Ubytek płynu chlodzacego

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4849
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

Ubytek płynu chlodzacego

#181

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

K2 ma rozne kolory, a nawet jest przezroczysty.

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#182

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Podepnę się tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu.

Ucieka mi płyn, zlokalizowałem pęknięcie zbiorniczka. Kupiłem już nowy zbiorniczek. Mam pytanie - czy trzeba spuszczać cały płyn chłodniczy do wymiany, czy wystarczy wyciągnąć strzykawką to, co jest w zbiorniczku a potem po montażu nowego uzupełnić braki nowym płynem ?

pawelwor

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 11 kwie 2016, 21:48
Auto: insignia
Silnik: a14net
Województwo: lubelskie
Pomocny: 1 raz

#183

Nieprzeczytany post autor: pawelwor »

Wyciągnij ze zbiornika ile się da, wymień i dolej płynu

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 571
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#184

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Ja bym korzystając z okazji wymienił cały płyn na nowy, jeśli ma już te 5 lat za sobą...
Jeżdżę, więc jestem

Yaropi

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:38
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#185

Nieprzeczytany post autor: Yaropi »

Witam, dziś w trakcie powrotu z roboty poczułem zapach płynu chłodzącego wewnątrz auta. Pod domem okazało się że mam spory wyciek tylko że na szybko nie potrafiłem zdiagnozować skąd. Jest to okolica filtra oleju, tzn po odbudowie filtra płyn już leciał i potem na ziemię. Okolice termostatu było sucho. Macie jakieś pomysły co mogło pierdyknąć? Może chłodniczka oleju się rozszczelniła? Jutro po południu będę się za to zabierał ale przydatne byłyby jakieś wskazówki

rafalpg

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 15 kwie 2018, 19:26
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 net
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 1 raz

#186

Nieprzeczytany post autor: rafalpg »

Sprawdź zbiorniczek na kruciu, zgrzewy zbiorniczka ,przerabiałem to 2 tygodnie temu. U mnie puściło na zgrzewie.

LukaszDG

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2017, 11:55
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie

#187

Nieprzeczytany post autor: LukaszDG »

Witam Forumowiczów,
czy ktoś orientuję się może czy niewielkie utraty płynu są dopuszczalne przez producenta, jeśli tak to jest jakiś zakres norm który je określa? Ja jakieś 8 miesięcy temu dolałem ok. 350 ml płynu, dzisiaj sprawdzam poziom i znowu zaobserwowałem spadek - poziom na zimnym silniku spadł do połowy strzałki określającej Max - Min. Dolałem ok 150 ml płynu. Kilometrowo to można powiedzieć, że na ok. 8 - 9 tyś km poziom płynu spadł o 150 - 200 ml. Dodam, że w ostatnim czasie wymieniałem uszczelnienia pokrywy zaworów, dodatkowo zeszłej zimy wymienione wszystkie uszczelki na chłodniczce oleju wraz ze zbiorniczkiem wyrównawczym.

Tak ogólnie dla potwierdzenia zadam głupie pytanie - poziom płynu rozumiem sprawdzacie na zimnym silniku? Uzupełniacie płyn również na zimnym? Czy poziom płynu musi być zawsze stały tzn. jeśli dolałem na zimnym poziom do kreski określającej Max to tak musi pozostać?

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#188

Nieprzeczytany post autor: qtom »

No cóż ja sprawdzam na gorącym po otwarciu termostatu ale czy takie są wytyczne to nie wiem ale skoro przy wymianie rozgrzewamy by układ odpowietrzyć i zalać.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#189

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Witam.
I ja niestety dołączam do osób, które zaobserwowały ubytek płynu chłodniczego. U mnie ubyło płynu o wysokość grota strzałki zaznaczonej na zbiorniczku wyrównawczym na dystansie ok. 1.300 km. Nigdzie nie widać wycieku, aczkolwiek właśnie 1.300 km wcześniej miałem wymianę turbosprężarki i może jedno z drugim się jakoś wiąże, ale póki co nie mam pomysłu jak to sprawdzić. Co do uzupełniania płynu, ja również robię to tak jak kolega @LukaszDG.

Waflo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2017, 19:07
Auto: Astra J 1.6 BezTurbo
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#190

Nieprzeczytany post autor: Waflo »

Podobno ubytki zależą od jakości chłodziwa. Wytrąca się kamień.
Czasem pod maską czuć zapach płynu chłodniczego. Gdzieś wyparowuje, ale nie można zlokalizować, bo wyciek jest zbyt mały.
Przy tak małych ubytkach nie ma co panikować.

ODPOWIEDZ