Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

jacek83

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 sty 2011, 11:50
Imię: kot
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

#1

Nieprzeczytany post autor: jacek83 »

Witam
własnie taki komunikat zobaczyłem ostatnio na wyswietlaczu komputera pokładowego. Szybki telefon do serwisu, umówiłem wizyte. Diagnoza to uszkodzony termostat, który został wymieniony.
Serwisant stwierdził, że to typowa usterka sliników 1,6 i 1,8.
Ciekawe kto bedzie następny.

olo40

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:40
Imię: nieznane
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115KM
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: olo40 »

jacek83 pisze:Witam
własnie taki komunikat zobaczyłem ostatnio na wyswietlaczu komputera pokładowego. Szybki telefon do serwisu, umówiłem wizyte. Diagnoza to uszkodzony termostat, który został wymieniony.
Serwisant stwierdził, że to typowa usterka sliników 1,6 i 1,8.
Ciekawe kto bedzie następny.
Znając jakość Astry IV to zapewnie wielu z nas to dotknie. Czy wiesz co nie tak było w tym termostacie? Przegrzewał się silnik? Sam termostat chyba nie jest monitorowany chociaż jak dobrze pamiętam jest on chyba jakoś regulowany/podgrzewany.

jacek83

Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 18 sty 2011, 11:50
Imię: kot
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: jacek83 »

Z silnikiem kompletnie nic sie nie działo, temperatura była ok, nagrzewał się też tak jak zwykle. Informacja z seriwsu była tylko taka, że uszkodzony był termostat. Ja sam też nie dopytywałem.

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

#4

Nieprzeczytany post autor: Conti »

to już 3-ci termostat o jakim wiem :cry:

jacek_gti

Astro-maniak
Posty: 240
Rejestracja: 09 lut 2011, 22:32
Imię: Jacek
Auto: ASTRA IV
Silnik: 1.6 turbo

#5

Nieprzeczytany post autor: jacek_gti »

Wymieniałem termostat w zeszłym roku, nie pojawił mi się żaden komunikat ale z tego co wiem była akcja naprawcza na termostaty, w moim silniku bynajmniej w boudowie termostatu jest czujnik i to może on nawalił. Pozdro
[External Link Removed for Guests]

jarom

#6

Nieprzeczytany post autor: jarom »

Potwierdzam to co napisał jacek_gti u mnie także był już wymieniany termostat pod koniec 2011r.
Pozdro, elo

Awatar użytkownika
Rafalh88

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2011, 10:41
Imię: Rafał
Auto: Astra J 2010 Cosmo
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Rafalh88 »

Witam.Dzis rano pokazał mi sie taki komunikat,po przebiegu 57000.Samochód zakupilem w zeszłym roku w marcu.Do serwisu jedzie na godzine 12,zobaczymy co stwierdza,najgorsze jest to ,ze jutro chcemy wyruszyć do włoch na wakacje....

K-y-n-i-u

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:48
Imię: Krzysztof
Województwo: świętokrzyskie

#8

Nieprzeczytany post autor: K-y-n-i-u »

Na razie się nie stresuj. Swego czasu Corolla brata pokazała nam podobny straszny komunikat w drodze na Chorwację - po zatankowaniu paliwa w Austrii i przejechaniu koło setki kilometrów komunikat zgasł. Po powrocie serwis zawyrokował "Nie trzeba było kupować paliwa nieznanej proweniencji na wiejskiej stacyjce pod granicą". Podobnie kiedyś moje Punto ale objaw był jeszcze gorszy bo silnik wszedł w tryb awaryjny - góra 3000 obrotów, maksymalnie koło 60 na godzinę. Diagnoza - brudne paliwo. Leczenie - wydłubali jakieś elementy przepustnicy, przemyli, wytarli, zamontowali i skasowali błąd w komputerze. Ja zmieniłem stację (tankowałem zawsze na BP) na inną (Shell) i problem nigdy się nie powtórzył.

Awatar użytkownika
Rafalh88

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lis 2011, 10:41
Imię: Rafał
Auto: Astra J 2010 Cosmo
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Rafalh88 »

Miejmy ,nadzieje ze to nic poważnego.Najgorsze jest to,ze musze wysłać do serwisu,żone ktora sie ni hu hu na aucie nie zna,dla niej to ma jezdzić i tyle,ponieważ ja nie dam rady z pracy wyskoczyc dzis...Mam nadzieje,ze wszystko pojdzie dobrze...dwa lata temu w drodze z czarnogóry,bmw 320D 2005 rok zaczeło mi strasznie dymic,przy relanym przebiegu 145 000km(samochod od nowosci posiadala kolezanka)...okazało sie,ze po prostu był bład na komputerze...

K-y-n-i-u

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 08 cze 2012, 9:48
Imię: Krzysztof
Województwo: świętokrzyskie

#10

Nieprzeczytany post autor: K-y-n-i-u »

Daj znać jak już autko będzie po wizycie w serwisie.

ODPOWIEDZ