Dach twintop blad B131D-59 pomocy...

Awatar użytkownika
Jakubek1986

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, 12:14
Imię: Kamil
Auto: Astra h twintop
Silnik: 1.9
Rocznik: 2006
Województwo: śląskie

Dach twintop blad B131D-59 pomocy...

#1

Nieprzeczytany post autor: Jakubek1986 »

Witam szanowna grupe. Mam problem z dachem w astra h twintop.
Uchylaja się szyby
Odblokowywuja się rygle dachu przy przedniej szybie
I odchyla się bagażnik dach sie nie unosi no i niestety
wskakuje blad co w temacie czyli B131D-59.
Pomocy...

Awatar użytkownika
Katzi

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2021, 13:22
Auto: Astra H TwinTop
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Katzi »

Witam. Właśnie majstruje przy dachu i mam ten sam błąd, u mnie są za to nieco inne objawy. Udało się Tobie rozwiązać problem?

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Panowie , ten błąd , to ruch pokrywy bagażnika zbyt powolny . Chyba znam rozwiązanie problemu 😅 trzeba dostać się do pionowych siłowników ponad nadkolami , wymontować je nie odpinajac węży , wyczyścić dokładnie dolny otwór w którym przesuwa się sworzeń - śruba i spowrotem skręcić . Nie za mocno ! To powinno załatwić sprawę . Jak problem to piszcie .Pozdrawiam 😊
Chyba warsztat otworzę . . . 😅😅😅

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

I jak ?? 🤔

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Naprawdę , po co wzywać pomocy , skoro pomocną dłoń ma się w . . . . ? A szkoda , bo większość problemów z dachem można naprawdę samemu opanować , a warsztaty liczą jak za zboże . Ale " wolnoć Tomku w swoim domku " . Pozdrawiam 😊

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Mam problem z dachem. Pojawia się ten sam błąd b131d-59. Cała procedura otwierania dachu działa normalnie. Problem jest z zamykaniem. Dach zamyka się w pełni. Rygle przy szybie łapią normalnie. Mimo to nie ma pojedynczego sygnału dźwiękowego i dach nie jest zamknięty. Wydaje mi się, że nie łapie rygiel klapy. Jakieś sugestie?
[External Link Removed for Guests]

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Manieq pisze:
06 lip 2021, 16:15
Mam problem z dachem. Pojawia się ten sam błąd b131d-59. Cała procedura otwierania dachu działa normalnie. Problem jest z zamykaniem. Dach zamyka się w pełni. Rygle przy szybie łapią normalnie. Mimo to nie ma pojedynczego sygnału dźwiękowego i dach nie jest zamknięty. Wydaje mi się, że nie łapie rygiel klapy. Jakieś sugestie?
Możesz to dość łatwo sprawdzić - albo śrubokrętem dociągając rygle manualnie od środka , albo po zamknięciu dachu , rozpięciu wielowtyku w bagażniku sprawdzić multimetrem czy obieg przewodów biegnących wzdłuż całego dachu jest zamknięty . Trzecia możliwość to obserwacja bloków pomiarowych podczas wykonywania procedury zamykania dachu . Jak jakiś problem - pisz 😅 Pozdrawiam 😊
P.S.
Zrobiłeś czyszczenie prowadzeń dolnych sworzni pionowych siłowników pokrywy bagażnika ? Ten błąd jest od tego

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Zrobiłem. Oczyściłem śruby oraz te prowadnice przy silownikach. Nie pomogło. O którym wielowtyku mówimy? Mogę jakieś foto?
Zastanawia mnie jedno. Klapa rygluje się prawidłowo przy otwieraniu dachu. Przy zamykaniu już nie.

Dodam, że przy nieukończonej procedurze zamykania rygle przy szybie są zamknięte. Natomiast klapę mogę podnieść tak jak przy awaryjny zamykaniu dachu.
[External Link Removed for Guests]

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 711
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 59 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Manieq pisze:
06 lip 2021, 19:35
Zrobiłem. Oczyściłem śruby oraz te prowadnice przy silownikach. Nie pomogło. O którym wielowtyku mówimy? Mogę jakieś foto?
Zastanawia mnie jedno. Klapa rygluje się prawidłowo przy otwieraniu dachu. Przy zamykaniu już nie.

Dodam, że przy nieukończonej procedurze zamykania rygle przy szybie są zamknięte. Natomiast klapę mogę podnieść tak jak przy awaryjny zamykaniu dachu.
Oczyściles prowadzenie sworzni siłowników , skasowałeś błąd ,a on się nadal pojawia ? Prawdopodobnie zbyt mocno dokręciłeś te śruby - sworznie . Rozumiem że klapę możesz podnieść końcami przy tylnej szybie do góry ? Jeśli tak , to wszystko się zgadza - Twoje pionowe siłowniki klapy w bagażniku nadal nie przesuwają się swobodnie na tym dolnym sworzniu .
Przy wielowtyku zaznaczone trytytkami są przewody , które biegną wzdłuż całego dachu , do rygli nad przednią szybą . Po prawidłowym rozłożeniu dachu ( zamknięciu ) na tych dwóch pinach powinien być obieg zamknięty . Pamiętaj , że rozpięcie wielowtyku przy podłączonym Aku skutkuje lawiną nowych błędów . Pozdrawiam 😊
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Manieq

Klubowicz AKP
Posty: 421
Rejestracja: 22 mar 2007, 10:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: DOBRE
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Manieq »

Po skasowaniu błędu (op-comem), błędu nie ma. Nie wraca. Klapa podnosi się tak jak piszesz - końcami przy szybie. Na chwilę obecną, mimo braku błędów, nie domyka się. Siłowniki dokrecalem trzykrotnie - raz na maksa, potem z cofnięciem o jeden obrót śruby, i kolejny raz z cofnięciem o dwa obroty śruby. Nic nie pomogło. Jutro przedzwonię miernikiem tę wtyczkę.

Sprawdzałem miernikiem wszystkie krańcówki, te mikrostyki. Po wciśnięciu blaszki wszystkie dzwonią.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ