Podwyższone obroty na biegu jałowym

Awatar użytkownika
BartekMi

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2018, 18:03
Imię: Bartek
Auto: Astra J 1.4 Turbo 140 2014
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

Podwyższone obroty na biegu jałowym

#1

Nieprzeczytany post autor: BartekMi »

Witajcie!
Przede wszystkim chciałbym przywitać się jako nowy użytkownik forum. W skrócie, od lutego br jestem posiadaczem Astry J hatback 1.4 T 140KM z 2014r.
Od ubiegłego tygodnia mój samochód trapi usterka z wysokimi obrotami silnika. Problem pojawia się tylko i wyłącznie podczas jazdy na tzw "luzie", np gdy zwalniam i dojeżdżam do świateł, zatrzymuje się, obroty zamiast spadać do 700obr/min, wkręcają się na kilka sekund na 1200-1600obr/min, następnie spadają do normy.
Usterka nie występuje podczas postoju, niezależnie czy stoimy 5, 10, czy godzinę -obroty pozostają bez zmian. Oczywiście cały czas pali się kontrolka silnika.
Nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika, płynnie nabiera mocy i jej nie brakuje.
W ASO swierdzzono po kilku wizytach uszkodzenie, pokrywy zaworów która ma na to wpływ. Cena pokrywy z montażem 1200 zł brutto.
Co o tym sàdzicie? Będę wdzięczny za rady i opinie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Skoro tak stwierdzili to pewnie tak jest. Najpierw błędy odczytaj i przejdź do tematów na temat pokrywy zaworów. Dużo tego jest.
Cena pokrywy poza ASO to 700 zł za oryginał lub regeneracja starej za 300.
161nt167

Sterydziak

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:49
Imię: ŁUKASZ
Auto: Astra j
Silnik: 1.4 t NET
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Sterydziak »

Lub regenerujesz samemu :D za Góra 100 zł. Zajrzyj do tematu Wymiana membrany 1.4 turbo net
Ostatnio zmieniony 12 cze 2018, 19:28 przez Sterydziak, łącznie zmieniany 3 razy.

luimdg

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 12 cze 2016, 20:19
Imię: Przemek
Auto: ASTRA J GTC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: luimdg »

Witam,
Nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Od pewnego czasu borykam się z problemem podwyższonych obrotów na zimnym silniku (1.4T 140 A14NET). Gdy odpalam na zimnym to wskazówka licznika pokazuje 1100/1200 obrotów po czym po około 40 sekundach spada do normy. Sytuacja ta ma miejsce nie zależnie jaka panuje temperatura na dworze. Rozmawiałem z paroma osobami, które twierdzą że jest to normalne lecz wcześniej nie miałem tego problemu. Błędów brak. Proszę o pomoc

camilos55

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 19 maja 2016, 12:39
Auto: Astra j
Silnik: 1,6 xer
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 5 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: camilos55 »

luimdg pisze:Witam,
Nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Od pewnego czasu borykam się z problemem podwyższonych obrotów na zimnym silniku (1.4T 140 A14NET). Gdy odpalam na zimnym to wskazówka licznika pokazuje 1100/1200 obrotów po czym po około 40 sekundach spada do normy. Sytuacja ta ma miejsce nie zależnie jaka panuje temperatura na dworze. Rozmawiałem z paroma osobami, które twierdzą że jest to normalne lecz wcześniej nie miałem tego problemu. Błędów brak. Proszę o pomoc
to normalne na zimnym silniku
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 6:59 przez camilos55, łącznie zmieniany 1 raz.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: melon »

U mnie tez tak jest.

Awatar użytkownika
shadeone

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2018, 0:25
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: shadeone »

I u mnie również. Przez chwilę silnik jest na tak potocznie zwanym ssaniu, czym zimniej tym dłużej.

luimdg

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 12 cze 2016, 20:19
Imię: Przemek
Auto: ASTRA J GTC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: luimdg »

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Czyli wychodzi na to, że mogę spać spokojnie ;)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kedzior1987

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2021, 18:06
Auto: Astra j
Rocznik: 2012
Województwo: lubelskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Kedzior1987 »

BartekMi pisze:
12 cze 2018, 18:24
Witajcie!
Przede wszystkim chciałbym przywitać się jako nowy użytkownik forum. W skrócie, od lutego br jestem posiadaczem Astry J hatback 1.4 T 140KM z 2014r.
Od ubiegłego tygodnia mój samochód trapi usterka z wysokimi obrotami silnika. Problem pojawia się tylko i wyłącznie podczas jazdy na tzw "luzie", np gdy zwalniam i dojeżdżam do świateł, zatrzymuje się, obroty zamiast spadać do 700obr/min, wkręcają się na kilka sekund na 1200-1600obr/min, następnie spadają do normy.
Usterka nie występuje podczas postoju, niezależnie czy stoimy 5, 10, czy godzinę -obroty pozostają bez zmian. Oczywiście cały czas pali się kontrolka silnika.
Nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika, płynnie nabiera mocy i jej nie brakuje.
W ASO swierdzzono po kilku wizytach uszkodzenie, pokrywy zaworów która ma na to wpływ. Cena pokrywy z montażem 1200 zł brutto.
Co o tym sàdzicie? Będę wdzięczny za rady i opinie.
Pozdrawiam
Czy problem został rozwiązany po wymianie pokrywy? Bo sam mam taki sam problem

ODPOWIEDZ