Szarpanie podczas przyspieszania 1.4T A14NET

jezyktor

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2016, 22:32
Auto: Zafira C
Silnik: A14NET LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

Re: Szarpanie podczas przyspieszania 1.4T A14NET

#71

Nieprzeczytany post autor: jezyktor »

Sterydziak pisze:Ja mam 205 tys i cyka jak zegarek Obrazek wymieniałem membranę bo jak kupowałem to check się świecił, ale już się tym interesowałem i sprawdziłem że membrana walnieta.Po wymianie membrany chęci się już nie pojawia.W astrze najgorsza to jest skrzynia Obrazeka tak to jest ok.
Membranę jak padnie będę próbowały jak się da przekleić we własnym warsztaciku, już się merytorycznie przygotowywałem :).


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
przemoo85

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2018, 13:57
Imię: Przemek
Auto: Astra J 1,4T LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 1 raz

#72

Nieprzeczytany post autor: przemoo85 »

witam

Mam podobne objawy. Szarpanie przy ruszaniu, a nawet poszarpywanie podczas jazdy. Byłem w serwisie dwa razy:
1.Pierwsze podejście: Zdiagnozowali uszkodzony zawór od turbo i lejący wtrysk LPG, ale nic nie naprawiali, bo "akurat" nie ma od tego mechanika.
2. Drugie podejście: Nie wykryto usterek. Zmienili świece na moją prośbę i na tym koniec, a auto jeździ jak jeździło.

Najgorsze, że problem z poszarpywaniem (na moje wypadania zapłonu) nie występuje w żadnych określonych sytuacjach. Nie wiem co robić. Czytając cały temat to mogę wymienić pół auta i jeszcze nie trafić. Masakra :(

tomek505

Astro-maniak
Posty: 71
Rejestracja: 18 sie 2015, 12:42
Imię: Tomek
Auto: ASTRA IV J ST i ASTRA II G
Silnik: A14NET i Z14XEP
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#73

Nieprzeczytany post autor: tomek505 »

Przemo po pierwsze sprawdź cewkę czy się nie "skorodowały" sprężynki jeśli nie wystarczy wyczyścić dokładnie wtryski od gazu i będzie ok. U mnie po czyszczeniu wtryskiwaczy już nie ma żadnych szarpań poszarpywań i innych historii. A po 90kkm były naprawdę brudne.

Awatar użytkownika
Majcin

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:55
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#74

Nieprzeczytany post autor: Majcin »

Cześć,
U mnie poszarpywanie występowało w dwóch przypadkach:
1. Pedał gazu w deske. W zakresie obrotów koło 3000 w górę szarpało cała buda.
2. Powolne ale dynamiczne przyspieszanie. Od 2800 do 3500 czuje ze auto lekko poszarpuje i przyspieszanie je jest liniowe.

Usterka nr 1 zniknęła po wymianie cewki na Delphi i przeprogramowaniu auta (?)
Usterka nr 2 występuje dalej. Wymienione świece, cewka (taka za 200 zł i za 700), olej GM 5w30 dexos2.

Jakieś pomysły? Egr?

jezyktor

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2016, 22:32
Auto: Zafira C
Silnik: A14NET LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#75

Nieprzeczytany post autor: jezyktor »

Majcin pisze:Cześć,
U mnie poszarpywanie występowało w dwóch przypadkach:
1. Pedał gazu w deske. W zakresie obrotów koło 3000 w górę szarpało cała buda.
2. Powolne ale dynamiczne przyspieszanie. Od 2800 do 3500 czuje ze auto lekko poszarpuje i przyspieszanie je jest liniowe.

Usterka nr 1 zniknęła po wymianie cewki na Delphi i przeprogramowaniu auta (?)
Usterka nr 2 występuje dalej. Wymienione świece, cewka (taka za 200 zł i za 700), olej GM 5w30 dexos2.

Jakieś pomysły? Egr?
Co to znaczy przeprogramowaniu auta ? Co niby zmienione zostało.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#76

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Zapewne chodzi o Soft ecu, w którym mogli zmienić czasy wtryskow. Robi się to np na okoliczność p1101 - jest na to biuletyn techniczny.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Majcin

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:55
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#77

Nieprzeczytany post autor: Majcin »

Witam,
Powiem szczerze, ze nie wiem co oni przeprogramowują. Nie jestem w stanie tego zweryfikować. Błąd P1101 pojawił mi się tylko raz i sam zniknął wiec może to.

Chłopaki co to jest to ecu?

Marcin

Usunięty użytkownik 864746

#78

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

ECU - Electronic Control Unit.

"Elektroniczny moduł sterujący (kontrolny); zadaniem jednostki sterującej jest nadzór nad prawidłową pracą silnika samochodu oraz innych jego podzespołów (m.in. układów elektronicznych, takich jak ABS, ESP, TCS, czy też innych elementów wyposażenia, takich jak klimatyzacja). Sterownik zwykle ma postać mikroprocesora, do którego napływają dane z różnych czujników. Na ich podstawie, oraz w oparciu o zapisane w pamięci komputera uniwersalne mapy pracy silnika (wartości standardowe, określające np.: wartość obrotów silnika przy danym stopniu otwarcia przepustnicy), jednostka sterująca dobiera takie parametry pracy silnika, by pracował on w sposób jak najbardziej optymalny z punktu widzenia ekonomii, ekologii, dynamiki i trwałości. ECU jest swego rodzaju mózgiem pojazdu, sterującym jego pracą."

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#79

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

P1101 pojawia się m.in.z powodu złej jakości paliwa i w związku z tym z powodu zabrudzenia przepustnicy (to jeden z kilku powodow jego wystepowania). Poprawka w sofcie ogranicza prawdopodobieństwo pojawienia się tego błędu z powodu jakości paliwa.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Majcin

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2018, 23:55
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#80

Nieprzeczytany post autor: Majcin »

Hej,
Ostatnie dwa tankowania to verva98. Paliwo tez staram się teraz lać „lepsze”.

Sprawdzę jeszcze odstępy elektrod na świecach. Gdzieś był jakiś wątek, ze 0.7 sa za duże.

Pozdrawiam,
Majcin

ODPOWIEDZ