drganie na wolnych obrotach

buniek

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwie 2016, 8:36
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Silnik: B14NEL
Województwo: mazowieckie

drganie na wolnych obrotach

#1

Nieprzeczytany post autor: buniek »

Witam,
Kupiłem w zeszłym miesiącu asterke 1.4 120km i zauważyłem po jakimś czasie, że na postoju (np na swiatlach) na rozgrzanym silniku czuc delikatne wibracje.Patrząc na obrotosciomierz wydaje się, że obroty stoja w miejscu i nie falują, ale ewidentnie czuć pod tyłkiem dziwne zachowanie silnika.Wygląda to tak, jakby brakowało mu odrobiny obrotów. Nie trzesie się tak jakby miał zgasnąc, ale czuć minimalne drgania.Spotkał się ktoś z czymś takim??
I drugie pytanie. Jak wygląda u forumowiczów wskaźnik spalania. Stojąc na światłach potrafi mi zejść do 0.4- 0,5 l/h co wg. opinii znajomego, który od kilkunastu lat jeździ oplami, spalanie jest nieco za małe i być może przez to występują ww. wibracje.
Auto z 2015r przebieg 33000

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Witam,

Mam ten sam problem z samochodem. Ni z tego ni zowego pojawiły się drgania samochodu na niskich obrotach. Nie zależnie od tego czy silnik ciepły czy zimny. Nie są to stałe wibracje ale coś jakby drgawki czasem większe czasem mniejsze. Coś jak byś się trząść z zimna. Stanąłem nad silnikiem - pracuje równo. Przy rurze tak samo. Samochód odpadala i gaśnie bez stuków, tak jak odpapał. Jeździ tak samo. Zrobiłem test na dwumasę - małe obrony wysoki bieg i pedał w podłogę - przyspiesza równo. Zero stuków wybibracji. Wystarczy minimalnie zwiększyć obroty (na jałowym ma około 900 obrotów) tak do 950 i drgawki ustają. Nie są to może duże drgania ale wyczuwalne. Co byście doradzili sprawdzić?

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

A jak wciśniesz pedał hamulca (nie musisz wcale w podłogę) to drgania ustają i po puszczeniu zaczyna drgać
Awaria ESP powoduje drgania silnika, ale to nie ESP jest walnięte tylko któraś z cewek się kończy.

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Właśnie dzisiaj to sprawdzę - nie naciskałem hamulca. Zobaczymy. Dzisiaj potestuje. Dzięki :)

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

#5

Nieprzeczytany post autor: userzz »

wiem, że to wątek o J ale u mnie jest tak samo w astrze K na ciepłym silniku gdy komp pokazuje 04-0,5 l/hr i mam właśnie wrażenie że jakby za mało paliwa było dozowane. nie są to silne drgania ale czuć, również przy wciśniętym pedale hamulca.

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

A ile masz nalatane tą nową piątką, bo jak mało to poczekaj do 5 tysi może nieco więcej, przecież ten silnik się dociera i później może być już zdecydowanie lepiej. Ułoży się i nie będzie się telepał.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: melon »

Astry z tym silnikiem to chyba tak mają, przynajmniej spora ich część. Ktoś wspominał tu na forum, że mu w ASO ustawili ciut większe obroty na biegu jałowym i się uspokoiło.

userzz

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 08 kwie 2016, 13:58
Auto: Astra K
Silnik: B14XFL
Województwo: lubelskie

#8

Nieprzeczytany post autor: userzz »

marcin27061979 pisze:A ile masz nalatane tą nową piątką, bo jak mało to poczekaj do 5 tysi może nieco więcej, przecież ten silnik się dociera i później może być już zdecydowanie lepiej. Ułoży się i nie będzie się telepał.
4000 km, poczekam jeszcze trochę, jak się nie uspokoi to ASO.
przy włączonej klimatyzacji (0,7l/hr) drgań nie czuć, podobnie na zimnym silniku

buniek

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwie 2016, 8:36
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Silnik: B14NEL
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: buniek »

Również gdzieś słyszałem, że te astry tak maja, ale nie jest to normalne.
Najgorsze jest to, że podobno w ASO nie bardzo chcą podnieść obroty, jeśli komputer nie wywala błędów.
Auto jest jeszcze kilka miesięcy na gwarancji, ale najgorsze jest to, że za 2 tyg chcę założyć gaz i jestem ciekawy czy nie będzie jakichś problemów z zestrojeniem

EDIT:
Z drugiej strony to chyba lekkie przegięcie, żeby przy przebiegu 34tys. dwumas sie sypał

Awatar użytkownika
lukasz1912

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 25 gru 2015, 0:39
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: 14NET LPG STAG
Województwo: małopolskie
Pomocny: 3 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: lukasz1912 »

U mnie również są delikatne drgania silnika na postoju przy odpalonym silniku i wciśniętym pedale hamulca
- Mam nową cewkę Delphi + nowe świece GM

" Ten typ tak ma " :D

ODPOWIEDZ