Astra J sport tourer a14net skrzynia

Ahmaret

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:06
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14Net
Województwo: śląskie

Astra J sport tourer a14net skrzynia

#1

Nieprzeczytany post autor: Ahmaret »

Witam jestem nowy więc chciałbym się przywitać.
Otóż zwracam się z pytaniem o temat skrzyni w tym aucie. Mianowicie ostatni słyszę dziwny dźwięk hałas podczas jazdy, nie jest on jednostajny, powyżej 90km/h czy to na 4,5,6 biegu bez różnicy który bieg. Już zdążyłem poczytać o usterkach tej skrzyni i jedyne co zauważyłem to lekki ruch lewarka po wrzuceniu 2 ale występuje tylko raz po wrzuceniu biegu delikatnie drążek przesuwa się do przodu a później dodawanie odejmowanie gazu nie powoduje żadnych ruchów na żadnym biegu (tak jakby tylko bieg się zapinał i drążek wskakiwał w swoją pozycję). Wszędzie gdzie czytałem pisane było o szumie i wyciu skrzyni ale nikt nie pisał czy jest to jednostajny dźwięk czy taki jakby synchroniczny. Nadmieniam że ostatnio wymieniłem opony na letnie już nie najnowsze czy to może być przyczyna? Ewentualnie ktoś poleci jakiegoś znawce że Śląska który da radę się tym autem przejechać i zweryfikować.
Przebieg 120tkm astra z 2015r

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Było na forum - najlepiej samochód na podnośnik, odpalić, wrzucać biegi, a druga osoba niech nasłuchuje od spodu czy to skrzynia biegów.

Ahmaret

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30 kwie 2019, 13:06
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14Net
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Ahmaret »

No właśnie nie mam nikogo z podnośnikiem a co z hałasem szumieniem czy też wyciem to jest dźwięk ciągły czy taki co jakiś czas?

marcin199404

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:46
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 37 razy
Pomocny: 33 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: marcin199404 »

Miałem robioną niedawno skrzynie jak mozesz nagrać ten dzwięk i gdzies wstawić to moze uda mi sie powiedzieć czy miałem podobny.
Jak łożyska padły to spróbuj dociskać bieg reką i będziesz widział czy jest róznica, najlepiej na sprzęgle poruszaj lewariem powinna być jakas róznica w dzwięku w zależności w jakiej pozycji jest lewarek. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

Łożyska w skrzyni jeżeli masz jednostajny szum w czasie jazdy. Możesz spróbować CERAMIZER dodać do oleju ale najpierw wymienić w skrzyni olej na np. Flusch Titan 75/80. Pamiętajcie że te skrzynie (m32) zalewa się od góry), a wielu mechaników napełnia olej przez otwór spustowy i wejdzie tam poniżej minimum co jeszcze bardziej dobija skrzynie.
Prawidłowo trzeba zdemontować podstawę akumulatora i od góry jest korek.

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marianz »

W A14NET jest tyle miejsca, że nie ma potrzeby bawić się w demontaż podstawy akumulatora.

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#7

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

Na 90% to skrzynia, zweryfikować może Ci to mechanik w jakimś ASO, nawet za darmo. Osobiście zrobiłem skrzynię w TRAX i polecam, wymieniają łożyska na timkeny, sami stwierdzili że opel zakłada jakieś lipne. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale nie obchodzi Cię wyciąganie skrzyni, wysyłka do warsztatu zajmującego się regeneracją, znów transport i ponowny montaż. Wszystko robią w jednym warsztacie, mi takie rozwiązanie pasowało ze względu na pracę w delegacji, odstawiłem auto w weekend i w następny odebrałem gotowe.

marcin199404

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:46
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 37 razy
Pomocny: 33 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: marcin199404 »

Timkeny sa oryginalnie zakladane jakies super wytrzymale nie sa skoro padaja. Mimo to u mnie wlasnie takie sa zalozone zanim przejade te 150 000 to auto zmienie pewnie. A co do ceramizerow nawet jesli wycisza to raczelozysk nie naprawia wiec pytanie czy jest sens ryzykować wieksza usterka

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Nie wiem co zawiera ceramizer ale można spróbować dwusiarczku molibdenu. Taki patent sprawdziłem osobiście na skrzyni w Golfie 6, gdzie przy pewnej prędkości hałasował mechanizm różnicowy. Wlałem dwie małe tubki (40ml) i po około 200 km zauważalny szum (gwizd) zdecydowanie był mniejszy. Oczywiście tak jak wyżej napisano, łożysk to na pewno nie wskrzesi.

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

hoses pisze:
04 maja 2019, 18:55
Nie wiem co zawiera ceramizer ale można spróbować dwusiarczku molibdenu.
Nik nie wie ale jest to Polski produkt i naprawdę pomaga bardzo. Używałem w Alfie 159 i Vectra C teraz kupiłem Astrę i pierwsze co zrobiłem przy wymianie oleju to ceramizer do silnika bo skrzynię mam automat więc odpada. Ceramizer zmniejsza tarcie w silniku i skrzyni. Na 2l płynu w skrzyni jedno opakowanie wystarcza.

ODPOWIEDZ