Ubytek płynu chlodzacego

pawelwaw84

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 10 maja 2015, 22:10
Imię: Paweł
Auto: Chevrolet Cruze RS 1.4t
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

Ubytek płynu chlodzacego

#201

Nieprzeczytany post autor: pawelwaw84 »

Z boku zbiorniczka przy korku jest otworek a na korku zaworki, ktore reguluja cisnienie w ukladzie. Nie wiem jak mozna planowac awarie auta albo ich brak, w kazdym razie w silniku 1.4t turbosprezarka jest chlodzona i plynem i olejem. W zwiazku z tym zwlaszcza przy ostrzejszej jezdzie punktowo plyn ma znacznie wyzsza temperature niz pokazuje to czujnik i moze pojawiac sie nadmierne cisnienie ktore powinno byc upuszczane przez korek, stad naturalne zawilgocenie przy korku. Jesli korek nie dziala to wywala cisnienie w innym miejscu, proste...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#202

Nieprzeczytany post autor: melon »

Podzielę się moimi spostrzeżeniami.
Kiedyś miałem problemy z rozszczelniającym się układem chłodzenia. A to tu, a to tam, ciągle się gdzieś pociło i towarzyszył temu charakterystyczny zapach płynu. Wówczas temperatura płynu dochodziła do 109 stopni, a zdarzało się, że i do 113.
Postanowiłem wymienić termostat i jak się okazało dobrze zrobiłem. Temperatura dochodziła maksymalnie do 106 stopni, zero wycieków, dolewek, zapachu.
Spokój był przez jakiś rok i teraz temperatura coraz częściej znowu dochodzi do 109 i znowu muszę raz na jakiś czas dolać płynu i pojawia się jego zapach, także pewnie znowu termostat wymienię :/
Jak widać, różnica tych 3 stopni i co za tym idzie wzrost ciśnienia w układzie mają spore znaczenia i powodują wycieki płynu.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#203

Nieprzeczytany post autor: qtom »

pawelwaw84 pisze:Z boku zbiorniczka przy korku jest otworek a na korku zaworki, ktore reguluja cisnienie w ukladzie. Nie wiem jak mozna planowac awarie auta albo ich brak, w kazdym razie w silniku 1.4t turbosprezarka jest chlodzona i plynem i olejem. W zwiazku z tym zwlaszcza przy ostrzejszej jezdzie punktowo plyn ma znacznie wyzsza temperature niz pokazuje to czujnik i moze pojawiac sie nadmierne cisnienie ktore powinno byc upuszczane przez korek, stad naturalne zawilgocenie przy korku. Jesli korek nie dziala to wywala cisnienie w innym miejscu, proste...
Awarii się nie planuje i jak się pojawiają to je się usuwa więc siłą rzeczy jest to stan przejściowy. Korek na za zadanie w sytuacjach kryzysowych upuszczać nadmiar ciśnienia. Jeśli stałe następuje wyciek lub za wysokie ciśnienie świadczy o uszkodzeniu zapewne termostatu co może skończyć się tym że któregoś dnia nie otworzy się a skutki są ogólnie znane.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

buba

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 19 mar 2014, 11:14
Imię: Jacek
Auto: Astra J HB
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy

#204

Nieprzeczytany post autor: buba »

Cześć!
Wrócę do tematu, ponieważ mam podobny problem z ubytkiem płynu chłodzącego.
W czerwcu miałem wymieniony w ASO zbiornik płynu chłodzącego, ponieważ komputer za każdym odpaleniem samochodu domagała się uzupełnienia płynu - zbyt niski poziom, pomimo, że poziom był prawidłowy.
Pojemnik wymieniono, bo jak zdiagnozowano, uszkodzeniu uległ pływak.

Teraz mam taką sytuację, że płynu ubywa, a ostatni miesiąc dolałem (przejechanych 1500km) - 250ml.
Wycieku nigdzie nie zaobserwowałem, ani na wężykach, króćcach, pod chłodnicą, w zbiorniku płynu chłodzenia nie widzę oleju (płyn jest czysty), a poziom oleju też się nie podnosi.

Jedyne, co zauważam, to zaschnięty płyn na zbiorniku - w załączniku zdjęcie.

I teraz wątpliwość? - zapewne ucieka płyn gdzieś przed korek, reklamować zbiornik, wymienić korek, czy szukać jeszcze gdzieś w innych miejscach?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

CzEkCzEk

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 04 sie 2019, 23:56
Imię: Adam
Auto: Mokka
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#205

Nieprzeczytany post autor: CzEkCzEk »

Popatrz dobrze na zbiorniczek, w mojej mocce byli delikatne ryski które przekształciły się w pęknięcia. Jak się nagrzał. To płyn przeciekał. Może u ciebie jest podobnie

Awatar użytkownika
Slabek

Przyjaciel forum
Posty: 639
Rejestracja: 03 gru 2019, 1:53
Imię: Sławek
Auto: Škoda Superb 3v5 L&K
Silnik: DFCA20
Rocznik: 2016
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Wodzisław Śląski/Berlin
Wdzięczny: 53 razy
Pomocny: 38 razy
Kontakt:

#206

Nieprzeczytany post autor: Slabek »

Proponuję wyciągnąć zbiorniczek i obejżeć go od spodu. Miałem 5 pęknięć w tym jedno od czujnika poziomu. 3cm po długości + ostro zjedzony oring.
Moje byłe:
Škoda Octavia 1u2 liftback 1.6mpi 55kW :twisted: 02.2013-02.2018
Astra J HB Sport 1.4T 103kW 2010 02.2018-01.2021
Teraz:
Škoda Superb 3v5 2.0TDI 140kW DSG 4x4 L&K 01.2021 - ...

Awatar użytkownika
Kanonier23

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2020, 21:08
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Rocznik: 2012
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#207

Nieprzeczytany post autor: Kanonier23 »

Hej, mam problem z ubywającym płynem. Od października(około 2000km) dolałem 800ml płynu. Auto było na wymianie oleju i filtrów, mechanik spojrzał na samochód ale wycieków nie znalazł. Brak śladów płynu w oleju, auto nie dymi. Dzisiaj zauważyłem ślady płynu pod zdejmowanym plastikiem obok korka, szczególnie widać po ostrzejszej jeździe. Czy może być to wina UPG, auto ma około 187tys km, przy 177 zakładałem LPG.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Sylwo28

Astro-maniak
Posty: 318
Rejestracja: 18 cze 2019, 11:39
Imię: Sylwek
Auto: Astra J MY2013 ST Cosmo 1.4 LPG
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 29 razy
Pomocny: 120 razy

#208

Nieprzeczytany post autor: Sylwo28 »

Myślę że większość wycieków w tych autach to popękany zbiorniczek. Popatrz na posty powyżej. Jest zrobiony z gównolitu.
U mnie też uciekał płyn, okazało się że dolny króciec jest popękany i tam się sączyło. Nowy zbiornik oryginał GM to nieco ponad stówka. Wymienisz sam w pół godzinki.

buba

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 19 mar 2014, 11:14
Imię: Jacek
Auto: Astra J HB
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy

#209

Nieprzeczytany post autor: buba »

Sylwo28 pisze:
24 lut 2020, 21:58
Myślę że większość wycieków w tych autach to popękany zbiorniczek. Popatrz na posty powyżej. Jest zrobiony z gównolitu.
U mnie też uciekał płyn, okazało się że dolny króciec jest popękany i tam się sączyło. Nowy zbiornik oryginał GM to nieco ponad stówka. Wymienisz sam w pół godzinki.
Mój zbiorniczek był kupowany i wymieniany w ASO i po kilku miesiącach zaczęło ubywać płynu, więc chyba nie ma reguły

tyr1

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2019, 10:38
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Pomocny: 2 razy

#210

Nieprzeczytany post autor: tyr1 »

a u mnie coś takiego ale chyba za mały zapocenie żeby w ciągu 2 miesięcy znikneło 2cm płynu w zbiorniczku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Spark 1.2L
Astra 1.4T 2017

ODPOWIEDZ