Astra J 1.6 115 km jaki olej i filtry

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

Astra J 1.6 115 km jaki olej i filtry

#81

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

[External Link Removed for Guests]

Spuszczam normalnie olej z miski olejowej a po wszystkim jeszcze wprowadzam przez bagnet i miejsce gdzie wkręca się filtr oleju "rurkę" która ewentualnie wypompuje pozostały olej.

Awatar użytkownika
srookers

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:49
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: srookers »

W sumie to może i lepiej by przed wymianą zrobić płukankę. Nie wiem czy np. Liqui Moly Pro Line Motorspulung 500ml się sprawdzi? Tylko ja to widzę tak: zrobić płukankę, zlać stary olej, wymienić filtr plus olej, przejechać po wymianie jakieś 1000-1500km i ponownie wymienić olej i filtr tylko, że teraz bez płukanki.

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#83

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Ja polecam olej Comma X-flow Type LL 5w30
[External Link Removed for Guests]
Zrobiłem już dwie wymiany i spisuje się dobrze tzn silnik chodzi cicho i nie ubywa go. Do tego zawsze filtr Knecht.
Wg mnie zalety oleju to że raczej nikt go nie podrabia, kupuję go zawsze w oddziale Intercars który jest dystrybutorem no i ma pokazane karty charakterystyki z niezłymi parametrami na czele z normą acea a3/b4 która wg mnie lepiej chroni silnik niż dexos2 czyli acea c3 a której w benzyniaku nie potrzebujemy.

Awatar użytkownika
srookers

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:49
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#84

Nieprzeczytany post autor: srookers »

Panowie, może uznacie, że to głupie pytanie ale przy wymianie oleju najpierw:
a. Odkręcamy i wyjmujemy filtr oleju, później odkręcamy korek od miski olejowej i zlewamy olej.
b. Odkręcamy korek od miski, zlewamy olej, następnie odkręcamy i wyjmujemy filtr oleju.

Od kolegi dowiedziałem się, że jak odkręcimy najpierw filtr oleju a dopiero później korek i zlejemy, spłynie więcej starego oleju.

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#85

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Jak oglądałem filmiki na kanale AUTODOC na Youtube to właśnie każda wymiana oleju to najpierw filtr potem miska czyli twoja opcja A

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#86

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

W obudowie filtra zawsze jest trochę oleju więc przy odkręcaniu pozbędziemy się go, część przy ruszeniu spłynie, resztę wylejemy po demontażu.

Awatar użytkownika
srookers

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:49
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#87

Nieprzeczytany post autor: srookers »

Panowie jaki klucz potrzebuję do odkręcenia obudowy filtra oleju w silniku A16LET? Byłem przekonany, że jest to 32...
Może ktoś potwierdzić, że jest to nasadka o numerze 24?


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 15:23 przez srookers, łącznie zmieniany 2 razy.

DonPomidor

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 26 lip 2018, 18:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra j Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#88

Nieprzeczytany post autor: DonPomidor »

Pany a jesli jest lany Dexos 2 od Gm-a 5w30 ... to trzymac sie jak fabryka dala i dalej 5w30 czy robic jakies roszady dodam auto jezdzi dobrze , nie ubywa wrecz przybywa ale oczywsicie to wina DPF-a i sadze ze normalka
a jesli 5w30 to czy olej Motul Specific 5W30 to dobry pomysl ... Motul Motulem Gm-owski Gm-owski
co lac bo glowa boli

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#89

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Najlepiej olej . Ja leję w Aso mniej więcej co 10kkm dexos2 i nie kombinuję. Możesz lać co chcesz z normą dexos2 lub zupełnie olać i lać co zapewnia ci spokój. W kwestii oleju tu nie ma co dyskutować podejrzewam że nikt z obecnych na forum nie przeprowadzał badań o wszyscy teoretyzuja. Znam przypadki lania najtańszego na rynku oleju a w bagażniku litrowa butelka z oleju z górnego przedziału cenowego i auto jeździ i pewnie jeździć będzie.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

LukaszDG

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:55
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie

#90

Nieprzeczytany post autor: LukaszDG »

Witam Serdecznie,
mam pytanie do użytkowników którzy nakręcili na swojej Asi ( Astra J 1.6 115 A16XER ) ponad 200 tyś. Czy przy takim przebiegu warto byłoby zacząć lać jakiś inny olej, a niżeli Dexos2 5W30, czy może śmiało można kontynuować z wcześniej wspomnianym olejem? Zastanawiam się czy podjechać do ASO na wymianę czy zalać jakiś inny olej. Kiedyś zdarzyło mi się jednokrotnie zalać MOBIL 5W30 i nie wiem, czy mylnie, czy nie ale odniosłem wrażenie, że lepiej się sprawował niż Dexos2.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2018, 7:56 przez LukaszDG, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ