Słychać rozrząd czy pompę wody? A14NET

karolJGTC

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 6:11
Imię: Karol
Auto: Astra J GTC
Silnik: X14NET
Rocznik: 2013
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno/Krasnystaw
Pomocny: 2 razy

Słychać rozrząd czy pompę wody? A14NET

#1

Nieprzeczytany post autor: karolJGTC »

Hej, proszę o podpowiedz co to może być, słychać takie zezenie na wolnych obrotach nie ważne czy zimny czy ciepły ale słyszalne bardziej przy ciepłym ze względu na obniżenie obrotów.

Na filmie słychać jak schodzi z obrotów. Dźwięk wydobywa się z okolic pompy wody/ obudowy rozrządu.

Silnik 1.4T A14NET 50 tys przebiegu.

[External Link Removed for Guests]

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

Po takim przebiegu to i pompa powinna być sprawna i rozrząd, ale pompę możesz łatwo sprawdzić, zdejmij pasek, pokręc kołem i zobaczysz czy jest cicho czy coś słychać, przy okazji wszystkie rolki i alternator sprawdzisz.

karolJGTC

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 6:11
Imię: Karol
Auto: Astra J GTC
Silnik: X14NET
Rocznik: 2013
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno/Krasnystaw
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: karolJGTC »

Tez się dziwie, i co najważniejsze przebieg potwierdzony. Nawet jak korek od wlewu oleju odkręciłem to srodek bialutki.

Samochód oddam do mechanika około środy, obecnie stoi mam nadzieje ze przejedzie jeszcze te 300km do momentu naprawy.

Dźwięk nasila się w okolicach turbo, sprężarki klimy. Tam włożyłem telefon i jest najgłośniejszy. Chociaż to nie jest jakiś przeważający dźwięk, jak jest maska zamknięta czy otwarta to w cichym podziemnym garażu słuchać to dosyć cicho.

Film poniżej:

[External Link Removed for Guests]

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

No dobrze było by zdjąć pasek i na chwilę odpalić, bo równie dobrze może być coś ze sprężarką od klimy,no bez pogrzebania to wróżenie z fusów.

karolJGTC

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 6:11
Imię: Karol
Auto: Astra J GTC
Silnik: X14NET
Rocznik: 2013
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno/Krasnystaw
Pomocny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: karolJGTC »

Hej, wróciła astr od mechanika, uszkodzony był napinacz łańcucha rozrządu (słabo napinal). Dowiedziałem się ze przed zakupem ten samochód długo stał, wiec może z tego tytułu napinacz był słaby. Wymiana napinacza, łańcucha, ślizgów i zębatki załatwiła sprawę. Koszt operacji 1150zl woj.lubelskie 😊

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Przy okazji wymieniłem pompę wody, pasek, świece napinacz oleje itp. Koszt z częściami za wszystko za rozrząd plus osprzęt 1950zl
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 22:31 przez karolJGTC, łącznie zmieniany 2 razy.

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

karolJGTC pisze:
12 paź 2019, 15:28
Hej, wróciła astr od mechanika, uszkodzony był napinacz łańcucha rozrządu (słabo napinal). Dowiedziałem się ze przed zakupem ten samochód długo stał, wiec może z tego tytułu napinacz był słaby. Wymiana napinacza łańcucha, łańcucha ślizgów i zębatki załatwiła sprawę. Koszt operacji 1150zl woj.lubelskie 😊

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Przy okazji wymieniłem pompę wody, pasek, świece napinacz oleje itp. Koszt z częściami za wszystko za rozrząd plus osprzęt 1950zl
Ostro pojechales skoro nawet koła wymieniles,)

Fentanyl

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 23 kwie 2019, 21:14
Auto: Astra J 2012
Silnik: A14NEL
Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: Fentanyl »

o który dźwięk dokładnie chodziło? o ten jakby grzechotki ? Pytam bo u mnie identyko pracuje

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

To jest nie bezpieczna jazda, może łańcuszek przeskoczyć.

kleko

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 lis 2014, 23:05
Imię: Łukasz
Auto: AJ ST
Silnik: 14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: W-wa
Pomocny: 7 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: kleko »

Karol, czy ucichło to stukanie czy ten świst? Jak porównuję nasze filmiki to mam wrażenie, że u mnie to samo - podobny dźwięk.

Powiedz tylko czy te stuki miałeś zawsze czy np tylko na ciepłym silniku?

karolJGTC

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 6:11
Imię: Karol
Auto: Astra J GTC
Silnik: X14NET
Rocznik: 2013
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno/Krasnystaw
Pomocny: 2 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: karolJGTC »

Wi1974 pisze:
12 paź 2019, 20:39
karolJGTC pisze:
12 paź 2019, 15:28
Hej, wróciła astr od mechanika, uszkodzony był napinacz łańcucha rozrządu (słabo napinal). Dowiedziałem się ze przed zakupem ten samochód długo stał, wiec może z tego tytułu napinacz był słaby. Wymiana napinacza łańcucha, łańcucha ślizgów i zębatki załatwiła sprawę. Koszt operacji 1150zl woj.lubelskie 😊

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Przy okazji wymieniłem pompę wody, pasek, świece napinacz oleje itp. Koszt z częściami za wszystko za rozrząd plus osprzęt 1950zl
Ostro pojechales skoro nawet koła wymieniles,)

Staram się nie bawić w półśrodki, później nie muszę się martwić ze wróci ze zdwojona siła.

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
kleko pisze:
13 paź 2019, 19:50
Karol, czy ucichło to stukanie czy ten świst? Jak porównuję nasze filmiki to mam wrażenie, że u mnie to samo - podobny dźwięk.

Powiedz tylko czy te stuki miałeś zawsze czy np tylko na ciepłym silniku?

Miałem zawsze czy zimny czy ciepły, słyszalne bardziej przy ciepłym bo obroty były niższe.

Teraz chodzi cichutko, nic nie grzechoczę, ani nie wyje jęczy itp.

W wolnym czasie nagram filmik, ale wkurzyłem się bo mechanik spartolił uszczelkę pod pokrywka zaworów. Przejechałem 400km i w garażu mam plamę oleju pod samochodem, przejrzałem to wszystko leci spod pokrywki, całe sanki, skrzynia kolektor dolotowy wszystko w oliwie...

Dodano po 4 minutach 57 sekundach:
Fentanyl pisze:
13 paź 2019, 11:41
o który dźwięk dokładnie chodziło? o ten jakby grzechotki ? Pytam bo u mnie identyko pracuje

Dźwięk takiego rzężenia i grzechotki jak spadał z obrotów.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Wymiana rozrządu nie jest jakoś spektakularnie droga a uratuje jednostkę, miałem wcześniej same VAGI w tym 3.0 TDI co rozrząd kosztowal 6000zl, który tez się odzywał, ale poszedł na Ukrainę 🤣

ODPOWIEDZ