Poziom hałasu emitowanego przez Astrę H

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Poziom hałasu emitowanego przez Astrę H

#1

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne dane na temat poziomu hałasów związanych z Astraą H uzbrojoną w różne silniki i karoserie ? Istnieją jakiekolwiek pomiary ? Przed remontem silnika miałem zamiar zmierzyć hałas pracującego silnika przy podniesionej klapie komory silnika i niestety,zapomniałem.Już tego nie zrobię bo silnik jest w trakcie remontu :(.Obiegowa opinia mówi o znacznym hałasie silnika w ok. 4000-4500 obr/min dla jednostki Z18XE.W jakim paśmie taki hałas bywa mierzony ? Podobnie wewnątrz kabiny pojazdu.

Dodano po 16 minutach 4 sekundach:
Znalazlem linka z 2014 r: [External Link Removed for Guests] gdzie jest napisane:
Oczywiście auto można wyciszyć. W przypadku mojego i30 wygłuszyć trzeba całą podłogę łącznie z nadkolami. Sam tego zrobię bo nie mam w tym żadnego doświadczenia ani smykałki do takich rzeczy. Pozostaje więc profesjonalna firma. A profesjonalnym wygłuszaniem aut w Polsce zajmują się wyłącznie firmy typu „Car Audio” przy okazji montażu systemów audio. W moim regionie tylko jedna firma „Car Audio” jest gotowa podjąć się wygłuszenia mojego auta. Za wygłuszenie podłogi i nadkoli w zależności od użytych materiałów proponowana cena to 1500-1800 zł. Pewnie się zdecyduję ze względu na częste podróże autostradami.

Czy Ktoś z Forum walczył z wygłuszaniem AH ?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Automat »

[External Link Removed for Guests]
...cytuję:
Poniżej przedstawię Wam normy hałasu jakie powinien spełniać samochód czy motocykl.

Dla samochodów z silnikiem benzynowym maksymalny pomiar hałasu nie może przekroczyć więcej niż 93dB. Natomiast dla silników diesla maksymalna ilość decybeli przy pomiarze jest nieco wyższa niż w przypadków benzynowych i wynosi ona 96dB. W przypadku motocykli jest troszkę inaczej i tutaj maksymalna ilość decybeli jest zależna od pojemności silnika. Jeżeli silnik motocykla ma mniejszą pojemność niż 125CM3 to jego maksymalna ilość decybeli nie powinna przekraczać 94dB. Natomiast jeżeli motocykl ma pojemność większą niż 125CM3 wtedy maksymalna ilość decybeli nie może przekraczać 96dB.

Dodano po 6 minutach 36 sekundach:
POLSKA NORMA PN-92/S-04051: [External Link Removed for Guests]
2.3. Aparatura pomiarowa i dokładność pomiarów. Pomiary poziomu hałasu dB (A) należy wykonać za pomocą miernika poziomu dźwięku wg PN-79/T-06460 klasy 0 lub 1 na krzywej korekcyjnej A i dla stałej czasowej miernika F (fast-szybko).
Miernik powinien być wycechowany wzorcowym źródłem dźwięku bezpośrednio przed i po każdej serii pomiarów. Jeżeli wskazania miernika przed pomiarem i po pomiarach różnią się więcej niż o 1 dB, pomiary należy powtórzyć.Prędkość obrotowa silnika oraz prędkość pojazdu podczas badań powinny być mierzone z dokładnością do 3%

Dodano po 7 minutach 5 sekundach:
Hałas,normy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2089
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Myślałem, że chcesz wnętrze wygłuszać :) Ja nie narzekam. Po ekspresówce 120-130 km/h Corsa C była głośniejsza. Te 3700 obr/min da się przeżyć. Z18XE całkiem ładnie brzmi ;) Nawet moja córka niespełna 5 lat powiedziała, żeby wyłączyć radio, bo ona słucha silnika :shock: . Zatkało mnie totalnie ale dumny z niej jestem jak nie wiem co :D

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Automat »

topiq77 pisze:
23 kwie 2019, 18:05
Myślałem, że chcesz wnętrze wygłuszać :)
Docelowo do tego zmierzam,ale jest poważny brak informacji na temat poziomu hałasów/norm wewnątrz kabiny auta,a w szczególności AH.Trzeba będzie wybrać jakąś aplikację na telefon i zaprosić kolegów do współpracy.To co przytaszczyłem na początku,to taki wstęp, na zachętę :) .

Dodano po 6 minutach 25 sekundach:
topiq77 pisze:
23 kwie 2019, 18:05
Nawet moja córka niespełna 5 lat powiedziała, żeby wyłączyć radio, bo ona słucha silnika :shock: . Zatkało mnie totalnie ale dumny z niej jestem jak nie wiem co :D
Może rośnie przyszła "Kubicowa" :) ?
Mnie natomiast ostatnio "przytkał" mój 4-letni wnuk.Popatrz,jak on ogląda bajki w aucie swojego ojca :lol: :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Nic mi z danych AH nie trafilo się.Mam za to z Hondy Civic z silnikiem 1,8 /140 km po 100 tys. km przebiegu:
Poziom hałasu (dB) 50/100/130 km/h : 62/73/77

ODPOWIEDZ