Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

Awatar użytkownika
Jaroo

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:21
Imię: Jarosław
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115KM
Województwo: wielkopolskie

Re: Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem

#31

Nieprzeczytany post autor: Jaroo »

Cześć.

Od wczoraj mam podobny komunikat i objawy jak autor GruBy83.
Komputer OBD podłączony do wtyczki w kabinie nie pokazuje żadnych błędów.
Czy poza termostatem może być uszkodzony czujnik temperatury (tak wyczytałem z niektórych postów).
Mam tez drobny wyciek i ubytek w zbiorniczku płynu chłodzacego.
Wobec tego wymienić sam termostat, czy cały z obudową i jak to sie ma do akcji serwisowej?

Przy problemach z czujnikiem w zbiorniczku płynu chłodzącego wysłałem maila z nr VIN do jednego z serwisów i poinformowali, mnie że taka bezpłatna akcja serwisowa (już po gwaranacji) mi przysługuje.
Wyślę w tej sprawie również maila.

Awatar użytkownika
Saszen

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2014, 15:58
Imię: Maciek
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#32

Nieprzeczytany post autor: Saszen »

Witam, u mnie to samo dzisiaj, ten sam komunikat, telefon do serwisu Euromarket w Krakowie diagnoza i szybka wymiana na gwarancji, po godzinie było po sprawie. Powiedzcie mi czy to normalne ze po 34k przebiegu w 1,5 rocznym aucie psują się takie rzeczy?? Czy mam się juz zacząć bać ? czy to typowa usterka, czy kwestia serii ?

radzion

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2014, 13:30
Imię: Radek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: radzion »

Ja juz jestem po wymianie tego badziewia. Wymieniłem komplet tj korpus z termostatem, czujnikiem temp i uszczelkami. Wszystkie objawy jak ręka odjął. Nie ma wycieków, nie ma częstego załączania się wentylatora i nie ma tych denerwujących komunikatow. Polecam od razu wymianę całości. Koszt kompletu Febi to ok 450 zł. Nie będzie potem zgadywania co się spieprzylo i rozbierania tego 3 razy.
Niestety w naszych astrach to normalka. Ja miałem na gwarancji wymieniany termostat chyba ze 2 razy. Aż się wkurzyłem i wymieniłem całość.

szymek123

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21 paź 2014, 20:56
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: 14XER
Województwo: śląskie

#34

Nieprzeczytany post autor: szymek123 »

Czy ten problem występuje też w silnikach 1,4 100 KM i czy został wyeliminowany w późniejszych modelach (RM 2015)?

Awatar użytkownika
corleone

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2011, 19:50
Imię: don
Auto: ASTRA J SPORT TOUER 180KM
Silnik: 1.6
Województwo: śląskie

#35

Nieprzeczytany post autor: corleone »

Znam to tak tak termostat wyglada ze wszytkie gm bo i Buick-i tez tam sie borykaja z takimi sprawami

Witam mialem taki problem z tym ze przd komunikatem bylo czuc taka spalona elektryke przy zapalaniu a pozniej oki i nagle komunikat o kontakcie z serwisem ale wymiana termostatu i narazie spoko oczywiscie na gwarancji wszystko dobrze za mam na 5 lat gwarancje ufffffff :)

Wymiana termostatu cieczy chł Sprawdzenie termostatu28 374 km to skopiowalem z myopelservice.com
! Jeżeli koniecznie musisz dodać coś do swojej wypowiedzi, użyj opcji "Edytuj"
// Wiadomość z:Dido2@
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, 6:29 przez corleone, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sk00b

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2014, 14:50
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 115KM
Województwo: dolnośląskie

#36

Nieprzeczytany post autor: sk00b »

No i dopadło tez moją Astrę :/ "Awaria pojazdu skontaktuj się z serwisem"
Najlepsze jest to, że równo miesiąc temu skończyła sie dwuletnia gwarancja...
We wcześniejszych postach było wspomniane, że mimo wygaśnięcia gwarancji można się kwalifikować na akcję naprawczą czy komuś się udało ?
Średnio widzi mi się naprawianie tego w autoryzowanym serwisie bo kasują za wszystko o wiele więcej, czy jest sens podpinanie pod komputer jeśli nie świeci się żółta kontrolka z kluczykiem (chyba nie pokaże wtedy błędu ) ?
Jeśli nie ma wycieku i w zasadzie żadnych innych objawów po za komunikatem pojawiającym się co parę dni może wydarzyć się coś złego? W poniedziałek miałem jechać w trasę 2x700km

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#37

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Żółta kontrolka z kluczyki nie ma nic wspólnego z błędami. Żeby cokolwiek stwierdzić to trzeba zczytać błędy.

Awatar użytkownika
sk00b

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2014, 14:50
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 115KM
Województwo: dolnośląskie

#38

Nieprzeczytany post autor: sk00b »

Po sprawdzeniu wyszedł kod błędu P0597, usterka funkcji, nieciągle
Z tego co wyczytałem jest to termostat zablokowany w pozycji otwartej, ale tak jak wcześniej pisałem błąd wywala jakoś raz na dwa tygodnie, do tej pory 3 razy, nie zauważyłem kompletnie żadnej różnicy w szybkości rozgrzewania się cieczy chłodzącej, wentylator chłodnicy również pracuje normalnie i teraz pytanie czy mam na siłę wymieniać termostat, czy czekać na pogorszenie się stanu rzeczy ? Czytałem na jakichś forach, że nie zawsze wymiana termostatu pomaga, może to być jeden z czujników i trochę mi się nie widzi szukanie po omacku na mój koszt..

Awatar użytkownika
ace

Astro-maniak
Posty: 63
Rejestracja: 14 sty 2015, 9:18
Imię: Łukasz
Auto: Astra J, 2011
Silnik: A17DTR
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

#39

Nieprzeczytany post autor: ace »

Termostat to dosyć typowa usterka z tego co zauważyłem. Raz jak siedziałem w ASO gościa zdiagnozowali właśnie w ten sposób... no i jaką zabawną minę miał facet z obsługi, jak zobaczył, że typkowi już ten termostat wymieniali, 2 lata minus 8 dni wcześniej.Czytaj: termostat zdążył się popsuć drugi raz, na szczęście będąc na gwarancji.

Awatar użytkownika
ponczekwmasle1

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2015, 10:35
Imię: Maciej
Auto: OPel Astra IV J 1.4 Turbo
Województwo: wielkopolskie

#40

Nieprzeczytany post autor: ponczekwmasle1 »

Witam wszystkich posiadaczy Asterki 1.4 Turbo Benzyna . Mam pewien problem z autkiem a mianowicie wlasnie ten komunikat
Awaria pojazdu skontaktuj sie z serwisem,co prawda pojawia sie on dopiero po przekroczeniu dokładnie 130km/h.po objawy to tracenie mocy oraz nie mozna przekroczyc 160km/Po zgaszeniu silnika oraz ponownym uruchomieniu problem znika samochod zachoowuje sie normalnie,co jeszcze zauwazylem komunikat pojawia sie po przejechaniu 400km lub wiecej czyli musi byc dobrze nagrzany,po wymianie oleju serwis skasowany,podlaczony pod komputer nic nie wykazuje,jesli ktos mial podobny przypadek prosze o pomoc!!!

ODPOWIEDZ