Astra J A14NET dziwne skrzypienie

aro712

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:08
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 3 razy

Astra J A14NET dziwne skrzypienie

#21

Nieprzeczytany post autor: aro712 »

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

U mnie nie ma problemu z odkręceniem korka wlewu oleju. Membrana też trzyma. Wszystko sprawdziłem tak jak piszą na stronce "pokrywy-zaworow.pl". Z tego co udało mi się zdiagnozować (za pomocą krótszego paska nie obejmującego sprężarki klimy) to jest to łożysko klimy. Ktoś to kiedyś rozbierał? Da się wymienić? Bo nigdzie nie widziałem koła do sprężarki klimy.

Ok, już znalazłem.

W ASO tylko kompletna sprężarka....3200 PLN
Ostatnio zmieniony 08 cze 2018, 13:29 przez qbi8625, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Też kupiłem nową pokrywę - oryginał - w hurtowni Potak. Założona i wszystko ładnie śmiga. Również 700 zł zapłaciłem - nie opłaca się regenerować za 300 zł i starą zwracać lub 300 kaucji. A zamienniki wystepują tylko z Febi i w podobnej cenie.
161nt167

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

No to kiszka. Nigdzie nie ma sprzęgła do sprężarki Delphi z Astry J A14NET (w sensie nowego).

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Można rozebrać sprzęgło bez demontażu sprężarki i wymienić łożysko.
[External Link Removed for Guests]
Wybierasz Cruza 2012 I otwierasz katalogi: /11. HVAC/Instrukcja napraw/Wymiana sprzęgła zespołu klimatyzacji.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

Dzięki ale tyle to bym pewnie ogarnął. Bardziej chodziło mi o to czy jeżeli ktoś to robił to może wie jaki jest rozmiar łożyska. Jak zacznę grzebać to chce już mieć łożysko na wymianę przy sobie a nie dopiero szukać.

Awatar użytkownika
BaFan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:05
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#27

Nieprzeczytany post autor: BaFan »

Koledzy z tą przypadłością:
[External Link Removed for Guests]
walczę od marca tego roku. Wymieniłem już wszystko co napędza pasek (pompa wody, napinacz z rolką, wymiana łożysk w alternatorze, wymiana rolki na alternatorze, wymiana łożyska koła sprężarki) i nadal piszczało. Znalazłem specjalistów od Opla w Zduńskiej Woli . Orzekli,że pokrywa zaworów do wymiany. Ceny w serwisie...sami wiecie+wymiana. Zdecydowałem się na odwiedzenie firmy http://www.pokrywy-zaworów.pl" onclick="window.open(this.href);return false;. Byłem tam osobiście autem w dniu dzisiejszym. Niezwykle miły właściciel firmy zajął się fachowo pokrywą. Pomierzył ciśnienie, posprawdzał dokręcenie świec i śrub mocujących pokrywę. Podpiął auto do kompa. Stwierdził,że to na 100% nie jest wina pokrywy. Mimo to "zaciął się" i szukał dalej. Odkręcił prawe przednie nadkole, po czym "popsikał" w koło pasowe wału. Jak ręką odjął. Jednak po kilku minutach pracy na wolnych obrotach znów zaczął piszczeć. Więc znów "psiknięcie" i cisza. Tak jeszcze dwa razy. Diagnoza-do wymiany uszczelniacz wału. Wróciłem do domu i trzeba się będzie za to zabrać. Co ważne Pan z tej firmy nie wziął ani grosza za tą "dłubaninę" (1,5 godz mu zeszło). Prosił tylko, aby telefonicznie dać mu znać, czy wymiana tego uszczelniacza pomogła.
Może to wyglądać na reklamę tej firmy, ale zapewniam wszystkich,że żaden to mój szwagier, kumpel od kielicha itp. Po prostu uważam,że takie podejście do klienta trzeba nagłaśniać. Ja polecam tego Pana.

Jak ogarnę ten uszczelniacz, to dam znać czy pomogło.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 14:18 przez BaFan, łącznie zmieniany 1 raz.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Wlasciciel tej firmy jest starym wyjadaczem na rynku w Ostrowcu... moim rodzinnym miescie.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

BaFan dokładnie tak samo piszczy u mni tylko niestety ja uszczelniacz wymieniałem i piszczy nadal ale ze względu na brak odpowietrzania skrzyni korbowej.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#30

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

U mnie też piszczy tak samo ale tylko jak załącze klime. Bez klimy nie piszczy w ogóle albo prawie niesłyszalnie dlatego stawiałem na sprzęgło/łożysko klimy. Teraz już sam nie wiem... :cry:

ODPOWIEDZ