Błąd P0299 a14NET

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

Błąd P0299 a14NET

#11

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

U mnie było ostatnio niedoładowanie turbiny, wszystko kręci się wokół tej turbiny jednak ciągle mam nadzieję, że nie trzeba będzie jej naprawiać ani wymieniać : /

u mnie przebiegu ~70tyś km

Awatar użytkownika
lukasz1912

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 25 gru 2015, 0:39
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: 14NET LPG STAG
Województwo: małopolskie
Pomocny: 3 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: lukasz1912 »

Muttley pisze:QR_BBPOST U mnie było ostatnio niedoładowanie turbiny, wszystko kręci się wokół tej turbiny jednak ciągle mam nadzieję, że nie trzeba będzie jej naprawiać ani wymieniać : /
Rozumiem że nie rozwiązałeś jeszcze problemu i nadal z tym "walczysz" jak inni na tym forum
Szkoda że jeszcze nikomu nie udało się tego rozwiązać bo może nakierowało by to na konkretne działanie ( regeneracja czy wymiana turbo ) lub coś innego,
Mówię o tym ponieważ na forach innych marek widziałem przypadki gdzie mechanicy zlecali regeneracje Turbin za duże pieniądze a problem nadal pozostawał

michalfulara

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2015, 15:30
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: michalfulara »

Probowałęm się umówić do Ja Ro do krakowa ale dopiero mają otwarte od 1go sierpnia.. ponoć szpece dobre tam..

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Łukasz jeszcze nie rozwiązałem tego problemu, trochę nie podoba mi się pomysł wymienienia turbiny gdy może okazać się że to coś innego :D, na te chwilę z racji tego że mam autko po chipie zamierzam wybrać się jakoś do końca sierpnia do firmy, która mi robiła mapę. Oni mają hamownię, sprawdzą wszystkie parametry, może coś skorygują i się okaże czy pomoże.

Awatar użytkownika
Marcel86

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2016, 12:15
Imię: Marcel
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie

#15

Nieprzeczytany post autor: Marcel86 »

Witajcie koledzy forumowicze,

mam dokładnie ten sam problem. Astra 1.4 turbo, podczas jazdy na trasie przy ostrym dociśnieniu pedału gazu wywala mi awarię pojazdu. Po diagnozie komputerem stwierdzono "niskie ciśnienie doładowania". Rozwiązał ktoś już ten problem?

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Jakby coś to ja jeszcze nie, ale nie pojawiło mi się to jednorazowo chyba bo od tamtej pory mam spokój

Awatar użytkownika
lukasz1912

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 25 gru 2015, 0:39
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: 14NET LPG STAG
Województwo: małopolskie
Pomocny: 3 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: lukasz1912 »

Ja również nadal mam ten "problem" ale jako ciekawostkę mogę powiedzie że "błąd" pojawia się sporadycznie tylko w bardzo ciepłe dni ( + 30st.C )
W sumie to już nie wiem o co dokładnie z tym chodzi nie chcę oddawać go do warsztatu bo pewnie" od ręki " każą wymienić/ zregenerować turbo a być może przyczyna leży całkowicie w innym miejscu.
Ja osobie demontuję kontroluje i czyszczę każdy element dolotu w tym samochodzie i jeżeli gdzieś leży problem dam znać :)

EDIT:
Muttley pisze:QR_BBPOST Jakby coś to ja jeszcze nie, ale nie pojawiło mi się to jednorazowo chyba bo od tamtej pory mam spokój
A czy poruszałeś się od tej pory po autostradzie ( duże prędkości i obciążenia na ostatnim biegu ) ?
Bo u mnie tylko objawia się to autostradzie i tylko pod sporym obciążeniem
W najbliższym czasie postaram się pojeździć autem z Opcom i " podpatrzeć" parametry doładowania it.

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Smigalem z dużymi predkosciami od 90 do końca idzie na 6 biegu bez problemu

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

lukasz1912 pisze: A czy poruszałeś się od tej pory po autostradzie ( duże prędkości i obciążenia na ostatnim biegu ) ?
Bo u mnie tylko objawia się to autostradzie i tylko pod sporym obciążeniem
.
Przy sprawnym aucie to nie ma wpływu.Raczej obstawiałbym przycinanie się zaworku lub przycinanie turbiny,ewentualnie jakieś nieszczelności

Awatar użytkownika
Muttley

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sty 2014, 20:20
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Muttley »

Ja zastanawialem się czy to nie jest jakiś problem z wydajnością intercoolera, bo jak jest gorąca to może jest mniej wydajny?

ODPOWIEDZ