Trzęsie na zimnym silniku.

fiszu251

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:53
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

Trzęsie na zimnym silniku.

#1

Nieprzeczytany post autor: fiszu251 »

Witam. Astra j 1.4 turbo 140km A14NET podczas opalania na zimnym silniku trzesie się i to tak konkretnie, po chwili ustaje i pracuje normalnie, tak się dzieje tylko na zimnym jak postoi przez noc. Problem się nasila, czy ktoś już się z tym spotkał i ewentualnie co to może być i jak to naprawić.
Wymieniłem: kolektor ssący, cewka, świece, nowa rura dolotu powietrza od filtra, nowe filtry, olej, pokrywa zaworow sprawna, wszystko szczelne brak wyciekow. Pomóżcie bo nie długo urlop a wolę mieć sprawne auto.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4838
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Cisnienie paliwa? Podcisnienie kolektora? Drobny wyciek paliwa?

Usunięty użytkownik 864746

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

może, ale nie musi, pomoże, a nie zaszkodzi czyszczenie przepływki i przepustnicy. Mi pomogło, problem występował do zagrzania się silnika, po czyszczeniu - jak ręką odjął.

fiszu251

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:53
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: fiszu251 »

Ok panowie dziękuję. Czyszczenie zrobić środkami do tego przeznaczonymi? To są chyba jakieś z spreju tak?

Dodano po 1 minucie 1 sekundzie:
Slabek3101 pisze:
31 lip 2019, 0:13
Mi pomogło, problem występował do zagrzania się silnika, po czyszczeniu - jak ręką odjął.
Dokładnie mam tak samo jak się zagrzeje to problem znika

marcin199404

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:46
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 37 razy
Pomocny: 33 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: marcin199404 »

Jak masz jakis interfejs zobacz czujniki maf i map, sprawdz czy masz grzybek w kolektorze. U mnie tez telepalo po odpaleniu na zimnym wymienialem przeplywomierz i teraz jest ok. Sprawdz jeszcze korekty paliwowe

Bing

Astro-maniak
Posty: 111
Rejestracja: 12 mar 2017, 15:50
Auto: Astra J
Silnik: a14net
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Bing »

Już to wcześniej pisałem, u mnie telepanie skończył się po wymianie uszczelek elektromagnesów zmiennych faz rozrządu. Wymieniłem bo puszczały olej. Nie mam pojęcia co ma jedno do drugiego ale telepać przestało.

fiszu251

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:53
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: fiszu251 »

marcin199404 pisze:
31 lip 2019, 18:37
Jak masz jakis interfejs zobacz czujniki maf i map, sprawdz czy masz grzybek w kolektorze. U mnie tez telepalo po odpaleniu na zimnym wymienialem przeplywomierz i teraz jest ok. Sprawdz jeszcze korekty paliwowe
Właśnie jestem w trakcie kupna interfejsu takiego dla domowego użytku i tutaj powiedzcie mi czy taki [External Link Removed for Guests] będzie wystarczający ? Nie chce zadnego na bluetooth.
Kolektor jest wymieniony, przepływka i przepustnica jest wyczyszczona, korekty nie sprawdzałem nie mam jak.
Bing pisze:
01 sie 2019, 13:32
Już to wcześniej pisałem, u mnie telepanie skończył się po wymianie uszczelek elektromagnesów zmiennych faz rozrządu. Wymieniłem bo puszczały olej. Nie mam pojęcia co ma jedno do drugiego ale telepać przestało.
Ok sprawdze to.

Wymieniłem uszczelkę na rurze dolotu od intelcoolera do turbo bo była luźna i podczas wymiany zauważyłem że jest brudna z oleju od strony intercoolera czy tak ma być?

marcin199404

Astro-maniak
Posty: 798
Rejestracja: 27 kwie 2019, 14:46
Imię: Marcin
Auto: Opel Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 37 razy
Pomocny: 33 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: marcin199404 »

Ja mam na bluetooth ale tym chyba tez odczytasz podstawowe parametry. Rura ma byc szczelna bo to jest dolot, zobacz jeszcze z drugiej strony czy przy zaczepie nie naderwała sie rura i nie ma dziury, u siebie ten plastyk dałem do spawania nowa rura 950zł. Teraz jest ok, z dwóch stron wymieniłem uszczelki. Dodam że przepływke też czyściłem efektów to nie przyniosło niestety. Filtr powietrza kiedy wymieniałeś?

fiszu251

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 03 sty 2019, 21:53
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: fiszu251 »

Sprawdziłem już wszystko co się dało i cały układ jest szczelny, filtr był wymieniany w zeszłym roku jest czysty bo sprawdzałem.
Po wyczyszczeniu przepustnicy i przepływki szarpania ustały, ale inne pytanie czy trzeba robić adaptacje przepustnicy? Na klapce miała 1cm luzu do całkowitego zamknięcia.
Ale w dalszym ciągu podczas odpalania na zimnym silniku trzęsie całym autem obroty wachają się w granicach 1100-1300 potem opadają i trzepanie ustaje.

Awatar użytkownika
kozer1976

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2017, 10:57
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J
Silnik: A16LET +LPG
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: kozer1976 »

Ja mam to smo już mi ręce opadają, z tym samochodem,.Wymieniłem na jesień sondę lambda i przez zimę do lata miałem spokój a teraz znów to samo.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ