Wymiana termostatu w silniku 1.4t NET/NEL

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

Wymiana termostatu w silniku 1.4t NET/NEL

#11

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

Zadałem pytanie, jak coś zrobić, a wy głupio odpisujecie nie na temat.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4836
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Wymieniam to co przewidział producent tzw. Listy przeglądowe oraz to co się zużywa lub zepsuje. Nie wymieniam na zapas czujników. Te najdroższe jak szerokopasmowa sonda tez wymieniasz? Co do lawety... Raz wezwalem bo tramwaj we mniej wjechał. Samochód nie odpalil mi dwukrotnie... Raz zastrajkowal przekaźnik pompy paliwa... Wymieniales go prewencyjnie? Drugi raz dzis rano. Awaria akumulatora.. Miał 4 lata. Kwalifikowal sie juz do wymiany prewencyjnej według twoich kryteriów?
A termostat... Dostałeś linka do silnika 1.6... Tam gdzies obok jest do silnika 1.4. Szukaj.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: qtom »

melon, po co ludzie wymieniają olej co 10tyś jeśli producent auta zaleca 30tyś? Koszt termostatu zależny od aso ja zapłaciłem z wymianą około 450 zł.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: melon »

Może dlatego, że olej to materiał eksploatacyjny mający wpływ na żywotność drogiego silnika?
Turbiny, dwumasy DPFy też się psują i w sumie idąc takim tokiem rozumowania też by wypadało je powymieniać prewencyjnie.
Ale w sumie każdy robi tak jak lubi, także nie wypowiadam się więcej w tym temacie...

A co do pilnowania temperatury silnika to ja jeżdżę z podglądem temperatury między zegarami.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2017, 10:26 przez melon, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

#15

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

Słuchaj, jak mi się jakaś sonda zepsuje czy dwumasa, to na pewno nie będę miał przegrzanego silnika i uszczelki pod głowicą do wymiany. Już pisałem wcześniej, że w oplach wskazówka wisi na 90 stopni a silnik się przegrzewa jak się termostat zepsuje, a wymiana go co 5 lat to chyba nic nadzwyczajnego.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4836
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Akurat w silniku 1.4 turbo wymiana termostatu to jak wymiana eksploatacyjna. Podobno niektorzy wymieniaja co 30tys z powodu awari. ten grzeje sie jak cholera to wiadomo. Przy wymianie termostatu zalecam rowniez wymienic plyn chlodniczy na nowy.

Awatar użytkownika
lukasz1912

Astro-maniak
Posty: 172
Rejestracja: 25 gru 2015, 0:39
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: 14NET LPG STAG
Województwo: małopolskie
Pomocny: 3 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: lukasz1912 »

Popieram wymianę termostatu wraz z obudową prewencyjnie co kilka lat
Mój ma 95tys km i zaczyna przeciekać na mrozie - nie podoba mi się również długie nagrzewanie podczas mrozów ( mam uruchomią funkcję podglądu temp. na wyświetlaczu ) i widzę że termostat w ostatnim czasie wariuje.

Oczywiście wszystko jest ok do momentu w którym nie zatnie się w pozycji zamkniętej - zdarzyło mi się to w innym aucie ( megane III 1.6 16V po 150tys km ) od tamtego czasu podzielam opinie że termostat należy wymieniać co jakiś czas.

Do tego dochodzi fakt że astra 1.4 t ma płyn który pracuje w stosunkowo wysokiej temp. - często występujące nieszczelności
Osobiście w ciągu 50tys km wymieniałem już - zbiorniczek z korkiem, obudowę trójnik z króćcami, i ostatnio przewód powrotny płynu do zbiorniczka

Pozytywne jest to że wszystko jest relatywnie tanie w ASO

kaliope

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 03 lis 2015, 6:46
Imię: Paweł
Auto: zafira
Silnik: z19dt
Województwo: małopolskie
Pomocny: 8 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: kaliope »

Każdy może sobie wymieniać do chce, rozumiem, choć totalnie się tym nie zgadzam, żeby wymienić termostat prewencyjnie. Można równie dobrze wymieniać prewencyjnie rozrusznik i alternator, sondy lambda itd bo lubią paść....

A co do cen w ASO, to w przypadku 1.9 cdti z19dth krzyknęli mi 800zł...a termostat na alle z najwyższej półki kosztuje 150zł......tylko parę godziny trzeba przy aucie posiedzieć. Ja wymieniałem termostat wtedy jak padł, czyli otwierał obieg przy już 60 stopniach, bo na tym polega 99% awarii termostatów. To, że termostat psuje się w druga stronę, tzn zamyka obieg, to może 1%.....albo 0.5% a może i mniej.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2017, 19:24 przez kaliope, łącznie zmieniany 2 razy.

R63

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 lut 2016, 20:49
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: SD

#19

Nieprzeczytany post autor: R63 »

Termostat około 240zł. Robota szybka i przyjemna około 30 minut.Wymiana bezproblemowa.
Astra J

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: qtom »

W listopadzie wymiana i dzis znow wymiana jestem w tym 1% z dwukrotnie całkiem zamknietym termostatem
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, 13:58 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ