Ciągła praca wentylatora

Awatar użytkownika
przemty

ex-Staff
Posty: 6093
Rejestracja: 24 lut 2011, 10:45
Imię: Przemek
Auto: była AF, jest AH
Silnik: był 17D, jest Z18XE
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Sanok
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Re: Ciągła praca wentylatora

#11

Nieprzeczytany post autor: przemty »

Darek19 pisze:Pokazuje tylko uszkodzenie termostatu i po skasowaniu błędu jest około dwóch tygodni spokoju. A pisząc fachowcy to byli elektrycy i mechanicy
Mimo wszystko lepiej znać dokładny kod a nie opis który podali "fachowcy"
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Darek19

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2016, 18:56
Imię: Darek
Auto: Astra J
Silnik: A16X E R
Województwo: świętokrzyskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Darek19 »

Nic jeszcze nie wymieniałem bo próbuje się upewnić chociaż w małym stopniu ponieważ są opcje termostat..czujniki instalacja a czego by się nie dotknąć to drogo

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

To jak mamy pomóc, to tak, jak pisze @przemty, podaj kody błędów odczytanych w ASO lub za pomocą op-coma.
Nie wiem czym się posługiwali fachowcy, ale uniwersalne testery często nie czytają w Oplu wszystkich błędów.
A co do kosztów, to fakt, Astra J to nie F czy G.

kelso

Astro-maniak
Posty: 140
Rejestracja: 24 maja 2011, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 3 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: kelso »

sprawdz czujnik temperatury cieczy przy wentylatorze...to on jest odpowiedzialny za wlaczanie i wylaczenie sie wentylatora.
Jeżeli nie to to jeszcze jest drugi czujnik cieczy przy termostacie...tez dosyc czesto padaja. u mnie wlasnie ostatnio padl i musialem wymieniac
"Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

luca985

#15

Nieprzeczytany post autor: luca985 »

Miałem podobne objawy w 1.4 net, wentylator włączał się wcześniej (bez włączonej klimy), chłodnica zimna. Oczywiście zero błędów Padł termostat, tylko u mnie już było za późno i czekała mnie wymiana uszczelki pod głowicą.

Awatar użytkownika
tkus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2011, 10:34
Imię: Tomasz
Auto: Opel Astra J ST MY13
Silnik: 1.6 Turbo
Województwo: podkarpackie

#16

Nieprzeczytany post autor: tkus »

Witaj,
Miałem to samo. Co jakis czas pojawial sie komunikat o kontakt z serwisem i na biegu jałowym właczał sie wentylaor zaraz po uruchomieniu silnika. W serwisie wymienili mi termostat z czujnikiem ( koszt okolo 600 PLN) i juz teraz nie ma problemu. Mi się udało bochc samochód po gwaracji ( minęly juz 3 lata) to nie zapłacilem za części z uwagi na ciągłaość przeglądów w ASO. Zakwalifikowali to jako naprawę gwarancyjną

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

Witam,

W 100% jest to termostat, iż miałem takie same objawy ( ten sam silnik). Koszty: 300 zł termostat + 80 zł uszczelka +60 zł robocizna ( dolanie płynu nie policzyli nic :D )

Pozdrawiam

radzion

Astro-maniak
Posty: 86
Rejestracja: 21 kwie 2014, 13:30
Imię: Radek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: radzion »

Miałem to samo. Na bank termostat / czujnik lub korpus termostatu jeśli zauważyłeś wycieki.
Ja wymieniałem komplet bo taniej. Korpus jest razem z termostatem, czujnikiem i uszczelkami. Widać różnice w budowie w stosunku do wersji która miałem wcześniej zamontowana. Jest bardziej solidnie wykonane.
Po wymienię spokój. Proponuje od razu dokonać wymiany bo z autopsji wiem, ze problem będzie się pogłębiał i wentylator będzie napierniczal na okrągło.

Astronet

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 04 sie 2013, 19:54
Imię: Norbert
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.6 115KM 85Kw
Województwo: małopolskie

#19

Nieprzeczytany post autor: Astronet »

Witam.
Mam taki sam objaw z pracującym ciągle wentylatorem. Czy montowaliście oryginalny termostat czy zamiennik innego producenta?

R63

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:49
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SD

#20

Nieprzeczytany post autor: R63 »

Przy padniętym termostacie to chyba raczej jest on cały czas otwarty więc nie można przegrzać silnika.
Tydzień temu miałem to samo. Zimny silnik a wentylator na pełnych obrotach. Zdjąłem klemę z akumulatora na godzinę i na razie po przejechaniu 500km spokój. Działa normalnie.

ODPOWIEDZ