Cieknie pompa wody

Dembiec

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:14
Imię: Maciej
Auto: Meriva B
Silnik: A14NEL
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

Cieknie pompa wody

#1

Nieprzeczytany post autor: Dembiec »

Siema coś ostatnio u mnie pechowo z samochodem ..przyszły mrozy i zastalem nieduża plamę pod autem z moich oględzin wynika że na 99%z pompy wody . Czy to będzie kwestia całej pompy czy tylko uszczelki łączącej ja z blokiem ? Przejechanie 40tys będę wdzięczny za poradę
Pozdrawiam

KDM

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 24 gru 2017, 14:35
Imię: Kamil
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: KDM »

Bez zdjęć pewnie ciężko określić. Jak kupiłem ostatnio Asterkę i w moim przypadku ciekło z termostatu wkręconego w pompę paliwa. Silnik A14NET, w zasadzie naprawa trwała 40min w ciepłym garażu. Co do twojego wycieku skoro leci z pompy na 100% to bez demontażu możesz się tylko domyślać czy to będzie pompa czy uszczelka.

Dembiec

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:14
Imię: Maciej
Auto: Meriva B
Silnik: A14NEL
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Dembiec »

No właśnie najgorsze że prawie nic nie widać lusterkiem szukałem ijedynie krople plynu byly pod pompa na srubach. Bedzie trzeba to .zdemontowac Termostat jest okey obejrzałem go dokładnie
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 21:22 przez Dembiec, łącznie zmieniany 1 raz.

piter77

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 26 mar 2015, 20:09
Auto: Astra J kombi
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: piter77 »

Witam - u mnie 2 tygodnie temu podobna przypadłość. Zauważyłem najpierw ubytek płynu w zbiorniczku i mokro po lewej stronie. Szukałem najpierw na wężykach i rurkach ale diagnoza moja poszła w kierunku że cieknie spod pompy na pasek który zarzuca na około i stąd mokro wszędzie po lewej stronie. Wizyta u mechanika potwierdziła moje przypuszczenie - pompa wymieniona i jest ok. Mechanik stwierdził, że miałem pecha bo te pompy dość trwałe jednak są ( mój przebieg 118 tys) - koszt pompy 260 + 200 zł robocizna

Dembiec

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:14
Imię: Maciej
Auto: Meriva B
Silnik: A14NEL
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Dembiec »

Ja dziś odpaliłem auto w garażu i zaczęło wręcz kąpać dokładnie z za kola na którym lata pasek . Pompa będzie do wymiany nie mam się co łudzić że uszczelka.... też słyszałem że trwałe a padła u mnie bardzo szybko .Może mróz jej zaszkodził hehe jutro albo po jutrze będę zmieniał jak dojdzie do mnie nowa . Dobrze ze zauważyłem wyciek bo z dziewczyną mieliśmy jechać w trasie na wystawę i czuje że mógłbym się mocno w trasie zdziwić..... brakiem plynu

Ragless

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 17 lis 2008, 16:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: z nienacka
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Ragless »

Witam

U mnie też pompa dała znać o sobie przy przeglądzie wyłapali mi nalot od płynu chłodniczego wokół pompy i pompa do wymiany. Kupiłem pompę SKF - chyba będzie dobra w zestawie była duża uszczelka od bloku silnika ale niestety nie było uszczelki od termostatu i muszę kupić w ASO. U mnie przebieg 95000km. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 04 mar 2018, 23:48 przez Ragless, łącznie zmieniany 1 raz.
Opel Astra J ST 1.4T <140KM> 2011
Opel Astra F Combi 1.4i <C14SE>

pawelwaw84

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 10 maja 2015, 22:10
Imię: Paweł
Auto: Chevrolet Cruze RS 1.4t
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: pawelwaw84 »

Mnie tez dopadl wyciek na pompie. O tyle dziwny ze przejechalem traske Wawa-Mikolajki i postawilem auto na 3 dni. Patrze mokro na wysokosci pompy i faktycznie bylo widac jak scieka z boku plyn. No nic ubytek byl maly trzeba bylo wracac do Wawy. Po rozgrzaniu silnika okazalo sie ze wyciek ustal, tak samo dzis po nocy nic nie cieknie... Juz sie umowilem na wymiane. Co radzicie wymieniac mimo ze nie cieknie? Chyba nie ma co ryzykowac? Co do kwestii czy wina pompy czy uszczelki to chyba prosta sprawa. Jak cieknie dookola to tylko uszczelka a jak cieknie z lozyska to pompa...
Przebieg 76kkm
Ostatnio zmieniony 07 maja 2018, 6:31 przez pawelwaw84, łącznie zmieniany 1 raz.

andwid

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2015, 8:18
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 13 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: andwid »

Ja wymieniałem pompę mimo iż plamy pod autem nie było żadnej ale było słychać piszczenie z okolic pompy. Dopiero po dokładnych oględzinach było widać mały ślad wycieku z pompy. Lepiej wymienić, bo nigdy nie wiesz kiedy rozcieknie się na dobre.

JagiS

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 26 lut 2012, 10:12
Imię: Sebastian
Auto: Astra J
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#9

Nieprzeczytany post autor: JagiS »

Podobnie i u mnie, ubytki płynu widoczne tylko na wyświetlaczu, pompa została wymieniona przy przebiegu około 70 tyś. Jedyne objawy, to piszczenie/zgrzytanie jakby suchego łożyska.

pawelwaw84

Astro-maniak
Posty: 151
Rejestracja: 10 maja 2015, 22:10
Imię: Paweł
Auto: Chevrolet Cruze RS 1.4t
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ząbki
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: pawelwaw84 »

Byłem w Aso, robili testy pod cisnieniem ale nic nie cieknie i nie wymieniali tej pompy. Kazali obserwowac, ale faktycznie wyciek od tygodnia zniknal samoistnie.

ODPOWIEDZ