Opel Astra Twin Top - problem z otwieraniem bagażnika

Awatar użytkownika
eMPe

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2021, 19:34
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra H Twin Top
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie

Opel Astra Twin Top - problem z otwieraniem bagażnika

#1

Nieprzeczytany post autor: eMPe »

Dzień dobry,
Odkryłem, że trzecie światło stopu nie działa w pełni. Otworzyłem bagażnik, odkręciłem dwie śruby namocowaniu trzeciego stopa. Klucze i śruby zostało na podłodze bagażnika. Nie pamiętam powodu, dla którego zamknąłem klapę bagażnika, lecz nie mogę jej otworzyć. O ile mnie pamięć nie myli, to nic nie blokuje zamka w bagażniku - żadna szmatka, ścierka, nic podobnego.
Mechanizm - naciskany przyciskiem pod srebrną listwą - próbuje działać (słychać dźwięki), lecz zamek klapy bagażnika nie odpuszcza i nie chce otworzyć bagażnika.
Niestety, nie mogę się w żaden sposób dostać do bagażnika, ponieważ niewielka klapka w tylnym oparciu drugiego rzędy siedzeń jest (najwyraźniej) zaryglowana od środka bagażnika. Nie mam do niego dostępu. Roleta dachu jest zrolowana, zatem nie ma też możliwości otwarcia bagażnika, poprzez otwarcie dachu cabrio.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?
Co mogę zrobić?
Macie, Panie i Panowie, jakieś rady?

P.S.
Od razu podpowiem - jestem kompletnym laikiem. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to proszę w prostych słowach, żeby i jamnik zrozumiał.

Pozdrawiam,
Maciej.

Foton

Astro-maniak
Posty: 1175
Rejestracja: 20 gru 2020, 0:27
Imię: Marcin
Auto: Różne takie
Silnik: Petrol i Diesel
Rocznik: 1998
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 61 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Foton »

Na szybko to poszukaj w necie, coś tam jest pod hasłem:

astra h twintop emergency boot release.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Możesz spróbować otworzyć bagażnik moją metodą , ale skoro zamek fizycznie działa , to nie wiem , czy to coś da . . . 🤔 Może spróbuj docisnąć lekko bagażnik w dół w chwili otwierania ? Jeszcze jeden pomysł mam ,ale sam nie próbowałem wkładać tam ręki , więc nie wiem czy to wypali - po zdemontowaniu plastików które są na podszybiu wzdłuż tylnych siedzeń , robią się szpary przez które można chyba dostać się do bagażnika . Twoim zadaniem byłoby , aby albo przez tą szparę jakimś kijem zakończonym " widełkami " o rozstawie 8 mm ( bo płaskim kluczem tam nie dojdziesz ) spróbować przez otwór w klapie bagażnika nacisnąć na linkę awaryjnego otwierania . Druga metoda wymaga zdjęcia plastików po obu stronach i później " na macanego " dostać się do linek od przednich blokad klapy bagażnika . Pociągając za te linki zwalniasz zaczep przedniej części klapy - pod szybą . Niestety te linki trzeba cały czas ciągnąć w momencie unoszenia klapy - jak podczas otwierania się bagażnika do podnoszenia dachu . Zatem musiały by być minimum dwie osoby i robić to równocześnie . Skoro mówisz , że jesteś zupełnie zielony , to możesz mieć z tym problem . . . .🤔. Sorry , to nie jest proste zadanie i opisać go też nie jest łatwo . Ale jakieś światełko w tunelu myślę , że się pojawia 😅 Zdjęcie małe , bo większe nie wchodzą , ale tak to wygląda po demontażu tego plastiku . pozdrawiam 😊
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

I jak ?? Opanowane ? 🤔

Awatar użytkownika
eMPe

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2021, 19:34
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra H Twin Top
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: eMPe »

Tak, opanowane. Przez serwisanta.
Próbując zdemontować trzecie światło stop odkręciłem siłownik zamka, a po tym, gdy klapa opadła już było "po ptakach". Mógłbym sobie naciskać i naciskać guzik to śmierci. Zatem "usterka" była (tak jak przypuszczałem) zawiniona całkowicie przeze mnie.
Na ten moment problem z głowy, podobnie jak i kilka stów z portfela. Ale muszę przyznać, że warsztat uwinął się szybko , przy okazji wykonując małą regulację dachu.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 109 razy
Pomocny: 59 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Ale nie wiesz jak to zrobił ?

Awatar użytkownika
eMPe

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2021, 19:34
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra H Twin Top
Rocznik: 2007
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: eMPe »

Zibi186 pisze:
04 maja 2021, 18:52
Ale nie wiesz jak to zrobił ?
Nie. Nie dopytywałem. Ale wszystko działa bez zarzutu - i bagażnik, i dach.

ODPOWIEDZ