Szarpanie podczas przyspieszania 1.4T A14NET

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

Szarpanie podczas przyspieszania 1.4T A14NET

#1

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Witajcie. Podczas przyspieszania na niskich obrotach (gdzies tak ok 1.5 - 2 tys) mam szarpniecia na 1-2-3.
Objaw jest taki jakby się zadławił na sekundę, ( coś jak woda w paliwie). Niestety nie zawsze to wystepuje co mnie martwi bo może być ciężko z diagnozą. Tankuje na tesco, po wyjeżdzeniu zbiornika zmienie stacje i zobacze czy coś się zmieni.
Ktoś z Was miał podobny problem? Mam wrażenie że występuje to od samego początku. Przebieg 11 tys km, rok 2015r.

meriva

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 22 lis 2014, 20:44
Auto: Meriva B
Silnik: 1.4 T NEL
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: meriva »

Jak zdiagnozujesz to napisz. Mam 1.4 120 z lpg- skrzynia 5 ,na gazie na 1,2,3 wystepuje czesto na benzynie znacznie mniej wyczowalne(pisalem juz o tym kiedys) tak od pocztku juz 1.5 roku serwis nic nie stwierdzil. Swiece orginalne. Filtry olej i gaz wymienialem. Mialem raz czeka( wg serwisu rozszczelnione przewody paliwowe) auto smigalo na gazie i benzynie ok. Benzyna tankowana na Bp, gaz roznie bp lub pobliska stacja.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Tylko Ty masz troszkę inny silnik.
Jak odbierałem auto to miało 6 tys km to myślałem że obsługa sprzęgła wymaga pewnego przyzwyczajenia, więc mam wrażenie że występuje to od samego początku. Fakt ze cały czas tankuje na tesco, ale miałem diesla też tam tankowałem i było wszystko ok. Zmienie stacje zobacze czy coś się zmieni. Problem ewidentnie występuje, moze nie zawsze ale jednak. Chociaż z drugiej strony może to być urok małego silnika turbo doładowanego z kołem dwumasowym.

arti104

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:32
Imię: arti104
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: arti104 »

Ja potwierdzam, że u mnie też czasami szarpnie. Astrę mam od miesiąca, samochód po pierwszym właścicielu z pewnego źródła. Najeździłem przez ten miesiąc ok 1 tys km i parę razy poczułem wyraźne szarpnięcie, tylko i wyłącznie przy jeździe miejskiej, 2 i 3 bieg tak o 3 tys. obrotów. Na razie nie biorę do bani tylko jeżdżę.

Zielarz88

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 23 cze 2015, 15:34
Imię: Tomek
Auto: Astra J sedan
Silnik: A14NET
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Zielarz88 »

Witam, u mnie występuje podobny problem lecz potrafię go odczuć nawet przy dużych prędkościach jak wciskam gaz do podłogi, ASO niestety niczego nie widzi. Na razie odpuściłem, za 2 miesiące mam pierwszy przegląd wtedy jeszcze raz poruszę temat.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

No u mnie to wlaśnie też jest jak chce ruzyć dynamicznie. Gdzieś jakiś user pisał że mu powiedzieli w ASO że to uroda tych silników ( mała pojemność, uturbione) i dwumas nie wyrabia. Chyba na forum mokki takie coś wyczytałem bo tam ludzie mieli podobne problemy. Tylko czy aby na pewno. Nie wierze że to tak ma chodzić jak z kimś jade to wyglądam jakbym się dopiero uczył jeździć. Na większych obrotach powyżej 3 tys nic sie takiego nie dzieje.

arti104

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 07 mar 2016, 10:32
Imię: arti104
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: arti104 »

No u mnie nie wygląda to jak bym się uczył jeździć. Po pierwsze primo wystąpiło to 2 może 3 razy, a przypominam że auto mam od miesiąca, a po drugie primo zjawisko miało miejsce podczas wkręcanie się na obroty, nie wysprzęglania, przybierając formę raczej zadławienia się aniżeli szarpnięcia :>. jak już wspomniałem, nie biorę do bani, może jakaś szumowina w paliwie. Odnośnie ruszania dynamicznego, moim zdaniem ten silnik do tego się kompletnie nie nadaję. Od razu można strzelić żabkę. Żeby ruszyć dynamicznie trzeba długo potrzymać na półsprzegle z gazem, a po co męczyć mechanizm. Dlatego tak nie ruszam.

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Tez kilka razy to odczułem ale podczas przyspieszania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

piter77

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:09
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: piter77 »

A może świeca któraś szwankuje? ( o cewce nie wspomnę choć to mogłoby już sygnalizować zapaleniem się check-a, a tego nie ma jak rozumiem)

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

piter77 pisze:QR_BBPOST A może świeca któraś szwankuje? ( o cewce nie wspomnę choć to mogłoby już sygnalizować zapaleniem się check-a, a tego nie ma jak rozumiem)
U mnie brak błędów (podłączałem op coma). Dodatkowo do szarpaków dołączyły nieregularne stuki na ciepłym silniku, które po wciśnięciu sprzęgła milkną. Dzisiaj wyczaiłem jeszcze, że włączenie klimy potęguje te stuki. Za 2 tygodnie mam przegląd to im wspomnę o tym. Przebieg auta to 11 tys, rok 2015. Masakra jak to dwumas ( co by sugerowało szarpanie z niskich obrotów).

ODPOWIEDZ