Olej Silnikowy Astra 1.4 T

maciejczar

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 mar 2017, 13:46
Imię: Maciej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

Olej Silnikowy Astra 1.4 T

#21

Nieprzeczytany post autor: maciejczar »

Astraturbo140 pisze:krystiano " to jak nie wymieniać według komputera jaki jest w astrze procentowe zużycie ? :?
Ja wymieniam wg komputera i leje olej GM z ASO... Wszystkie auta flotowe tak jezdza i nic im sie nie dzieje.
Osobiscie nie widze zadnego sensu, zeby skracac okres wymiany do 10-15kkm.
Byc moze dzieki temu przejedzie jedynie 400 zamiast 500kkm ale to juz nie bedzie moje zmartwienie ;)

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Z ta wymianą co 10 tys to chyba takie placebo wymieniam częściej dłużej pojeździ. Ja lałem mobila co ok .20 tys bo tak komp pokazywał ale tak naprawdę to chyba wymiana powinna być zależna od techniki jazdy jeśli dużo dajesz w palnik to częściej jazda spokojna to nawet i te 30 tys czy też raz w roku. Co do kompa w Astrze jak bym nie jeździł przy 20 tys krzyczało o wymianę więc ten komp to też pic na wodę pamiętam że w 14r jeździłem do Niemiec na wakacjach tak raz na tydzień jazda spokojna i też 20 tys. Jeśli na gwarancji to tylko taki jaki jest zalecany i nie ma co kombinować a najlepiej GM dexos i trzeba pamiętać że teraz zalecany jest dexos1 do benzyny więc Mobile 0W40 już nie spełnia normy bo to jest chyba dexos2

EDIT:
Re: Olej Silnikowy Astra 1.4 T
A zaraz będzie krzyk dlaczego najlepiej GM olej. To już mówię w listopadzie zapiekło pierścienie w Corsie E 1.4 auto na gwarancji a pierwsze co odpowiada Opel zły olej na to serwis odpisał wymiana oleju w ASO według specyfikacji dla auta. I wtedy dostałem zgodę na gwarancję. Więc sami widzicie różnie bywa czasem się uda a czasem nie
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Przebiegi między wymianami oleju to kolejny temat rzeka. Każdy wymienia jak chce i na to co chce. Oczywiście na gwarancji musi stosować olej zalecany przez ASO, jednak może wymieniać częściej aniżeli jest to zalecane ( ja tak robię w nowym Fordzie).
Po to są wskazania komputera by się do nich stosować - to nie ulega wątpliwości. I nikt nikomu nie każe skracać okresów między wymianami. Dodatkowo przy przebiegach poza miejskich nie ma potrzeby wymieniać częściej.
Ja we wszystkich moich autach skróciłem te okresy i ponoszę z tego tytułu większe koszty napewno. Jednak moje samochody i moje pieniądze :) Auta muszą być sprawne bo jeżdżą i zarabiają na chleb.
Tani olej "syntetyczny", którego baza w dużej mierze jest mineralna, szybko traci swoje właściwości i nie zapewnia odpowiedniego smarowania silnika szczególnie w wyższych temperaturach. Dexos 2 jest olejem zalecanym do silników ON i Pb. Zawiera duże ilości dodatków które chronią dpf. Dodatki te w wyższych temperaturach turbobenzyn szybko powodują wcześniejsze zużycie takiego oleju. Dlatego dla tanich "syntetyków" , tylko i wyłącznie wg mnie!!! , 10kkm to bezpieczna granica.
I dawanie tu jako przykład tutaj aut flotowych jak one super jeżdżą i ile potrafią znieść... do czasu.
Dexos 1 II gen nie zawiera dodatków chroniących dpf lecz jest zalecany dopiero do aut od roku 2017, poza nielicznymi wyjątkami, które ASO weryfikuje poprzez sprawdzenie vin.
161nt167

OpelAstra4

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2017, 13:48
Auto: Astra J
Województwo: pomorskie

#24

Nieprzeczytany post autor: OpelAstra4 »

Po namyśle do swojej Astry wlałem Mobila OW40 dexos 2 według specyfikacji taki powinien być.Koszt ok 180zl plus wkład filtra.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: qtom »

krystiano pisze:QR_BBPOST I dawanie tu jako przykład tutaj aut flotowych jak one super jeżdżą i ile potrafią znieść... do czasu.
szczerze jak widzisz po po przykładach to wiele, dużo więcej niż te ciamkane w garażach. ja niestety nie mam doświadczeń na autach starszych niż 5 lat od ponad 15lat ale większej bzdur nie widziałem niż pisanie
krystiano pisze:QR_BBPOST przy przebiegach poza miejskich nie ma potrzeby wymieniać częściej
są tylko dwa parametry duże obciążenia i małe obciążenia silnika a logicznie nawet myśląc to przy tak zwanej jeździe pozamiejskiej można obciążyć silnik na maxa. A jak ktoś mało jeździ to i selektol zaleje i 20 lat będzie jeździł a wymiana za 70zł zrobiona. dam sobie rękę uciąć ze wielu jest tu gawędziarzy co kroii koszty do minimum a jak już wie ze auto ma sprzedać to wcale nie wymienia oleju lub robią przebiegi tylko dolewając jak jest za mało a później mamy igiełki. Pamiętam jak dziś kolega kupił taka igłe i zalał mobilem coś wypłukało coś tam sie odblokowało i silnik padł 1000 od wymiany z za dobrego oleju. :D :D wiec w dexos 2 nie ma duzo-
Castrol Magnatec Professional MP 5W-30
- Gulf Formula GMD 5w30 (GM dexos2, ACEA A3/B4/C3)
- Millers Oils XF Longlife C3 5w30
- Mobil 1 ESP 0W-40
- Motul Specific Dexos 2 5W30
- Shell Helix Ultra AG 5W-30
- Valvoline SynPower MST SAE 5W-30
dexos 1 jeden wyboru nie ma prawie i w pierony drogi w Aso 300 zł wymiana
i nie ma co kombinować
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 10:42 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4838
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

To ja moze tak, widzialem pare aut u mechanika po magicznych przebiegach I podam jeden przyklad
np. BMWx3 diesel 3 letnie - ok. 160tyskm - turbina stanela jak wryta. Diagnoza: zaklejone wszystko czarna smola, w misce olejowej dwa kilo czarnego cukru... - olej wymieniany tylko 3 razy w trybie super long life co 45 tyskm :)

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: qtom »

raczej eko jazda to nie była 50 tys rocznie ale jeśli była serwisowana i raczej powinna mieć wykupiony pakiet BMW Repair Inclusive to czym się martwic
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4838
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Nie miala. Przyjechala do Cebulandi. Po wymienianie turbiny na chinszczyzne pojechala jako "igla"

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

qtom pisze:QR_BBPOST dexos 1 jeden wyboru nie ma prawie
Żartujesz?
[External Link Removed for Guests]
W UE stosuje się dexos2 ze względu na jego ekologiczne dodatki, ale jak silniki zaczęły padać na gwarancji przy serwisowaniu LL i nasiliło się zjawisko LSPI to producent szybko znalazł Dexos1 ,gdzie w Stanach innego nie leją...
161nt167

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#30

Nieprzeczytany post autor: qtom »

krystiano pisze:
qtom pisze:QR_BBPOST dexos 1 jeden wyboru nie ma prawie
Żartujesz?
[External Link Removed for Guests]
W UE stosuje się dexos2 ze względu na jego ekologiczne dodatki, ale jak silniki zaczęły padać na gwarancji przy serwisowaniu LL i nasiliło się zjawisko LSPI to producent szybko znalazł Dexos1 ,gdzie w Stanach innego nie leją...
Jak sam pokazałeś w linku są to oleje w większości GM więc gdzie te zamienniki
Dexos2 do diesla i benzyny dexos1 do benzyny aktualizuj wiedzę. Zapomniałeś dodać że jeszcze pojawiły się problemy z euro6 i dlatego jest lżejszy olej
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 14:14 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ