Brak mocy na wysokich obrotach Astra J 1.6

zibi50

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:21
Imię: marek
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

Re: Brak mocy na wysokich obrotach Astra J 1.6

#11

Nieprzeczytany post autor: zibi50 »

Witam ponownie.
Problem powrócił.
Kupiłem ELM-a i pokazał na termostat (jaka powinna być temperatura 90 ? )
W kabinie jednak termometr wskazuje 90 st.C i ani 1 kreski więcej (co może być nie tak ? )
Załączam skany może jeszcze ktoś coś zauważy. Test był robiony na postoju na rozgrzanym silniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: prozor »

To co w kabinie pokazuje to pokazuje. Znaczy dla użytkownika, żeby wiedział czy w zakresie (czyli te niby 90*C), czy zimny, czy za gorący. Katalogowa temperatura otwarcia termostatu dla tego silnika to 105*C. Gdyby pokazywał prawidłową wartość, czyli do 105*C, to co niektórzy wpadaliby w panikę, że im się silnik przegrzewa.
Wersje uturbione mają termostat fazowy, który podczas dużego obciążenia silnika otwiera się wcześniej i obniża temperaturę do ok. 90*C
[External Link Removed for Guests]
ale przy normalnym obciążeniu silnika temperatura pracy to również ok. 105*C.

zibi50

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:21
Imię: marek
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: zibi50 »

Witam.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Przejadę się do porządnego mechanika wkrótce.
Ten zakup to PORAŻKA. Odradzam wszystkim OPLA !!!
Spalanie 11l/100 .Wcześniej miałem Zafirę i spalała 9,0/100.Większa i 7-osobowa.
A wszyscy piszą ,że w Astrze 10l/100 to norma.
Rządzą nami korporacje ,Wmawia się nam Ekologię ,mniejsze spalanie,więcej KM.
Bzdura !!!
Żałuję ,że wcześniej nie byłem na tym forum.

Pozdrawiam Załamany.

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Bzdura! Kłamstwa! Ja nie piszę, że w Astrze 10l/100km to norma. Więc nie "wszyscy" czyli powyższy post to kłamstwa. :P

Jeszcze rozumiem, gdybyś miał dobrą wiedzę z zakresu mechaniki samochodowej. A widać, że nie masz. W takim przypadku zamiast kombinować z czymś, o czym nie ma się najmniejszego pojęcia, należy skorzystać z pomocy profesjonalnego zakładu mechaniki samochodowej. I to nie przysłowiowego "pana Kazia" tylko kogoś, kto na prawdę się na tym zna. Może być ASO Opla, pomimo, że pewno tanie nie będzie, nawet jeśli usterka to pierdoła, bo często tak się zdarza. A jak nie pierdoła, to przynajmniej będzie porządna diagnostyka problemu i zawsze będzie można zadecydować, czy korzysta się również z usunięcia problemu w kosztach ASO (lub innego specjalistycznego zakładu) czy ze zdiagnozowanym problemem jedzie się do Kazia, albo samemu usuwa się problem.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

zibi50 pisze:
10 lip 2019, 1:06
Ten zakup to PORAŻKA. Odradzam wszystkim OPLA !!!
Całą firmę odradzasz na podstawie jednego egzemplarza, który użytkujesz? Jeśli chcesz mieć normalny samochód to kup nowy, a nie używkę z niewiadomą historią, która rzutuje na użytkowanie i wrażenia. Obejrzyj sobie filmiki 'Miłośnicy 4 kółek', tam są dziwne historie warsztatowe, które pokazują jak auta przechodzące przez wiele rąk potrafią być kombinowane i cudowane. Być może trafił Ci się sztrucel z niespodziankami ...

Moja Astra J z takim silnikiem jak Twój spala nawet blisko 5l/100 na trasie krajowej, a na trasie (3/4) + miasta (1/4) wyszło mi 6,07 wyliczone pod dystrybutorem ostatnio. Cały czas A/C na pełnych obrotach i auto załadowane do połowy pasażerami (1/4 trasy było w pełni załadowane).
[External Link Removed for Guests]
Na autostradzie to auto wciąga mi 7,5-8l/100km przy prędkości maksymalnej na polskiej A. Więc nie, to auto nie musi być paliwożerne, jeśli jest zadbane technicznie.

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Na trasie krajowej, zimą (bez A/C), przy spokojnej jeździe przepisowej na trasach krajowych potrafię zejść ze spalaniem nawet do 5,1l/100km, a 5,5l/100km to już norma zimą.
Jeżdżę, więc jestem

zibi50

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2019, 11:21
Imię: marek
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: zibi50 »

Przepraszam wszystkich których obraziłem (nie miałem takiego zamiaru) trochę mnie poniosło.
Myślałem raczej o konkretnym modelu a nie o osobach.

W większości postów pisze o paliwożerności tego auta.
Fakt kupiłem używkę a nie nowe ,bo mnie nie stać.

Doradźcie czy pojechać do ASO czy może znacie jakiegoś dobrego mechanika w okolicach Wodzisławia śląskiego.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Adler »

zibi50 pisze:
10 lip 2019, 1:06
Ten zakup to PORAŻKA. Odradzam wszystkim OPLA !!!
Spalanie 11l/100 .Wcześniej miałem Zafirę i spalała 9,0/100.Większa i 7-osobowa.
zibi50 pisze:
10 lip 2019, 10:19
Fakt kupiłem używkę a nie nowe ,bo mnie nie stać.
Mogłeś kupić Diesla. Przy stałej jeździe z prędkością 90km/h spalanie 4-4,5l/100km (ON). 8-)
Myślę, że wizyta w ASO w takiej sprawie nie będzie konieczna. Dobry mechanik powinien sobie z tym poradzić.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Zamiast tak preferować diesla napisz ile Ci pali w mieście, to kolega wyżej będzie miał porównanie. W trasie jadąc 90km/h to i moja Astra 1.4T zejdzie poniżej 6 litrów. Tylko co to k...a za jazda jechać non stop 90km/h.
W mieście każda Astra w benzynie z turbo będzie palić w okolicach 10L/100. Niestety coś za coś.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 2997
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Do miasta i po mieście jeżdżę starym, poczciwym Audi A3 (benzyna+LPG). Astrę Diesla mam na trasy póki co. Nie martwię się spalaniem w mieście. 8-) Kolega wyżej nie sprecyzował, gdzie mu tyle pali (i przy jakim sposobie jazdy). Albo coś przeoczyłem.

Randy

Astro-maniak
Posty: 103
Rejestracja: 06 maja 2018, 2:30
Imię: Wojtek
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: Zagranica - Azja
Pomocny: 4 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: Randy »

Miałem dokładnie taką samą astrę jak ty 1.6 turbo 180 km w automacie i nigdy na nią nie narzekałem nie miałem z nią żadnych bolączek. Jedyne co wymieniłem to termostat i to wszystko nic innego mi nie szwankowało. A co do spalania jak piszesz pierw kupujesz oczami podnieceniem to później takie skutki są przed zakupem auta trzeba poszukać o nim informacji poczytać zapoznać się z spalaniem kosztami użytkowania a nie od razu pisać jaki to nie dobry model. Ja kupowałem to auto i byłem przygotowany na spalanie tego auta co tak naprawdę mi 7,5-8 l paliła w cyklu mieszanym. A na autostradzie przy około 180 cały czas do 10 litrów. I przyspieszenie i moc wiadomo że była ograniczona przy tak ciężkiej budzie a mimo to uwielbiałem to auto i gdybym nie potrzebował kombi to bym jej nie sprzedawał i będę bronił astry bo jest to mimo wszystko bardzo dobre auto. Winą możesz tylko siebie obarczać bo wcześniej sam się nie zapomniałeś o tym aucie
Ich liebe Opel

ODPOWIEDZ