Użytkowanie Astry z fabryczną instalacją LPG

porady i pomoce
Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

Re: Użytkowanie Astry z fabryczną instalacją LPG

#1931

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Jakie co chwilę regulacje? Mam LPG marki Stag ( komp, reduktor, wtryski) w samochodzie 2 rok i żadnych regulacji nie musiałem zrobić, tylko wymiana filtrów pod blokiem, zrezygnowałem z gwarancji. Podłączam kompa ale tam nic nie zmienia sie. A jak padnie reduktor czy wtryskiwacze to tanio wymienię.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#1932

Nieprzeczytany post autor: melon »

No i git. Jeździj i ciesz się, a ja się cieszę z fabrycznej instalacji :)

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#1933

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Po prawdzie chciałbym wiedzieć,która ma jakie wady i zalety,ale nie na zasadzie,że mi się podoba i już :) .
Żeby to poznać,chyba bym musiał przeczytać owe 194 strony tego tematu :o ,a może już ktoś gdzieś to zbiorczo wyłuszczył ?

mcluki

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 06 paź 2018, 20:55
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#1934

Nieprzeczytany post autor: mcluki »

Sylwo28 pisze:
28 wrz 2019, 12:13

Po pierwsze : post nr 1897 :)
Po drugie : LC03 korzysta z CAN i pobiera wszystkie potrzebne dane z kompa silnika.
Na tej podstawie tak steruje wtryskami LPG aby otrzymać współczynnik lambda i inne parametry jak na Pb.
Po trzecie : tu nie ma potrzeby strojenia. Ze względu na punkt 2. Jedyne co można ustawiać to ciśnienie na listwie gazowej. Korzystając ze sposobu wg punktu 1.
Po czwarte : mamy w cywilizowany sposób rozwiązane wskazanie paliwa, zasięg, spalanie, błędy. Wszystko wyświetla się na zegarach.
Po piąte : wg informacji z różnych źródeł, silniki A14NET w wersji LPG mają wzmocnione zawory wydechowe, gniazda zaworowe i turbinę. Co nie oznacza że zwykłe A14NET rozpadnie się po montażu LPG :)
Sylwo28 mógłbyś mi wyjaśnić punkt drugi:

2. "wszystkie potrzebne dane z kompa silnika" - jakie dane pobiera z silnika benzynowego z magistrali CAN?
5. Głowica ma inny numer, turbina jest ta sama.
[External Link Removed for Guests]

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#1935

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Tez by mnie to interesowalo:) Ja bardzo kibicuje Sylwo28 i chcialbym, zeby zmiana mapy benzynowej byla przekazywana z automatu do gazowej. Ale czy tak jest?

Sylwo28

Astro-maniak
Posty: 318
Rejestracja: 18 cze 2019, 11:39
Imię: Sylwek
Auto: Astra J MY2013 ST Cosmo 1.4 LPG
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 29 razy
Pomocny: 120 razy

#1936

Nieprzeczytany post autor: Sylwo28 »

mcluki pisze:
29 wrz 2019, 11:50

Sylwo28 mógłbyś mi wyjaśnić punkt drugi:

2. "wszystkie potrzebne dane z kompa silnika" - jakie dane pobiera z silnika benzynowego z magistrali CAN?
5. Głowica ma inny numer, turbina jest ta sama.
[External Link Removed for Guests]
Na pewno temperaturę silnika, powietrza, podciśnienie w kolektorze, dawki wtrysku Pb, dane z sondy lambda, przeplywomierza ... I zapewne jeszcze wiele innych których w podglądzie poprzez plik konfiguracyjny nie widać.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby powyciagać te dane - ale tu trzeba znać przestrzeń adresową w której są te dane a to zależy od wersji oprogramowania w sterowniku lc03.

Dzięki za info o silniku, w necie krąży dużo różnych opinii co pozmieniano w wersji LPG...

mcluki

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 06 paź 2018, 20:55
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#1937

Nieprzeczytany post autor: mcluki »

Sylwo28 pisze:
07 paź 2019, 14:52

Na pewno temperaturę silnika, powietrza, podciśnienie w kolektorze, dawki wtrysku Pb, dane z sondy lambda, przeplywomierza ... I zapewne jeszcze wiele innych których w podglądzie poprzez plik konfiguracyjny nie widać.


Dzięki za info o silniku, w necie krąży dużo różnych opinii co pozmieniano w wersji LPG...
Takie dane pobierają również instalacje zewnętrzne. Jeżeli chodzi opinie co pozmieniano to dużo się naczytalem czesto powielane przez dzienikarzy. Jedyne wiarygodne wiadomości znalazlem w katalogu z poprzedniego postu.

Coraz bardziej wydaje mi się, że LC03 to sterownik z przygotowaną fabryczną mapą z włączoną autoadaptacją po OBD. W koncu jest došć uniwersalny bo pracuje rowniez w Renault/Dacia

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#1938

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Instalacje zewnetrzne pobieraja ze sterownika korekty. Sondy nie biora pod uwage. Czujnik podcisnienia maja swoj. Czasy wtryskow benzynowych biora z przewodow sterujacych do wtryskow. Potrafia tez kasowac bledy jesli gazownik jest dupa.

mcluki

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 06 paź 2018, 20:55
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#1939

Nieprzeczytany post autor: mcluki »

Stara 4-ka Staga z lambdą na schemacie:
[External Link Removed for Guests]

Potrafią kasować błędy jak czlowiek od gazu to włączy. To dobrodziejstwo posiadają instalki z autoadaptacją OBD.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#1940

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

mcluki pisze:
07 paź 2019, 22:08
Stara 4-ka Staga z lambdą na schemacie:
[External Link Removed for Guests] ... RhGouCVxdn
Nie bierze jej pod uwage. Bez podlaczonej sondy dziala tak samo dobrze. W samochodach z szerokopasmowa sonda nie zaleca sie podlacznia jej do zewnetrxznych sterownikow.

ODPOWIEDZ