Falowanie obrotów na zimnym silniku zaraz po odpaleniu.

Awatar użytkownika
maciej1995

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2017, 14:06
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

Falowanie obrotów na zimnym silniku zaraz po odpaleniu.

#1

Nieprzeczytany post autor: maciej1995 »

Witam szanownych forumowiczów.

Ostatnio borykam się z następującym problemem moja Astra zaraz po odpaleniu na zimnym silniku nie trzyma obrotów, falują one w zakresie ok 800-1000 obr/min. gdy ruszę najczęściej wyjeżdżam z posesji na wstecznym (obroty falują) i gdy wcisnę sprzęgło samochód gaśnie ponieważ następuje spadek obrotów. Gdy chwilę zaczekam i gdy samochód się choć trochę nagrzeje to falowanie ustaje i już wszystko jest w porządku. Zmieniłem sondę lambda, cewkę i świece, wyczyściłem przepustnicę, przepływomierz, map sensor i żadnej poprawy. Może któryś z forumowiczów borykał się z podobnym problemem i będzie w stanie coś doradzić.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
masher

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:51
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: masher »

Sprawdzałeś może pokrywę zaworów czy membrana nie zasysa powietrza ?
Obrazek

Awatar użytkownika
maciej1995

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2017, 14:06
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: maciej1995 »

Pokrywa zaworów i kolektor były regenerowane 3 miesiące temu, zaworek nie zasysa powietrza.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Bulik

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 lip 2021, 11:29
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Bulik »

Witam forumowiczów. Moja Astra J 1.4 120km z założonym LPG Landi Renzo ma podobny problem. Na całkiem zimnym silniku zazwyczaj odpala dopiero za drugim razem po czym przez ok 20 sekund falują obroty i muszę ją trochę przegazować żeby ponownie nie zgasła. Po tym czasie falowanie ustępuje i wszystko gra. Aktualnie mam wymieniony rozrząd, pokrywę zaworów, świece, czujnik temperatury wody, wtryski gazu i reduktor. Mam ELMa iCar2 vgate więc jeśli będą potrzebne jakieś dane, które pomogłyby w diagnozie usterki to mogę wysłać.

Dodano po 1 godzinie 11 minutach 25 sekundach:
Właśnie dodałem filmik jak to wygląda gdy nie zacznę go przegazowywać: [External Link Removed for Guests]

adambk

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 12 mar 2020, 18:23
Imię: Tadeusz
Auto: Astra J
Silnik: A 14 NET
Rocznik: 2011
Województwo: dolnośląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: adambk »

Bulik pisze:
25 sie 2021, 11:13
Witam forumowiczów. Moja Astra J 1.4 120km z założonym LPG Landi Renzo ma podobny problem. Na całkiem zimnym silniku zazwyczaj odpala dopiero za drugim razem po czym przez ok 20 sekund falują obroty i muszę ją trochę przegazować żeby ponownie nie zgasła. Po tym czasie falowanie ustępuje i wszystko gra. Aktualnie mam wymieniony rozrząd, pokrywę zaworów, świece, czujnik temperatury wody, wtryski gazu i reduktor. Mam ELMa iCar2 vgate więc jeśli będą potrzebne jakieś dane, które pomogłyby w diagnozie usterki to mogę wysłać.
Właśnie dodałem filmik jak to wygląda gdy nie zacznę go przegazowywać: [External Link Removed for Guests]
Miałem podobne objawy z odpalaniem i telepawką silnika. Wymiana czujników wałka rozrządu pomogła

ODPOWIEDZ