Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

Awatar użytkownika
Trimid

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2018, 14:15
Imię: Adrian
Auto: Opel Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubelskie

Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

#81

Nieprzeczytany post autor: Trimid »

Witam podpinam się do tematu u mnie trochę inaczej wygląda problem. Wcześniej miałem bład ESP i mrugający "check". wymieniłem cewkę i ESP przestało wyskakiwać. "check" zgasiłem odpinając akumulator, sądziłem że jest już po problemie jednak samochód nie miał mocy jak by turbo nie uruchamiało się (silnik 1.6T). Próbowałem trochę jeździć autem jednak po chwili wyskoczył "check". Na chwilę obecna po przekręceniu kluczyka bez rozruchu wyskakuje komunikat "Awaria Pojazdu" Ktoś miał podobny przypadek?

Astraturbo140

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 07 cze 2017, 18:43
Imię: Andrzej
Auto: Atraj J
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 7 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: Astraturbo140 »

Witam też wyświetlił mi się komunikat awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem :shock:
Doczytałem tu że winny może być termostat a raczej jego czujnik który kupuje się w komplecie w obudowie czujnik z termostatem.Wymieniłem na nowy termostat i po dwóch tygodniach ponownie zapalił się napis :o :o :o :o :o co tym razem :?: :?: :evil:
Dzisiaj zauważyłem że zapala się ten komunikat przy przyspieszaniu :o
Ostatnio zmieniony 07 lip 2018, 17:11 przez Astraturbo140, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

#83

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

zapytaj kto ma opcoma, to ci zczyta co masz konkretnie za błąd.

Awatar użytkownika
72adam

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:30
Imię: Adam
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: podlaskie

#84

Nieprzeczytany post autor: 72adam »

Kupiłem tydzień temu Astrę,3 latka niecałe 29000km przebiegu,wczoraj wskoczył ''check'' ,pali się cały czas,po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu też.
Mocy nie traci,jezdzi normalnie,turbina włącza się.
Zauważyłem że wydaje 2 dzwięki co jakiś czas typu ''pufanie'' jakby powietrze schodziło....

Aha,czy to normalne że po przejechaniu 3-5 km spokojnej jazdy,po mieście na wlączonej klimie w te upały za każdym razem włącza się wentylator :shock: ?

Miałem wcześniej Astrę H 1.7CDTI i tego nie było.
dziękuję za pomoc
pozdrawiam :)

P.s.

Czy w 4-ce też można ''wypedałować ''błędy,czy tylko serwis ?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2018, 2:04 przez 72adam, łącznie zmieniany 1 raz.

KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

#85

Nieprzeczytany post autor: KDM »

72adam pisze:QR_BBPOST Aha,czy to normalne że po przejechaniu 3-5 km spokojnej jazdy,po mieście na wlączonej klimie w te upały za każdym razem włącza się wentylator ?
U mnie w te upały też bardzo często włącza się wentylator. Obstawiam że to normalne. W chłodniejsze dni jest ok.
72adam pisze:QR_BBPOST Czy w 4-ce też można ''wypedałować ''błędy,czy tylko serwis
Tylko serwis. Zwykły Elm nie pokaże Ci wszystkich błędów (wiem z autopsji) . Chiński clon OP-COM już sobie poradzi :)

Awatar użytkownika
72adam

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 05 sie 2012, 11:30
Imię: Adam
Auto: Opel Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: podlaskie

#86

Nieprzeczytany post autor: 72adam »

Cześć.
Dziękuję Ci za odpowiedz.
Powiedz proszę czy przy 30,35,40 tys itd. też będzie wskakiwała INSP i można ją jakoś wykasować samemu,a nie przez serwis?(w Astrze H dało się-przycisk od km.+ hamulec 10 s).

Czy z poziomu komputera lub samemu da się na stałe wyłączyć eko boots-(start-stop na światłach).

Czyli rozumiem, że większość awarii trzeba naprawiać tylko i wyłącznie przez serwis?
pozdrawiam
Adam

KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

#87

Nieprzeczytany post autor: KDM »

72adam pisze:QR_BBPOST Powiedz proszę czy przy 30,35,40 tys itd. też będzie wskakiwała INSP i można ją jakoś wykasować samemu,a nie przez serwis?(w Astrze H dało się-przycisk od km.+ hamulec 10 s).
Usuniesz manetką od komputera pokładowego. Pełno filmów na YT.
72adam pisze:QR_BBPOST Czy z poziomu komputera lub samemu da się na stałe wyłączyć eko boots-(start-stop na światłach).
Nie mam Start-Stop u siebie, ale na 99% da się to wyłączyć z Menu.
72adam pisze:QR_BBPOST Czyli rozumiem, że większość awarii trzeba naprawiać tylko i wyłącznie przez serwis?
Nikt nie broni Ci zaopatrzyć się w OP-COM'A i samemu diagnozować błędy.
Jeśli chodzi o gaz fabryczny to niestety o braku wizyt w ASO można zapomnieć.

Awatar użytkownika
lucas0

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 paź 2014, 9:01
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#88

Nieprzeczytany post autor: lucas0 »

Dzisiaj z rana wyskoczył mi komunikat jak w tytule tematu. Na dworze minus 9, po przejechaniu 20km, przy ponownym odpalaniu komunikatu brak - jaka mogła być tego przyczyna?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#89

Nieprzeczytany post autor: melon »

Spadek napięcia na akumulatorze poniżej poziomu, przy którym jakiś sterownik stwierdził, że mu za mało.
Ale to tylko wróżenie z fusów.
Zobacz z rana przed odpaleniem auta, jakie masz napięcie aku. Ewentualnie podładuj go jak robisz krótkie trasy.
A najlepiej podepnij jakiegoś fejsa i może uda się odczytać jakiś błąd.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#90

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Ludziska, porządny interfejs ELM327 (np. iCar2 - musi być na BT) do tego [OPL DTC Reader (wersja testowa: [External Link Removed for Guests]) i uzyskujemy dostęp do większości modułów w Astrze J.
[External Link Removed for Guests]
Szczegóły na forum Insigni: [External Link Removed for Guests]
Przy interpretacji kodów błędów czasami trzeba wspomagać się zamieszczoną na forum ściągą, ale przynajmniej od ręki widać co szwankuje i gdzie szukać problemów.

ODPOWIEDZ