Dziwny dźwięk - sprzęgło?

cioku2

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 sty 2012, 12:23
Imię: marcin
Auto: calibra, Astra J
Silnik: c20ne 1.6T
Województwo: pomorskie

Dziwny dźwięk - sprzęgło?

#1

Nieprzeczytany post autor: cioku2 »

Witam podczas ruszania i to zauważyłem na lekkim wzniesieniu lub jak szybko chcę ruszyć na pół sprzęgle z zielonego światła - to słychać taki dźwięk jak popuszcza się sprzęgło, jest to nagrane na tym filmiku link poniżej. Co może wydawać taki dźwięk sprzęgło, dwu mas, wysprzęglik, a może trzeba odpowietrzyć sprzęgło?
1. Biegi wchodzą normalnie - może nieraz haczy 3, ale to jak za szybko się zmieni i nie do końca wciśnie pedał sprzęgła.
2. Silnik A16LET z 2010 r. przebieg 105tyś
3. Skrzynia M32 6B.
4. Pedał sprzęgła chodzi dość ciężko ale od 5 lat tak samo i myślę że ten typ tak ma, w porównaniu do Corsy D GSI z 2008r. również M32 i około 120tyś.
5. Na innych biegach brak niepokojących dźwięków.
Filmik najlepiej oglądać od 0:20s.
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 861235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

"Pedał sprzęgła chodzi dość ciężko ale od 5 lat tak samo i myślę że ten typ tak ma"

Na pewno ten typ tak nie ma, dobre sprzęgło czy linka czy hydraulika chodzi lekko.

(No jak linka i do tego w zamienniku to dramat, na przykładzie AF gdzie jak nie przesmarujesz linki olejem to ciężko chodzi, tam i jest wada konstrukcyjna bo linka się załamuje 90 stopni jak wychodzi ze ściany grodziowej i tylko fabryczna oryginalna linka dobrze działa, zamiennik trzeba przesmarować no i ośka na pedale sprzęgła też się zaciera po czasie, no sucho, przez brak dociekliwości każdy powie że uuuuu w AF sprzęgło tak ciężko chodzi, a starczy nasmarować ośkę pedału (smar grafit najlepszy albo molibden do przegubów) i linkę olejem namoczyć i chodzi kuba jak w nowym aucie...leciutko i przyjemnie, a to jest interfejs użytkownika to daje się odczuć...)

Wrrrróć
Sprzęgło do roboty.
Co dokładnie to jak zwali skrzynię zobaczy, dwumas może być dobry, tylko docisk, tarcza i wysprzęglik / łożysko

Normalna sprawa eksploatacyjna, jak klocki czy zawias, trza zrobić i śmigać dalej.

Nic tu nie wymodzi, biegi wchodzą więc układ jest szczelny i dobrze wysprzęgla.
Jakby biegi haczyły to można dukać układ hydrauliki, odpowietrzyć, obadać szczelność.

Dodano po 25 minutach 8 sekundach:
No i piątek, trochę po sztormie.
Wyborowa od Mistrza.

Awatar użytkownika
sebastian49

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2019, 18:53
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.6 turbo
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: sebastian49 »

am miałem ten sam problem wymieniłem dwumas oraz kompletne sprzęglo
problem znacznie się zmniejszył ale nie ustąpił do końca dodam jeszcze
ze wymieniłem olej w skrzyni biegów w serwisie powiedzieli mi że to może
być zacierające się łożysko w skrzyni auto ma 150 tk przebiegu

cioku2

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 30 sty 2012, 12:23
Imię: marcin
Auto: calibra, Astra J
Silnik: c20ne 1.6T
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: cioku2 »

Olej też już zmieniałem bo wiem że w skrzyniach M32 olej z ASO się nie sprawdza i warto zmienić na Fuscha -temat znany w sieci. Ale to nie pomogło!
Ktoś mi mówił że wałek w sprzęgle może nie nasmarowany, po coś ten smar dają w kompletach sprzęgła ale czy to prawda?

ODPOWIEDZ