Drgania silnika po odpaleniu

radus124

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2015, 10:35
Auto: Astra F, J
Województwo: podkarpackie

Drgania silnika po odpaleniu

#1

Nieprzeczytany post autor: radus124 »

Witam,

Kiedyś już tutaj na forum opisywałem problem z szarpaniem silnika po odpaleniu. Niestety w dalszym ciągu problem występuję.

Silnik po ostygnięciu i odpaleniu w wilgotny albo upalny dzień pracuje nierówno i szarpie (przez kilka sekund, nie zawsze to występuje). Silnik pracuje jakby na 3 gary (wskazówka na obrotomierzy delikatnie faluje). Całą zimę, kiedy temperatury nie przekraczały 5 stopni miałem spokój. Dziś zrobiło się ciepło i wilgotno i problem powrócił.

Sprawdzane właściwie było wszystko, błędów brak. Nowe świece i podmieniana była cewka - nie pomogło.

Może miał ktoś podobne objawy i podpowie co jeszcze można sprawdzić. Po kilku sekundach samo ustępuje, albo wystarczyć przygazować i też ustaje.

Silnik A14NET.

Mechanik po sprawdzeniu kazał jeździć do wystąpienia mocniejszych objawów, bo nic nie jest w stanie stwierdzić.

muskon

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:31
Auto: astra j
Silnik: net
Rocznik: 2011
Województwo: świętokrzyskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: muskon »

Miałem podobnie (po paru sekundach samo ustawało lub lekkie przegazowanie) u mnie pomogło czyszczenie pierwszej sondy lambda.

radus124

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2015, 10:35
Auto: Astra F, J
Województwo: podkarpackie

#3

Nieprzeczytany post autor: radus124 »

Dzięki za podpowiedź. Pierwszą masz na myśli w bloku silnika czy w rurze wydechowej?

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Przeczyść przepustnicę - jeśli jest w niej nagar, może to wpływać na jakość pracy silnika. 20 minut roboty z środkiem do czyszczenia przepustnic (i gaźników).

Jak nie pomoże, będziemy szukać dalej rozwiązania.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


radus124

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2015, 10:35
Auto: Astra F, J
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: radus124 »

Przepustnica byla czyszczona. Niewielka ilosc oleju w dolocie.

muskon

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 21 kwie 2015, 20:31
Auto: astra j
Silnik: net
Rocznik: 2011
Województwo: świętokrzyskie
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: muskon »

pierwsza sonda

Usunięty użytkownik 855151

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

Miałem takie same objawy, ale przyczyną była instalacja LPG ustawiona na "bogatą" mieszankę. Sterownik silnika zapamiętywał korekty i po uruchomieniu zimnego silnika gdy pracował na Pb, też na początku ustawiał bogatą mieszankę. Po kilkunastu sekundach sytuacja wracała do normy, lub po lekkim przegazowaniu. Korekta składu mieszanki LPG i problemy już nie występują.

radus124

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 28 mar 2015, 10:35
Auto: Astra F, J
Województwo: podkarpackie

#8

Nieprzeczytany post autor: radus124 »

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jak auto stoi na słońcu i się nagrzewa również się to dzieje.

Auto na ssaniu niby nie drga, ale obrotomierz delikatnie porusza sie góra dół.

Przy przegazowaniu i zejściu z obrotów (6000) jest wrażenie jakby nie pracował na wszystkie cylindry, do tego obrotomierz schodzi do 1200 obrotów i samoczynnie podchodzi do 1500 i się normuje.

lukaszSBE

Astro-maniak
Posty: 231
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:27
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Będzin
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lukaszSBE »

świece? albo jakieś pęknięcia na tych gumowych kapturkach ;) cewka moim zdaniem .. miałem coś podobnego jak dostawała się wilgoć

Awatar użytkownika
werwin85

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:09
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Astra IV Sport 180KM
Silnik: A16LET
Województwo: wielkopolskie

#10

Nieprzeczytany post autor: werwin85 »

Cześć, miałem takie same objawy (przy silniku A16LET) i był to początek agonii przepustnicy. Sprawdź na kompie jaki jest odczyt położenia przepustnicy i napięcie oraz czy nie ma błędu typu "anomalne położenie przepustnicy". W pewnym momencie objawy się nasiliły i cały czas był check - po wymianie auto chodzi idealnie

ODPOWIEDZ