1.4T - przegląd po roku - jaki olej ?

wsosniak

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2012, 14:06
Imię: Wojtek
Auto: astra IV
Silnik: 1.4T
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

1.4T - przegląd po roku - jaki olej ?

#1

Nieprzeczytany post autor: wsosniak »

Witam
Za niedługo czeka mnie pierwszy przegląd po roku od kupna astry IV 1.4T Sport. Oryginalnie samochód "zalany" jest olejem oplowskim 5W30. W czasie mrozów tej zimy przy -20st było już słychać przy zapalaniu że się silnik męczył. Specyfikacja oleju 5W30 mówi, że zakres pracy to od około -25 do +30st czyli tak na styk na nasz polski klimat. W związku z tym zastanawiam się na Castrol Edge Sport 0W40. Napiszcie , co o tym sądzicie ? Czy nie przesadzam ?

PS - 1 litr oplowskiego oleju 5W30 w ASO Opel kosztuje około 50 zł w promocji ! , a Castrol Edge Sport 0W40 kosztuje 35 zł - ale nie w ASO tylko w "normalnym" sklepie z olejami i częściami samochodowymi :)

wienek

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 08 lis 2011, 15:11
Imię: Grzegorz
Auto: Astra Sports Tourer Sport
Silnik: 1.4T 140KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#2

Nieprzeczytany post autor: wienek »

Kolego ja bym ci polecał cos takiego [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#3

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Ja używam oryginalnego GM dexos2 i jest zadowolony! wymiana oleju co 15tys i wszystko gra! :D silniczek 1.6T :twisted:
[External Link Removed for Guests]

RobertM

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2011, 19:44
Imię: Robert
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4T A14NEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: RobertM »

Wsosniak jeśli chcesz jechać ze swoim olejem do ASO to lepiej mieć ze sobą olej z normą Opla, czyli jak zaleca książka Dexos2. Castrol 0W-40 z tego co się orientuje nie posiada tej normy, więc lepsza opcja to ten Mobil1 esp 0W-40. Problem z nim jest taki, że obecnie dostępny tylko w litrowych opakowaniach.

Nie skreślał bym również olejów 5W-30 bo jest kilka ciekawych pozycji, które sobie poradzą. Sam jeżdżę na takim i nie spieszno mi do zmiany na 0W-40. Aha, nie jest to GM :)

splinter

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:27
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra J
Silnik: 2.0 CDTI
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: splinter »

W przypadku benzyny niema sie co spinac- mysle że GM Dexos 2 jest dobrym olejem. Ogladałem również Mobila ESP 0w-40 dexos ale odradzono mi mówiąc ze auto wtedy moze zaczac brac olej. Dobrym olejem jest tez Motul Dexos 2 5w-30 i ja chyba tego zaleje bo slyszalem ze jest bardzo dobry- ale to ze wzgledu na takie ustrojstwo jak DPF ktore jeszcze jest w moim samochodzie :evil:

RobertM

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2011, 19:44
Imię: Robert
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4T A14NEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: RobertM »

Splinter kto Ci powiedział, że może zacząć brać olej? podał jakieś racjonalne wytłumaczenie. Bo moim zdaniem nie ma takiej reguły która mówi, że po przejściu na inną lepkość silnik zacznie brać więcej oleju. Motul Dexos2 to faktycznie dobry produkt i jeszcze ze dwa w tej klasie lepkościowej można by polecić. Co do GM Dexos2 to się nie wypowiem, ale osobiście bym go nie zalazł.

splinter

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 25 lut 2011, 11:27
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra J
Silnik: 2.0 CDTI
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: splinter »

Jeśli chodzi o GM Dexos 2 to mam teraz zalany bo jak robilem pierwsza zmiane to nic innego z aprobata dexosa niebylo. Jeśli chodzi o tego Mobila usłyszałem tak od jednego co handluje olejami i od jednego z mechaników- że jak jest 5w-30 to lepiej lać 5w30 bo 0w-40 moze zaczac brac. Ja powiem szczerze niewiem jak to sie ma do rzeczywistosci bo sie na tym nieznam i niewiem czy zmiana lepkości może na to wpływać i czy w tym przypadku tak będzie. Jakbyś ktoś mial CDTi i zalanego tego Mobila ESP 0w-40 to niech sie wypowie.
Robert widze, że jesteś z tej samej miejscowości co jak i prowadzisz sklep z olejami- miałbyś tego Motula Dexos2 i w jakiej cenie?

RobertM

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2011, 19:44
Imię: Robert
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4T A14NEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: RobertM »

Splinter mając poprzednią Astrę w dieslu zrobiłem przesiadkę z półsyntetyka 10W-40 na syntetyka 5W-30. Po prostu poprzedni właściciel już zdążył ją zalać takim olejem. Później zrobiłem na tym oleju (na tej lepkości) jakieś 150 tys km. Od wymiany do wymiany nie robiłem żadnych dolewek (wymiana max co 15 tys). Nie ma reguły, czy zacznie brać czy nie.
Ale wracając do tematu jaki olej. Mobil zrobił z tego esp 0W-40 swój topowy produkt do Opla. To bodajże pierwszy 0W-40 z oficjalną aprobatą Opla. Raczej ciężko będzie znaleźć użytkownika, który już go przetestował bo za krótko jest na rynku i cena za ten 1L odstrasza.

Ps: Spliter masz pw odnośnie ceny.

wienek

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 08 lis 2011, 15:11
Imię: Grzegorz
Auto: Astra Sports Tourer Sport
Silnik: 1.4T 140KM
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

#9

Nieprzeczytany post autor: wienek »

Ja planuję zalać Mobilka 0w40 za 38 zł za litr.

RobertM

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 25 mar 2011, 19:44
Imię: Robert
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4T A14NEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: RobertM »

Wiene to cena za ESP 0W-40 czy zwykłego 0W-40?:)

ODPOWIEDZ