awaria esp i drgania silnika

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

Re: awaria esp i drgania silnika

#251

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Oprocz cewki to sprawdzilbym tez wtryski LPG.

Awatar użytkownika
goodbadexample

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2021, 21:39
Imię: Dorota
Auto: Astra J 1.6 sedan benzyna+LPG
Rocznik: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#252

Nieprzeczytany post autor: goodbadexample »

Byłam ostatnio na serwisie LPG, tyle że w innej sprawie. Po zgaszeniu auta czułam zapach gazu, okazało się, że kapiący kwas z uszkodzonego akumulatora (poprzedni właściciel wymienił akumulator na nowy) wyżarł dziurę w instalacji i stąd zapach, zrobili co trzeba i zapachu brak. O wtryskach nic nie wspominał, a czy przy tej usterce jest większe spalanie LPG? Bo mam wrażenie że auto dużo pali, tankuję do pełna i w mieście wyjeżdżam 200 km, czy to normalne? W trasie na całym, przejechał 300 km. Czy uszkodzona cewka też daje objaw większego zużycia gazu? Czy na wyświetlaczu pokazuję mi spalanie gazu czy paliwa? Jeżdżę oczywiście cały czas na gazie, ale nie jest on fabrycznie montowany stąd moje pytanie, bo jeśli pokazuję spalanie gazu to wyświetla mi 10l/100km

Szumal

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2020, 19:11
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL i A14NET LPG
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 3 razy

#253

Nieprzeczytany post autor: Szumal »

mam objawy z powyższego wątku - drgania silnika i brak ciągu szczególnie na 2 biegu z gazem w podłodze po szybkiej zmianie z jedynki. Kontrolka ESP się nie włączyła - chyba za szybko odjąłem gaz. Problemem jest to, że w silniku siedzą nowe świece i cewka... Z błędów P2667 - ale to chyba przez czyszczenie elektrozaworu na reduktorze bez odpięcia aku. Skasuje i zczytam za jakiś czas.

Edit: popracowałem nad błędami i się pojawiły P0300 i P0304. Coś oprócz świec i cewki? Fabryczne LPG przebieg 80 tys.

Awatar użytkownika
ar1ax

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2022, 18:48
Imię: Arek
Auto: Astra J
Rocznik: 2012
Województwo: śląskie

#254

Nieprzeczytany post autor: ar1ax »

Witam, mam podobne objawy jak w wątku. U mnie rano wczoraj i dzisiaj wyświetlił się komunikat "Sprawdź system ESP" i mrugające Check engine i lekkie szarpanie. Po pracy odpala już normalnie i nie ma problemu. Jedynie co nie pasuje do Waszych opisów to samozapłon po wyłączeniu silnika, niewiem czy to powiązane czy inna awaria? Macie jakieś pomysły skąd ten samozapłon? Astra J 1.4 LPG gaz nie fabryczny

corner

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2018, 20:53
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#255

Nieprzeczytany post autor: corner »

Miałem podobny problem . Pomogła wymiana odmy w raz z pokrywa zaworów .

Awatar użytkownika
koperek69

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 06 cze 2020, 20:18
Imię: Karol
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#256

Nieprzeczytany post autor: koperek69 »

U mnie przy identycznych objawach była uwalona świeca na 4 cylindrze

Awatar użytkownika
KostekZMC

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 06 gru 2022, 20:14
Imię: Mateusz
Auto: Astra J
Silnik: 1.6T Z16LET
Rocznik: 2010
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Zamość
Wdzięczny: 2 razy

#257

Nieprzeczytany post autor: KostekZMC »

Cześć, problem pojawił się u mnie auto odpalam po 5 minutach wywala awaria ESP i ograniczona moc silnika. Auto pracuje nierówno jak na 3 garach… Po sprawdzeniu błędów nic nie wywala następnie jak wyczyszczę błędy problem ustaje możliwe że jakiś czujnik przy mrozie łapie cholera wie ? jak dotąd nie było podobnych problemów dodam że check engine nie wywala może jakieś pomysły ? w pon jadę i tak z wyciekiem płynu gdzieś za termostatem odrazu zaatakuje ten temat ale może ktoś coś podpowie.

rafu

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2023, 19:24
Imię: Rafał
Auto: Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#258

Nieprzeczytany post autor: rafu »

Witam, mam podobnie w 1.4 140km LPG fabr 77kkm - czasem przy przyspieszaniu i zmianie biegu na 3 zdarzało się autem szarpnąć, czasem mrugał check, raz zaświeciło się ESP. Zczytałem błąd wypadania zapłonu. Wymiana cewki i świec nie pomogła. Wymieniłem wtryskiwacze i wyczyściłem listwę (nie była jakoś szczególnie zasyfiona). Od tego czasu szarpnięcie nie wystąpiło, natomiast interfejs loguje mi wypadanie zapłonu na cylindrach 1 i 2 praktycznie po każdym mocniejszym dodaniu gazu na LPG i bardzo rzadko, ale jednak, na benzynie. Co to moze być?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#259

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Zabrudzony elektrozawór, brudny reduktor, zapchany filtr, uszkodzony czujnik ciśnienia LPG.

rafu

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2023, 19:24
Imię: Rafał
Auto: Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#260

Nieprzeczytany post autor: rafu »

@czarnypiotrek dzięki za odpowiedź.
Filtr FL wymieniłem, zresztą był czysty. Pod reduktorem na wężu mam jakby czerwone plamki, jakby gdzieś tam mógł skapnąć płyn chłodniczy, ale to raczej stara sprawa, bo wymieniałem wadliwą pompę, a obecnie ubytków nie mam. Tak czy inaczej, na benzynie też loguje błędy wypadanie zapłonu.

ODPOWIEDZ