awaria esp i drgania silnika

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

Re: awaria esp i drgania silnika

#21

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

Chatow pisze:Witam. Mam problem z moja astra. Dzisiaj podczas jazdy wyskoczyl mi komunikat sprawdz system esp. Zaswiecila sie kontrolka jak przy wylaczonej kontroli trakcji i miga kontrolka to jest chyba check engine. Do 2.5 tys obr i na postoju silnik chodzi jak na 2 gary i caly wibruje na dodatek stracil moc. Po chwili jazdy na postoju czuc bylo smrud spalonych klockow. Zaraz swieta i nie wiem czy uda mi sie dostac do aso. I chce sprobowac zresetować komputer. Zeby to zrobic wystarczy odpiac akumulator na 5 min czy cos jeszcze trzeba zrobic ? Mial ktos podobny problem ?

Miałem ten sam problem - poszła cewka zapłonowa , jest na listwie takze trzeba wymienic wszystkie. Koszt nowej listwy do silnika 16 xer 1000zł. Ja kupiłem uzywane za 200zł -mam juz ja prawie 2 lata przejechane około 20 tys km :)

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#22

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

Fabrycznie cewka jest z Delphi o numerze GN10234-12B1 i da rade dostać nową w sklepach w cenie około 500zł.
Mimo wszystko ja bym wolał założyć nową niż używkę bo robie spore trasy ale skoro Tobie działa juz dwa lata to tylko pogratulować ;)

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

Z cewkami jest różnie, zależy od stylu jazdy i przebytych dystansów. Jedni robią bez problemu 200-300 tys km a mi padła przy przebiegu około 70 tys (4 lata). Zdecydowałem sie na uzywaną iz znalazłem z powypadkowego samochodu z przebiegiem 16 tys, a do tego patrzac na to ze robie niewielkie trasy (raczej takie "pykanie) wziąłem uzywke - i liczyłem sie z tym ze długo sie nia nie na ciesze , a tu zaskoczenie :D

piter77

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:09
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

#24

Nieprzeczytany post autor: piter77 »

Witam. Miesiąc temu miałem właśnie takie objawy - komunikat awaria ESP i drgania silnika ( + wyczuwalny spadek mocy). Myślałem że odczytam błąd metodą jak w Astrze III ( gaz/hamulec), ale niestety w Astrze IV już tak się nie da.
A wiec wizyta u swojego mechanika, odczyt kompa i potwierdziły się moje przypuszczenia - cewka zapłonowa ( jak stwierdził mechanik "w czwórkach to dopiero padają...").
Zakup nowej Delphi+4 świece+wymiana -> 600zł.
Cewka padła po przebiegu 79tys km

luca985

#25

Nieprzeczytany post autor: luca985 »

U mnie taki sam komunikat przy przebiegu 19tys. jakiś dramat z tym samochodem :(

Awatar użytkownika
Lookazz

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 07 lis 2015, 21:31
Imię: Łukasz
Auto: Astra J 1,4T+LPG
Województwo: zachodniopomorskie

#26

Nieprzeczytany post autor: Lookazz »

luca985 pisze:QR_BBPOST U mnie taki sam komunikat przy przebiegu 19tys. jakiś dramat z tym samochodem :(
ha! to mi padała przy 11tys km ! oczywiscie wymieniono na gwarancji

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#27

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

nasedoo pisze:QR_BBPOST Witam,
Problem rozwiązany , awaria czujnika położenia wału korbowego....
Jakie są objawy przy awarii czujnika położenia wału?

buba

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 19 mar 2014, 11:14
Imię: Jacek
Auto: Astra J HB
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: buba »

Witam,

pozwolicie, że odgrzeje kotleta.

Dzisiaj po nieco szybszym cofaniu zapalił mi się komunikat "Sprawdz system ESP".
Czytając powyższe posty można przypuszczać, że to cewka :/ ale padła by od samego cofania???
Samochód ma 18 000km, co powyższe posty potwierdzają, że nie ma reguły.

Jak sądzicie, jest szansa, że to tylko błąd, który uda się skasować? :evil:

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#29

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

buba skąd jesteś ? a szarpie Ci nim jak jedziesz czy nie?

Astronet

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 04 sie 2013, 19:54
Imię: Norbert
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 115KM 85Kw
Województwo: małopolskie

#30

Nieprzeczytany post autor: Astronet »

Witam.
Opiszę mój przypadek: pół roku temu poczułem lekkie szarpnięcie podczas przyspieszania (na 3 biegu), jakby samochód na ułamek sekundy zgasł i znów odpalił. Sytuacja powtórzyła się może trzy, cztery razy bez żadnego komunikatu. OK. dwa tygodnie temu pojawił się komunikat "Sprawdź system ESP". I wreszcie w ostatni poniedziałek: podczas ruszania z ronda kilkukrotne szarpnięcia, zaświeciła się dioda kontroli trakcji i komunikat "Awaria Systemu ESP", a strzałka obrotomierza spadła na zero. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy. Po podpięciu do kompa pojawił się błąd p0335 - błąd czujnika położenia wału korbowego. Był to błąd niewystępujący podczas diagnozy komputerowej, zatem wg mechanika nie ma stuprocentowej pewności. Błędy wykasowane, zobaczymy co będzie dalej.

ODPOWIEDZ