Dwa katalizatory?? Astra J 1.4 Turbo A14NET

miki1405

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:28
Imię: Piotr
Auto: Astra J 1.4 Turbo 140KM
Silnik: 14NET
Województwo: pomorskie

Dwa katalizatory?? Astra J 1.4 Turbo A14NET

#1

Nieprzeczytany post autor: miki1405 »

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem w swojej Astrze pęknięcie na złączu elastycznym. Nie mam spawarki, więc pomyślałem, że wymienię po prostu całą rurę. Nie przyglądając się specjalnie, a szukając po modelu silnika znalazłem i zakupiłem. Jak się okazało, w moim samochodzie na końcu tej rury jest zamontowany jeszcze dodatkowy katalizator.. A w tej kupionej nie ma. Specem nie jestem, ale przeszukałem książkę "Sam naprawiam", internet i nie ma tam nigdzie wzmianki o takim stanie rzeczy. Jest mowa o katalizatorze, ale przy Turbo i ok, tam mam, ale co z tym drugim? Nigdzie nie znalazłem nowej z już wmontowanym katalizatorem, ewentualnie używki. No i moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne? Bo nie wiem teraz, czy oddać rurę i dać do wymiany tylko złącze, czy mogę bez problemu zastąpić ją, tą nową bez katalizatora? Mam na myśli prawo, spaliny, ewentualne błędy komputera, itp. Mam dwie sondy lambda, ale są kolejno przed katalizatorami, to znaczy, jedna przy turbo przed katem, a druga za złączem elastycznym, ale przed tym drugim katem.. Załączam zdjęcia nowej, którą kupiłem i zdjęcie używki z katalizatorem. Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

W katalogu są i takie z katem i bez

[External Link Removed for Guests]

a który to rocznik ten Twój?

miki1405

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:28
Imię: Piotr
Auto: Astra J 1.4 Turbo 140KM
Silnik: 14NET
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: miki1405 »

Rocznik 2012. No to chyba wychodzi na to, że muszę oddać tą, którą kupiłem. Było wcześniej dokładnie spojrzeć pod auto.. Ale fakt, że nigdzie nie znalazłem nówki z katalizatorem, mam na myśli strony aukcyjne, czy sklepy internetowe.. I żeby nawet w książce nie było wzmianki o różnych rodzajach.. Dzięki za info ;)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, 19:43 przez miki1405, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 855151

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

W moim autku tez jest rura z drugim katalizatorem, a szwagier kupił dwa lata młodszy model i już ma wersję bez... Tłumik środkowy też zupełnie inaczej wygląda, jest mniejszy i krótszy.
Zastanawiałem się już tak na przyszłość, czy mogą być jakieś zmiany w pracy silnika gdyby zastosować nowszą wersję wydechu? Lambda jest przed drugim kataizatorem, więc teoretycznie nie powinno być błędów...
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 8:32 przez Usunięty użytkownik 855151, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ