Ubytek płynu chlodzacego

Usunięty użytkownik 857091

Ubytek płynu chlodzacego

#191

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

praktycznie nie powinien ubywać, aczkolwiek zależy od płynu, nawet kropla która cieknie po silniku odparuje i nie jesteśmy wstanie znaleść wycieku

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#192

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Waflo pisze:QR_BBPOST Podobno ubytki zależą od jakości chłodziwa. ...
robertsosna pisze:QR_BBPOST praktycznie nie powinien ubywać, aczkolwiek zależy od płynu ...
A,no właśnie. Zauważyłem, że często po odkręceniu korka od spodu jest na nim skroplona dość obficie czysta woda, nie wiem jakiego płynu użył mechanik przy naprawie turbo, bo to była jedyna rzecz do jakiej się nie wtrącałem, w każdym bądź razie miał być G12 i jest koloru czerwonego. Póki co, uzupełniłem płyn do MAX-a, podmieniłem korek zbiorniczka i zobaczę po jakim czasie będę musiał uzupełniać. Co do zapachu płynu pod maską, to powiem szczerze, że ciężko by mi go było wyizolować z szeregu specyficznych zapachów tego silnika - on działa jak dobry piecyk i tak się nagrzewa, że pod maską chyba wszystko pod wpływem temperatury uwalnia swoje wonie.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2018, 17:16 przez marianz, łącznie zmieniany 1 raz.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#193

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Ciekawe jest to ze wraz ze zmiana pogody musiałem dolać płynu w dwóch astrach 2.0 diesle i 1.4 turbo.... aktualnie obserwacja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawelwaw84

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 10 maja 2015, 22:10
Imię: Paweł
Auto: Chevrolet Cruze RS 1.4t
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#194

Nieprzeczytany post autor: pawelwaw84 »

Zobaczcie czy nie ma zawilgocenia wokol otworka przy kork na zbiorniczku. Minimalne ubytki po kilku kkm moga pochodzic stad i sa normalne.

ecik1985

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2016, 18:16
Auto: Astra j
Silnik: 1.4 turbo 140km
Województwo: śląskie

#195

Nieprzeczytany post autor: ecik1985 »

W mojej astrze tez ubywalo plynu raz na jakis czas dolewalem ale najwiecej jak bylo cieplo winnym okazala sie pompa wody a wyciekow nie bylo wogole widac

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#196

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Na razie będę obserwował co się dzieje i pewnie trochę to potrwa, bo nie będę miał większych wyjazdów, a po mieście nie robię dużych przebiegów. Chciałem tylko dodać, że przy przebiegu 81 tys. km wymieniałem uszczelkę głowicy (problem opisywałem wówczas na innym forum) i mając wszystko rozebrane wymieniłem przy okazji pompę wody i termostat, więc raczej tutaj nie upatrywałbym przyczyny (choć w obecnych realiach wszystko jest możliwe). Co do korka zbiorniczka wyrównawczego to nie zauważyłem tam zawilgocenia.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2018, 23:11 przez marianz, łącznie zmieniany 1 raz.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#197

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

W astrze 1.4 t przy przebiegu 90 ooo rozwalił się cały układ strzeliło kolanko plastikowe i do wymiany był prawie cały układ chłodzenia, wycieki niestety zdarzają się astrach cały czas w moim dieslu 2.0 to samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pawelwaw84

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 10 maja 2015, 22:10
Imię: Paweł
Auto: Chevrolet Cruze RS 1.4t
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#198

Nieprzeczytany post autor: pawelwaw84 »

A dobrze by bylo zeby to zawilgocenie wystepowalo bo to oznacza ze korek dziala i upuszcza nadmiar cisnienia. Jesli tego nie robi to wlasnie ze wszystkich mozliwych miejsc pojawiaja sie wycieki. Ja tez niemal caly uklad wymienialem po kolei az od wymiany korka spokoj, a zawilgocenie przy nim wystepuje.

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#199

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Tak jeszcze, a propo korka. Odpisałem, że nie widać na nim zawilgocenia, ale szczerze powiedziawszy popatrzyłem tylko na punkt centralny korka (małe wgłębienie). Później jeszcze raz się temu przyglądnąłem i nie widzę aby tam był jakiś otwór. To chodzi o ten punkt, czy też otwór znajduje się w innym miejscu?

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#200

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Jeśli pojawiaja się wyciek w okolicy korka to korek zepsuty albo termostat za późno się otwiera ogólnie powinno być wszędzie sucho. Nigdy nie miałem zawilgocenia i nie planuje go mieć i nic nie cieknie.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 22:23 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ