Montaż angle eye do astry

Awatar użytkownika
skofi

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:36
Imię: Hubert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 16 XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

Montaż angle eye do astry

#1

Nieprzeczytany post autor: skofi »

Hej,

Od jakiegoś czasu poszukiwalem światła do jazdy dziennej do swojej astry, w końcu wybór padł na:
[External Link Removed for Guests]

Zanim je podłącze chce sie upewnić gdzie powinienem je podłączyć - bezpośredniego do akumulatora? Czy może jakos do skrzynki z bezpieczenikami. Założyło by mi na tym aby światła zapalały sie przy zapaleniu silnika i gasily po zgaszeniu.

Podeślę zdjecia montaż po całej akcji :)

bartekw86

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:19
Imię: Bartosz
Auto: Astra H GTC Innovation
Silnik: Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#2

Nieprzeczytany post autor: bartekw86 »

Kolego za to dowód poleci, z przeglądem też moze być problem. Oraz jak mniemam będzie to dramatycznie wyglądać ale cóż pochwal sie efektem jestem ciekaw jak to będzie..

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »

Plus po stacyjce musisz znaleźć i przekaźnikiem zasilić te przetwornice. Montaż DRL przerabiałem w AH 5 lat temu, jeśli nie będziesz miał uprawnień do oglądania obrazków, to załóż konto, zaloguj się i poczytaj [External Link Removed for Guests]
Choć Ciebie interesuje , plus po zapłonie, więc te obrazki:
Obrazek

Obrazek

Masz też tam opis, w jaki sposób zrobiłem kontrolkę na dwukolorowej diodzie.
U siebie montowałem takie lampy, nawet od tego samego użytkownika: [External Link Removed for Guests]
Dawały radę!!! 5 lat bezawaryjnej pracy i naprawdę super świeciły, na tamte czasy ich koszt to prawie 150zł. I przede wszystkim posiadają homologację na polskie drogi.
bartekw86 pisze:
20 sie 2019, 3:41
Kolego za to dowód poleci, z przeglądem też moze być problem.
Kolega bartekw86 ma rację. Lampy do jazdy dziennej muszą mieć homologację E4 RL00 wybitą na kloszu, a u Ciebie nie ma klosza, tylko takie oringi. Więc może zanim zaczniesz montować, rozklejać lampy to przemyśl temat. Nie wiem jak to jest, ale przy wypadku (czego nie życzę) ubezpieczyciel też może kręcić nosem, że pojazd poruszał się po drodze bez włączonych odpowiednich świateł do jazdy w dzień.

bartekw86

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 26 lis 2015, 21:19
Imię: Bartosz
Auto: Astra H GTC Innovation
Silnik: Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#4

Nieprzeczytany post autor: bartekw86 »

Sa zamienniki, diody, angely całe lampy z homologacja, chyba lepiej zainwestować jeśli ma się na to kaprys, niż później żałować w razie W...

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: nismo »

Te ringi sa widoczne tylko po zmroku, nie nadają się na światła do jazdy dziennej nawet w pochmurny dzień ciężko będzie dostrzec je

ODPOWIEDZ