wstrykiwacze LPG

jimmygel86

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2015, 23:41
Auto: astra j
Województwo: śląskie

wstrykiwacze LPG

#31

Nieprzeczytany post autor: jimmygel86 »

witam,

rece opadaja.

wymienione 2 wtryskiwacze na gwarancji - spalanie nadal po miescie 15-16l /100 km, trasa 10l
Dealer pisal do Opla, ze nie wie co ma robic i prosze o dalsze wytyczne.
Dostalem info od dealera, ze dostal od Opla wytyczne co ma jeszcze sprawdzic. Zostawilem samochod na 2h - przejechali nim 60 km i wyrok, jest taki, ze komputer pokazuje, ze nie ma zadnych problemow a spalanie jakie jest jest OK - bo tak.

Na tym ich praca sie konczy bo oni problemow nie widza. Na moje pytanie co mam teraz zrobic to rozlozyli rece ...

Macie jakies pomysl co ma zrobic teraz ? Jakie wyjscia mi zostaly ?

Awatar użytkownika
fafcio72

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2018, 8:30
Auto: Astra 1,4 turbo/140/lpg
Silnik: 1,4 net
Województwo: śląskie

#32

Nieprzeczytany post autor: fafcio72 »

dodam ze swojej beczki. Wtryskiwacze WYMIENIONO mi rok po gwarancji na moje rzadanie. Mialem z zielonymi koncowkami ,a gdzies na forum czytałem o tym. Pojechalem do serwisu bo zaczol wyskakiwac najpierw blad 172- wizyta w aso , a poznie błąd 171. Dzwonilem do producenta lpg co daje zestawy oplowi i potwierdzil, ,że z zielonymi mają wadę i do wymiany. Teraz mam pomaranczowe 12sto wtryskowe, autko pali na autostradzie max7 lit. przy 120km/h, jak wolniek to nawet 6 litrow.

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

7 ale benzyny a nie LPG

jimmygel86

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2015, 23:41
Auto: astra j
Województwo: śląskie

#34

Nieprzeczytany post autor: jimmygel86 »

nikt nie pomoze ?

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

jimmygel86 pisze:nikt nie pomoze ?
Udało się coś zdziałać?
Testowałeś ile ci pali benzyny?
[External Link Removed for Guests]

jimmygel86

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2015, 23:41
Auto: astra j
Województwo: śląskie

#36

Nieprzeczytany post autor: jimmygel86 »

napisalem do Opla. O to ich korporacyjna gowno odpowiedz -

W celu dokładnego przeanalizowania Pańskiego zgłoszenia skontaktowaliśmy się ze wskazanym przez Pana Autoryzowanym Serwisem marki Opel z siedzibą . Zgodnie z uzyskanymi informacjami przekazujemy, iż w/w serwis wykonał pojazdem przedmiotowego zgłoszenia jazdę próbną na odcinku 60 km z komputerem sledzącym parametry ukłądu paliwowego. Układ posiada system autodiagnostyki, jeżeli któryś z parametrów jest poza zakresem, sygnalizowane jest to poprzez zapalenie się kontrolek, a układ przechodzi wówczas w tryb pracy awaryjnej. Po weryfikacji serwisu przekazujemy, iż w układzie nie rejestrują się żadne błędy, a układ napędowy działa poprawnie.
Dodatkowo, w dokumencie jakim jest Instrukcja Obsługi pojazdu moze Pan znaleźć zapis mówiący o tym, iż zużycie paliwa jest wartością eksploatacyjną, a także zależną od warunków zewnętrznych, stylu jazdy oraz sytuacji na drodze. Dane liczbowe podawane są wyłącznie w celu porównania różnych wersji samochodów i nie należy ich traktować jako gwarancję rzeczywistego zużycia paliwa.
W celu uzyskania szczegółowych informacji, uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z dowolnie wybranym Autoryzowanym Serwisem marki Opel, link do pełnej listy Partnerów moze Pan znaleźć poniżej:
[External Link Removed for Guests].

To co auto moze spalic 50 l/100 km i to jest OK ???? Przeklenstwa cisna sie na usta ... i noz w kieszeni otwiera.

Czy ktos pomoze ? Naprawde nie mam juz sily i pomyslow ... Co im napisac na te ich wypociny .... Stek klamstw i bzdur ..

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Cóż mogę ci doradzić wiedz na autostradę daj mu w palnik tak z 200-300km aż się odłączy gaz ale ostro taki Vmax jedz zatankować na BP zrób trasę około 300na spokojnie i jedz zatankować jeszcze raz koszt około 100zl plus minus czas około 6 godzin w sobotę lub niedzielę i oceń spalanie. Mi w mieście diesel pali 9 czasem 10 ale nie mam do nikogo pretensji bo stoję w korkach.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

jimmygel86

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2015, 23:41
Auto: astra j
Województwo: śląskie

#38

Nieprzeczytany post autor: jimmygel86 »

tutaj chodzi o spalanie oczywiscie LPG

Awatar użytkownika
qbi8625

Astro-maniak
Posty: 255
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:17
Imię: Kuba
Auto: Astra J ST/Astra K HB
Silnik: A14NET LPG/B16DTR
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Pomocny: 5 razy

#39

Nieprzeczytany post autor: qbi8625 »

Myślę że koledze qtom chodziło aby potwierdzić czy spalanie na Pb też jest takie wysokie bo powiem szczerze nigdzie nie widziałem Twojego wpisu abyś to sprawdził na jakimś dłuższym odcinku. Dopóki tego nie zrobisz nie będziesz wiedział gdzie tkwi problem albo gdzie zacząć go szukać (o ile jeszcze chce Ci się go szukać).
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2018, 13:44 przez qbi8625, łącznie zmieniany 3 razy.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#40

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Płaczesz już dłuższy okres rzetelne test zrób kilka setek km w trasie jednym ciągiem porównaj. Benzyna gaz. W sobotę śmiałem się z żony jak to jest robisz 195 km do pracy i do domu. Raz spalisz 17 LPG a raz 25. Odpowiedz krótka "jeżdżę tak jak mam ochotę a ty pilnuj by auto było sprawne" nawet ona wie że LPG jest wrażliwe na styl jazdy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ