[J] Pomoc w doborze silnika

McSimus

Astro-maniak
Posty: 412
Rejestracja: 08 maja 2014, 15:19
Imię: Maksik
Auto: AJ ST Cosmo+ DeepSky
Silnik: A14NET_6T40
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: W-wo (GWE)
Pomocny: 3 razy

Re: [J] Pomoc w doborze silnika

#21

Nieprzeczytany post autor: McSimus »

Mnie stać było tylko na AJ. Póki co nie narzekam.
Może niedługo A V ST (o ile znajdzie się chętny na moją czwórkę) ;-)

tomekdm

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 31 sie 2013, 20:16
Imię: Tomek
Auto: Opel Astra ST 1.7 EcoFlex 110
Silnik: 1.7
Województwo: lubelskie

#22

Nieprzeczytany post autor: tomekdm »

Fuks pisze:
tomekdm pisze:zastanów się dwa razy zanim kupisz J ;) nawet 3 razy
Dlaczego 3 razy?

Ja kupilem 1.4 100KM wczesniej mialem Astre H 115KM i nie ma duzej roznicy.
W piec lat zrobilem 80 tys k, i jestem zadowolony.. srednie spalanie 6,5 (producent podaje litr mniej).
Żartobliwie
1.Czy aby napewno astra.
2.Jaki silnik ( osobiście obecnie wybrałbym benzynke) .
3. i czy aby napewno astra.

Ogólnie mam jakiś taki niedosyt odnośnie auta. Niby ok ale jakoś nie porywa. Z drugiej strony przecież to tylko astra.
Moim zdaniem autko dużo lepiej wygląda jak jeździ.Jeździ jeszcze OK ale ta szkrzynia to jakaś porażka. To tylko moja subiektywna ocena.

keszelski

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 10 kwie 2013, 12:54
Imię: Leszek
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 / 115 KM
Województwo: śląskie

#23

Nieprzeczytany post autor: keszelski »

piter1600 pisze:Tu się nie ma co zastanawiać,brałbym ....Mazdę...
aras2 pisze:A co do Mazdy 3 to ...
Szkoda, że kolega Czarmit, który był tu na forum, miał AJ i zamienił ją na Mazdę 3 (BM), nie pokusił się o żadne porównanie AJ i BM ani tu u nas, ani na nowym forum Mazdy, na którym działa pod podobnym nickiem. Pewnie byłoby to ciekawa lektura.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

tomekdm pisze: Żartobliwie
1.Czy aby napewno astra.
2.Jaki silnik ( osobiście obecnie wybrałbym benzynke) .
3. i czy aby napewno astra.
Tak astra J, ma biksenony i super wygodne fotele.... i tego oczekiwalem... skrzynia 5 biegowa chodzi idealnie..
Do jazdy w trase ponad 300km noca (bo tak zazwyczaj jezdze) wystarcza w zupelnosci...

Dla zabawy to Astra OPC... chociaz ostani Ford focus RS ma 320KM i 4x4!

Awatar użytkownika
Szlifiera

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2015, 0:07
Imię: Andrzej
Auto: lanos
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

#25

Nieprzeczytany post autor: Szlifiera »

A więc dzisiaj podpisałem kredyt, padło na Alfkę, najprawdopodobniej w czwartek odbieram.

Co do Astry to nie uważam żeby był to zły samochód, wnętrze do mnie przemawia bardzo i jest intuicyjne. Jedyną wadą dla mnie tego samochodu jest jego nadwaga w porównaniu z konkurencją, gdyby nie to - jestem na 90% przekonany że wybrał bym Astrę !

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za pomoc!

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: melon »

Było poczekać na astrę V :) Ma być "odchudzona" :)

Awatar użytkownika
Szlifiera

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2015, 0:07
Imię: Andrzej
Auto: lanos
Silnik: 1.6
Województwo: podkarpackie

#27

Nieprzeczytany post autor: Szlifiera »

Nie powiem V zapowiada się całkiem ciekawie tylko podejrzewam że od razu nie byłoby mnie na nią stać, więc byłaby to przyczyna odroczenia kupna samochodu na kolejne 1,5 roku :) Tym bardziej, że mam nadzieje, że obalę stereotym, ale prowadzenie alfki i jej wygląd są dla mnie atrakcyjniejsze, jedyne co to wnętrze mnie bardziej przekonuje w Astrze ( w alfie nie jest złe, ale wygląda nieziemsko dopiero w topowych wersjach - a w normalnych jest ładne ale w astrze wygląda solidniej i praktyczniej )

astrofizyk

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:00
Auto: astra J
Województwo: śląskie

#28

Nieprzeczytany post autor: astrofizyk »

Z tymi silnikami to jest tak, że te wolnossące benzyny to nadają się głównie do miasta i jazda nimi wymaga przyzwyczajenia.
W astrze stosuje się długie przełożenia co w połączeniu z nadwagą powoduje słabą dynamikę, ale te długie przełożenia zapewniają pomimo tej nadwagi rozsądne spalanie (często mniejsze niż u lżejszej konkurencji).
Jako pocieszenie dla posiadaczy silników 1,4 i 1,6 bez turbo powiem, że niektóra konkurencja boryka się z tym samym problemem np. kia ceed 1,4 czy najnowsza honda civic 1,4 ma dynamikę niewiele lepszą od astry ( honda waży powyżej 1300 kg więc też nie jest lekka a i moment obrotowy zaczyna się przy wysokich obrotach), VW Golf 6 z silnikiem wolnossącym 1,4 ma do setki tyle samo co astra 1,4 natomiast ford focus trzeciej generacji zaczyna się od silnika 85 KM gdzie przyspieszenie jest jeszcze gorsze, 15 s do setki - gorzej niż seicento.
Złośliwie można powiedzieć, że te bazowe silniki są po to aby cennik zaczynał się od niższej kwoty.
Jeśli ktoś decyduje się na te silniki to niech obowiązkowo wykona jazdę próbną.

Genas

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 26 kwie 2015, 10:11
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: Zagranica - UE

#29

Nieprzeczytany post autor: Genas »

A ja kupiłem 1.4 T. Pierwsza jazda będzie w przyszłym tygodniu, po odbiorze auta z salonu. Jest to co prawda auto roczne, ale procedura chyba jak przy nowym :). Bank, TÜV, inspekcja, bla, bla... i dwa tygodnie termin. Mam nadzieję, że mój wybór silnika był właściwy. Raz, że 1.4 to tańsze opłaty, dwa to wydaje mi się, że powinien dawać radę.

Awatar użytkownika
Kapicool3

Astro-maniak
Posty: 126
Rejestracja: 23 lis 2014, 11:21
Imię: Maciej
Auto: Opel Astra J Sedan
Silnik: A14 NET 140km
Województwo: Zagranica - UE
Pomocny: 1 raz

#30

Nieprzeczytany post autor: Kapicool3 »

Genas:D: Bedziesz zadowolony.. rozsadny wybór pomiedzy mocą spalaniem a osiagami:D:D PozdrwiaM

ODPOWIEDZ