Użytkowanie Astry z niefabryczną instalajcą LPG:)

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

Użytkowanie Astry z niefabryczną instalajcą LPG:)

#11

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

ja pod klapką wlew za darmo miałem zrobiony astra ma wlew przystosowany do gazu

buniek

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 30 kwie 2016, 8:36
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Silnik: B14NEL
Województwo: mazowieckie

#12

Nieprzeczytany post autor: buniek »

Ja również zakładałem BRC do Astry 120km i jak na razie jest ok.90% jazda po Warszawie i spalanie wychodzi ok 10l/100km Szukałem samochodu z fabryczna inst. lpg, ale dowiedziałem się, że po pierwsze nie ma komputera a jedyny bajer to wskaznik paliwa, który po przełączeniu na lpg pokazuje ilość gazu. Pytałem nawet znajomego gazownika o landirenzo omegas i powiedział, że często zdarzały się wadliwe wtryski.Kupiłem w końcu zwyklą benzynówke i sam założyłem lpg
Zdecydowałem się na inst. brc, która kosztowała 300zł więcej od omegas, ale warsztat montujący daję 24miesiace gwarancji bez limitu km.

nenek

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2016, 16:09
Imię: Arek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

#13

Nieprzeczytany post autor: nenek »

Ja zdecydowanie odradzam instalację LPG. w poprzednim aucie założyłem instalację. Auto przed instalacją LPG paliło 7,5-8 l benzyny po montażu instalacji raz w miesiącu tankowałem pełen zbiornik paliwa a a na 25 litrach gazu roniłem 200-250 km. Częściej musiałem wymieniać świece zapłonowe do tego filtry gazu i naprawa wypalonych gniazd zaworowych + uszczelka pod głowicą. Pewnego razu po rutynowym serwisie (wymiana filtrów gazu) auto się zapaliło i doszczętnie spaliło.

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

ja tam tylko LPG już trzecie auto i nic się nie dzieje instalka stag

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

nenek pisze:Ja zdecydowanie odradzam instalację LPG. w poprzednim aucie założyłem instalację. Auto przed instalacją LPG paliło 7,5-8 l benzyny po montażu instalacji raz w miesiącu tankowałem pełen zbiornik paliwa a a na 25 litrach gazu roniłem 200-250 km. Częściej musiałem wymieniać świece zapłonowe do tego filtry gazu i naprawa wypalonych gniazd zaworowych + uszczelka pod głowicą. Pewnego razu po rutynowym serwisie (wymiana filtrów gazu) auto się zapaliło i doszczętnie spaliło.
Po tym ze miales wypalone zawory I tankowales ciagle benzyne mozna stwierdzic ze samochod jezdzil na ubogiej mieszance... Zle wyregulowana instalacja.

Ja ze swojej strony moge powiedziec ze polecam gaz, ale dobry monter i dobre wtryski to podstawa sukcesu.

Piotrek
PS. Przejechalem samochodem z gazem ok 180tys. Zadnych objawow zuzycia silnika. Plynu chlodniczego nie ubywa. Oleju wciaga okolo 0.4-0.5l na 15tyskm - czyli malo.

nenek

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2016, 16:09
Imię: Arek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

#16

Nieprzeczytany post autor: nenek »

czarnypiotrek pisze:QR_BBPOST Po tym ze miales wypalone zawory I tankowales ciagle benzyne mozna stwierdzic ze samochod jezdzil na ubogiej mieszance... Zle wyregulowana instalacja.
Podczas korzystania z instalacji LPG średnio co 3 miesiące odwiedzałem specjalistów od Instalacji gazowych (problemy z przełączaniem się auta na gaz, nierówna praca silnika na biegu jałowym gdy zasilany był on gazem itp.) Przerobiłem kilku speców i ciągle pojawiały się jakieś kwiatki.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

nenek pisze:QR_BBPOST Podczas korzystania z instalacji LPG średnio co 3 miesiące odwiedzałem specjalistów od Instalacji gazowych (problemy z przełączaniem się auta na gaz, nierówna praca silnika na biegu jałowym gdy zasilany był on gazem itp.) Przerobiłem kilku speców i ciągle pojawiały się jakieś kwiatki.
A to jest akurat dowod na jakis dziwny druciarski montaz skoro nie dalo sie wyregulowac. Ford to dosc specyficzny samochod do zagazowania i bledow montazowych czy w doborze elementow nie wybacza. Najczesciej pada glowica, dosc szybko.
Z czystej ciekawosci jaki to byl pojazd/silnik? reduktor ? wtrsyki gazu ?

Piotrek

nenek

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 23 maja 2016, 16:09
Imię: Arek
Auto: Astra H
Silnik: Z19DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

#18

Nieprzeczytany post autor: nenek »

czarnypiotrek pisze:QR_BBPOST Z czystej ciekawosci jaki to byl pojazd/silnik? reduktor ? wtrsyki gazu ?
Auto to Audi a3 z silnikiem 1,6 Instalacja gazowa BRC

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

nenek pisze:QR_BBPOST Audi a3 z silnikiem 1,6 Instalacja gazowa BRC
Tego praktycznie nie da sie zajezdzic na gazie. Skoda chyba do tej pory puszcza z fabryki Octavia z gazem w tym silniku.

W wielu artykulach silniki vw 1.6 sa polecane do gazu ....
Moja Ibiza zrobila 180tys na gazie bez otwierania silnika. Mam computer starego STAG300 (bez korekcji temp, bez OBD, ISA itd.), reduktor Tomasseto Alaska (przez wielu nielubiany), i wtryski hana (wczesniej gowniane valteki). Dzis podlaczylem computer zeby sprawdzic co piszczy w instalacji. Byly tylko bledy: Brak napiecia - po odlaczeniu alumulatora. Regulacja niepotrzebna.

Trafiles na zlego instalatora i tyle. Ogolnie BRC to bardzo dobra instalacja, ale sposoby montazu sa czasem tragiczne.

Piotrek

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

Jaki jest koszt dobrej instalacji gazowej w silniku 1.6 115 km? I czy jest możliwość takiej opcji jak w orginalnej instalacji opla zeby wskaźnik od benzyny był tez wskaźnikiem do gazu?

ODPOWIEDZ