Wycie/piszczenie przy pewnych prędkościach [Astra J GTC 1.4T 140KM]

Awatar użytkownika
graczzmufc

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2018, 19:17
Imię: Łukasz
Auto: Astra J GTC
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie

Wycie/piszczenie przy pewnych prędkościach [Astra J GTC 1.4T 140KM]

#1

Nieprzeczytany post autor: graczzmufc »

Cześć,

jestem od niedawna nowym właścicielem Astry J GTC 1.4T 140KM A14NET.
Od jakichś 2-3 tygodni zacząłem słyszeć coś w rodzaju wycia/piszczenia dobiegającego z okolic maski(?)/deski rozdzielczej(?). Odgłos ten pojawia się powyżej pewnych prędkości - powyżej 50-60 km/h. Wraz ze wzrostem prędkości słychać go bardziej intensywnie. Wciskanie sprzęgła, wrzucanie na luz, redukcja/podniesienie biegu i wzrost/spadek obrotów, gazowanie/hamowanie - nie wpływają na wzrost intensywności tego wycia. Sterowanie prędkością wentylatorów nawiewu nie wpływa również na ten dźwięk. Wydaje się ono prosto powiązane z prędkością, coś jakby łożyska wentylatora kręcące się z wiatrem wpadającym podczas jazdy (?). Przy wytracaniu prędkości hałas jednostajnie wycisza się i przy około 20-30 km/h przestaje być słyszalny.

Żadnych stuków, pisków podczas odpalania/gaszenia auta lub też na biegu jałowym. Sprzęgło jak nowe. Ze skrzynią wg. mnie nic podejrzanego się nie dzieje.

Auto kupiłem, gdy jeszcze temperatura była bardziej pobłażliwa i raczej nic takiego nie występowało.

Samochód ma przebieg poniżej 60 tys. km (potwierdzony w ASO), rocznikowo 2013. Podczas diagnostyki przedzakupowej diagnosta poinformował mnie o konieczności wymiany paska klinowego (jestem w najbliższych dniach umówiony na taką usługę), oraz o zbliżającej się wymianie tarcz hamulcowych na obu osiach oraz klockach z tyłu (wymienię pełen komplet).

Jako iż posiadam go dopiero miesiąc czasu, jestem wyczulony na każdy niepokojący dźwięk w samochodzie, aby móc w czas zareagować przed nadejściem kataklizmu.

Czy spotkaliście się z podobnym przypadkiem?

Pozdrawiam.

EDIT.

Ok, doczytałem temat, posłuchałem paru filmików na yt (np. [External Link Removed for Guests]) to moja wada ;/
Czyli skrzynia do regeneracji. Niecałe 2 tys. km przejechane po zakupie...
Ostatnio zmieniony 11 gru 2018, 22:35 przez graczzmufc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cube983

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2017, 11:21
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Chojna

#2

Nieprzeczytany post autor: cube983 »

Część, jak tam poradziłeś sobie już ze swoim problemem? Podpowiedz gdzie dokładnie udało Ci się doczytać więcej info. w temacie, bo choć na 99% mam podobny problem, to chciałbym się jeszcze upewnić i doczytać co i jak.

W mojej A J 1,4 140 KM A14NET, 2010 r., od jakiegoś czasu tez słyszę dziwny dźwięk / hałas , który ujawnia się podczas jazdy wyraźnie słyszalny już przy 50 km/h, narasta wraz z przyspieszeniem, a najgłośniejszy jest przy prędkościach 80 - 90 km/h i cichnie przy wytracaniu prędkości. Objawy opisane przez Ciebie są kropka w kropkę jak u mnie i na filmie który załączyłeś. Dźwięk ten przypomina świst/szum, mi kojarzy się z pracą jakieś pompki / wirnika pracującego na sucho bez płynu, lub elektrycznego zacierającego się silniczka. Bardzo proszę o podpowiedź co to takiego? jeśli to faktycznie skrzynia - to gdzie możecie polecić jej regenerację w zachodniopomorskim / Szczecin, lub w lubuskim / Gorzów?

Z góry serdeczne dzięki.
POZDRAWIAM.

Awatar użytkownika
Lookas40

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 mar 2023, 11:34
Auto: Astra J 1,4 140 KM
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Lookas40 »

Dzień dobry.
U mnie też takie same objawy.
Rzeczywiście to była skrzynia?
Czy jakieś inne łożysko lub inny element?

ODPOWIEDZ