Użytkowanie Astry z niefabryczną instalajcą LPG:)

Yaropi

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:38
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

Użytkowanie Astry z niefabryczną instalajcą LPG:)

#31

Nieprzeczytany post autor: Yaropi »

OggiRybnik pisze:Właśnie mnie to dziwi jakoś że tyle pali jak mi paliło benzyny. A jest to renomowana firma stag która to zakłada MAR Car w Rybniku.
Przy takiej temperaturze na zewnątrz jaka jest teraz czyli około 0 stopni po jakim odcinku auto przełączy Ci się na gaz? Mi po ok 4km a wskazówka temperatury płynu chłodzącego dochodzi w tym momencie do 60 stopni. Wydaje mi się że coś długo to trwa a jak zajechałem do gazownika żeby obniżył mi temperaturę przełączania to bardzo często w lato auto zaraz po uruchomieniu przechodziło w gaz i strasznie szarpało a przy próbie ruszenia gasło więc kazałem temperaturę ustawić jak poprzednio. Też mam założoną w MarCar

Awatar użytkownika
OggiRybnik

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:01
Imię: Bartłomiej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czerwionka
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: OggiRybnik »

Przy temperaturze -2 około 2 km zajmuje przełączenie na gaz i robię tak 50 km dziennie z czego 20 w jedną stronę auto stoi ponad 8 h potem znów jadę około 2 km i się przałącza.

Jarek999

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:14
Imię: Jarek
Auto: Insignia B
Silnik: B15SFT
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Pomocny: 4 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: Jarek999 »

Ok. 1,5-2 km przy ok 40 st. C po całonocnym postoju...

Awatar użytkownika
OggiRybnik

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2016, 20:01
Imię: Bartłomiej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Czerwionka
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: OggiRybnik »

Byłem u gazwonika i coś było nie tak brał trochę paliwa bo źle czytał obroty przełączyli i mam pojezdzić zobaczyc co i jak. Wszystko inne okej parametry itp i mówi spalanie okej 8 litrów około to dobry wynik niektóre silniki 1.4 maja poprostu farta ;p

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Jeśli brał benzynę to i spalanie teraz wzrośnie na LPG przecież silnik musi pracować a energii nie bierze z niczego
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Dodam swoje trzy grosze. Mam staga i spalanie na początku minimalne jakie miałem ok 8,5L średnio wychodzi ok 9,30L LPG maksymalne było 10,50 L LPG. W domu mam dane ile paliwa mi spała na start, temperaturę mam na 35 ustawiona

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 850
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 94 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

OggiRybnik pisze:QR_BBPOST Witam pytanko mam do osób co maja niefabryczną instalację lpg czy też macie wrażenie żę Pb też się zużywa jak lpg ? Bo mi mówił gazownik że astry tak mają że ubywa paliwa na wskaźniku ale paliwa nie ubywa
Wprawdzie mam Astrę z "fabrycznym" gazem, ale z opisywanym zjawiskiem, spotkałem się w moim poprzedni, aucie.
[External Link Removed for Guests]. (Doradzam, zapoznanie się z całym wątkiem a nie tylko z zalinkowanym postem) a... wniosek stąd taki, że auta z bardziej zaawansowaną elektroniką - tak mają. Moje jeszcze wcześniejsze auto - Fiat Albea - tak nie miało, mimo sekwencyjnej instalacji LPG.
jak zatankuje za 10 zł to wróci do stanu dobrego że przekłamuje niby wskaźnik.
Ja znalazłem inny sposób - odłączenie akumulatora na 3 - 5 minut. Reset komputera - załatwiał problem i wskazania wracały do normy.
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

jacek0503

Astro-maniak
Posty: 283
Rejestracja: 07 lut 2013, 20:29
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: 1,6
Województwo: kujawsko-pomorskie

#38

Nieprzeczytany post autor: jacek0503 »

Ludzie - myślcie to nie boli. Żadne wskaźniki na desce rozdzielczej autka nie są dokładne i nie były i kropka. Jeżeli kierujesz się wskazaniami wskaźników to klękajcie narody. A to ze pali benzynę - oczywiście ze będzie palic i nie ma na to rady . Musielibyście mieć super dokładna instalacje a takiej nawet nie ma prom kosmiczny nie mówiąc już o takim autku. Co do przełączania na gaz - poczytajcie o ciepłocie silnika i co się z tym robi i jakie są skutki niedogrzania silnika...Acha jeszcze jedno - niski poziom paliwa w zbiorniku - ciekawe co na to pompa paliwa?

Awatar użytkownika
brqsl

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2018, 12:42
Imię: Piotrek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: małopolskie

#39

Nieprzeczytany post autor: brqsl »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :)

Niedawno stałem się posiadaczem Astry J Sport Tourer i zamierzam ją zagazować. Co do samej instalacji to będzie to STAG, dokładnych parametrów nie pamiętam, tu zdaję sie na opinię zaufanego zakładu. Natomiast jest jedna rzecz, która z pozoru błaha, natomiast źle dobrana, może cały czas utrudniać życie. Mianowicie; gdzie w swoich astrach macie zainstalowaną kontrolkę od gazu? Ja najchętniej bym ją schował do schowka pomiędzy fotelami na sam spód, ale boje się np. zalania kawą, poza tym żona, która będzie głównym użytkownikiem samochodu, chce widzieć kiedy jej się auto przełączy na LPG i (w miarę możliwości) monitorować ilość pozostałego paliwa.

Awatar użytkownika
Arnate

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 17 cze 2017, 12:54
Imię: Michał
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: Arnate »

brqsl, ja mam zamontowaną kontrolkę w małym schowku na lewo od kierownicy i mogę w pełni polecić takie rozwiązanie. Jak potrzebujesz zerknąć czy auto jedzie na LPG lub ile zostało gazu w zbiorniku (nie ma się co tym za bardzo sugerować, bo to tylko szacunkowe wskazanie) to wystarczy schowek otworzyć i podgląd jest wystarczający. Mogę potem zrobić zdjęcie, to pokażę Ci jak to wygląda.

ODPOWIEDZ