DDS - jaka pompa ABS/ESP w Astrze po lifcie

2n3553

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 05 mar 2019, 10:13
Imię: Daniel
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

DDS - jaka pompa ABS/ESP w Astrze po lifcie

#1

Nieprzeczytany post autor: 2n3553 »

Cześć.
Mam Astrę z rocznika 2007 w której na desce jest zamontowany przycisk DDS. Jednakże nie zapalała się kontrolka po przekręceniu kluczykiem, więc aktywowałem ją opcomem w IPC. Po wejściu w ustawienia ABS/ESP jest pole wyboru DDS (dds/dds+tpms/brak) i przy próbie zapisania kodowania wyrzuca błąd kodowania(wartość poza zakresem). Pytanie: czy opcom nie programuje tego, bo za słaby jest czy sterownik układu ABS nie pozwala zakodować, gdyż nie obsługuje DDS? Pompa ma kod BL. Widziałem w katalogu, że pompy o ozn. GT, GY, HC, i AM obsługują DDS. Za to nie mogę znaleźć tam oznaczenia BL i informacji czy powinna obsługiwać tą funkcję. Pytanie do posiadaczy Astr(zwłaszcza po liftingu) z funkcją DDS: jakie oznaczenie mają pompy w waszych autach?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4898
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

na 99% op com obsluguje to i na 99% problem lezy w module ktory nie obsluguje.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

2n3553

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 05 mar 2019, 10:13
Imię: Daniel
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: 2n3553 »

Ogarnięte. Szukałem i trafiłem w końcu na tabelkę z zaznaczonymi funkcjami poszczególnych sterowników ESP. Okazuje się, że BL to pompa podstawowa mająca tylko ESP. Dopiero BN ma obsługę DDSa. Kolejne to BP, BQ i BR- też to obsługują. Wesoł - dzięki - miałeś rację, że moduł nie obsługuje.

ODPOWIEDZ