możliwe, że nie zapaliła się lampka czerwona?
Wg producenta powinna się zapalić tylko w przypadku wysokiej temperatury pł.chłodz. lub niskiego poziomu w zbiorniku wyrównawczym. U mnie wystąpiły te dwa przypadki i nie było zadnego oszczerzenia. Mechanik stwierdził z rozbrajająca szczerością, że często lampka zapala się dopiero jak silnik jest już "kaput".

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

Podstawowa sprawa to posiadanie czujnika poziomu płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym a póżniej aktywacja wyświetlania usterek.
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

ODPOWIEDZ